Lekker bezig met z'n allen Verenigingsleven Oude tijden herleven.Vanuit de bestuursraad werd het idee geopperd de clubavond weer tot leven te brengen met daaraan gekoppeld een wekelijkse kaartavond. Na een keer proefdraaien werd op 10 maart officieel gestart. De belangstelling was zo hoopgevend dat het wel een vaste plek gaat krijgen. De Belgrado Zaal is de ont moetingsplaats waar veel leden elkaar treffen rondom de wed strijden van ons eerste. Het biedt ons de gelegenheid om lekker over voetballen te praten. Sinds het najaar is er voor elke wedstrijd een voor beschouwing met leden van de technische staf die op de Toe komst actief zijn. Het is mooi om met hen kennis te maken en hen een platform te geven om zichzelf te presenteren. Ook is het leuk om te horen hoe zij tegen een wedstrijd aankijken. Aan het einde van het seizoen zullen we bekijken of we hier ook volgend jaar mee doorgaan. Uw stem is daarbij bepalend. Kaartavond Een ontmoetingsplaats is ook de kantine op de Toekomst op don derdagavond waar sinds dit jaar 5 amateursteams actief zijn. Alle teams trainen op de donderdag avond. Dat maakt het na afloop meer dan gezellig. Om de gezel ligheid nog meer te verhogen zijn we onlangs begonnen met een kaartavond.Vier keer per jaar zal op donderdagavond een kaartavond worden gehouden. De eerste kaartavond werd een geanimeerde bijeenkomst voor de kaartliefhebbers onder ons. We hopen dat deze avond een mooi startpunt vormt voor de volgende. Hebt u ook zin in kaarten, kom dan de tweede donderdagavond in juni naar de Toekomst. De derde en vierde avond zijn in september en december. Iemand een voorstel? Zoals in het vorige num mer gemeld, wordt druk gewerkt aan de concretise ring van de Ajax Gallery of Fame. De druk staat er vol op en de doelstelling is om deze zomer open te gaan. Ik had gehoopt dat er mis schien leden zouden zijn die een voorstel zouden hebben voor een naam. Maar die hoop was tevergeefs. Het blijft leuk dat een, ooit door ouders ingezet idee, nog ieder jaar wordt omarmd. Ook nu was het in februari op een zaterdag avond weer een geanimeerde discoboel. Maar ja, als je Heini Otto en Joop Leeuwendaal in de gelederen hebt, is succes verzekerd. Preuvenement Wij behoren ook bij de clubs die 100 jaar of ouder zijn. Opgericht op 18 maart 1900 en dit jaar dus 116 jaar. Gelet op de eerdere successen bij de viering van de oprichting, werd besloten om het beproefde concept van een preuvenement opnieuw uit de kast halen. Hapjes, drankjes, wed strijd kijken en een voorbe schouwing verzorgd door Heini Otto. Op geheel eigen wijze vertaalde hij het rapport van onze superspion Tonny Bruins Slot. Al eerder bleken de consta teringen van Tonny perfect te kloppen. Zoals dat Zoet (PSV) een lijnkeeper is en dat voorzet ten tussen de 16 meter en penal tystip moesten worden gegeven. Al na 72 seconden werd het gelijk van Tonny bewezen met de goal van Arek Milik. Ik kan niet wachten tot de volgende voor beschouwing. Jan Buskermolen 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 11