Het stukje Ajax-gevoel Ajax-amateurs Cruijff bemoeide zich met veel en hielp zelf het zaterdagvoetbal van de grond te krijgen. Dat bereikte de Topklasse, het hoogst haalbare bij de zaterdag amateurs. Natuurlijk heeft hij dat niet alleen gedaan, maar hij gaf wel wel aanzet tot de start, om te beginnen in de laagste klasse van de amateurs. 24 maart 2016 bereikte ons allen het trieste bericht dat Johan is overleden. Johan, verdere toevoeging overbodig. Iedereen heeft over Johan van zelfsprekend een mening. Een lieve, warme en humorvolle man in privé een dikwijls niet te vermurwen zakenman als het serieus om iets ging. Beide kanten hebben wij bij en binnen Ajax meegemaakt. Benaderbaar voor iedereen, fotootje hier en praatje daar. Gewoon Johan. Belangstellend ook en veel wetend van 'zijn' Ajax amateurs. Het was immers Johan die begin jaren tachtig inzag dat deze vereniging binnen de vereniging extra aandacht moest krijgen door op zaterdag zo hoog mogelijk te gaan voetballen. Maar ook recent. Promotieduel om een plek in de Topklasse? Johan wist de uitslag al 1 minuut na de wedstrijd. Ajax-amateurs of het nu was om talenten nog extra te laten rijpen, voor verkoop (immers extra geld) of voor kader te scheppen (scouts, jeugdleiders, bestuursleden etc.) Johan had een vooruitziende blik. Zoals we dat kennen van hem. De Ajax-amateurs zijn en blijven een status aparte binnen de Ajax NV, maar zoals Johan met zijn eigen woorden omschreef zes jaar geleden in Barcelona 'het is een stukje Ajax-gevoel dat nooit, maar dan ook nooit verloren mag gaan. Daar naast zijn jullie de voelsprieten, het DNA en het echte Ajax binnen de NV'. Zes jaar later ben je er niet meer Johan, maar, durven wij te stellen, mede dankzij jou worden de woorden en gedachten van de Ajax- amateur nog steeds uitdragen. Johan, dank voor alles. Dennis Bogaard Van links naar rechts: Wim Jansen, Jordi Cruijff, Sjaak Swart en Wim Suurbier Davy Klaassen en Jordi Cruiff met het gesigneerde wedstrijdshirt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 6