Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 10 Bij het Zaterdag-seniorenvoetbal zijn de resultaten op zijn minst wisselend te noemen. Natuurlijk zijn daar allerlei oorzaken voor aan te wijzen maar er zijn ook wel eens tijden geweest dat het anders was. Ajax 2 en 4 zijn goede uitzonderingen op de regel. Nu maar hopen dat Ajax 1 in de hoofdklasse blijft. Waar we ons een jaar geleden zorgen maakten of Ajax Zaterdag I zich nog kon handhaven in de Topklasse, heeft het team van Jorg Smeets het op dit moment moeilijk in de hoofdklasse A. Bovenaan in het rechterrijtje is niet de plaats waar dit team thuishoort. Helaas zijn er 3 punten afgehaald van de overwinning op VVA'7I, dat door faillissement uit de competitie is gehaald. Het zit dicht bij elkaar van plaats 7 tot I3 en er moeten punten gepakt worden in de laatste 6 wedstrijden om niet verder weg te zakken. Gelukkig hebben zowel spelers als staf er alle vertrouwen in dat het goed gaat komen en de 'net niet' wedstrijden gaan zij omzetten naar 'net wel'! Inmiddels is aanvoerder Kevin de Visser weer terug van een langdurige blessure en kan, als een van de ervaren spelers, in het veld weer een belangrijke rol gaan spelen. Dat wij goede spelers in het team hebben, daar zijn wij allen van overtuigd; dit blijkt ook door de vele belangstelling voor onze spelers van andere clubs uit de amateurafdeling. In dit stadium van de competitie kan dit voor enige onrust zorgen maar je mag van de amateurs wel enige 'professionaliteit verwachten', en zoals gezegd; spelers, staf en onze supporters hebben er alle vertrouwen in. Marjon van Nielen Door twee nederlagen tegen GVVV 2 en ODIN '59 2 was Ajax 2 de koppositie kwijt. De bekerthriller tegen Swift 2 in de I/8 finale werd met 3-2 gewonnen. De Ajacieden komen in de I/4 finale uit tegen Fortuna/ Wormerveer 2. Daarna kreeg het herstel een vervolg met klin kende overwinningen op Spaken burg 2 (7-2), Zuidvogels 2 (7-I) en DOVO 2 (5-0). Door het ver lies van de naaste concurrenten heroverde Ajax 2 de koppositie op de ranglijst. Het zal echter tot de laatste competitiewedstrijd spannend blijven, al lijkt ons pro gramma wat gunstiger dan dat van de achtervolgers. Op het moment van schrijven zijn er nog zeven competitierondes te spe len en bedraagt de voorsprong 4 punten op de achtervolgers. Echter Ajax zal zeer waakzaam moeten blijven, zeker tegen de teams die nog spelen om degra datie te voorkomen. Andre Stuijf Een 2-4 nederlaag tegen Swift bracht de Ajax 3 weer met beide benen op de grond. De thuis wedstrijd tegen koploper WV- HEDW eindigde in een bescha mende I-7 nederlaag. De hoop lag nu op succes in de beker, maar ook dit liep op een fiasco uit door een I-4 nederlaag tegen het zondagteam van Roda '23. Bij Amstelveen ging alles mis. Na een bliksemstart en een vroege voorsprong konden we die helaas niet lang vasthouden. Na een reeks missers en fouten werden tot overmaat van ramp twee Ajacieden naar de kleedka mer gestuurd. De overgebleven negen spelers probeerden in deze ongelijke situatie de neder laag zo klein mogelijk te houden. Het werd 6-3. Intussen is Ajax 3 op de ranglijst afgezakt naar de 7e plaats, zeker niet des Ajax. Dolf van Zoest Vanaf het moment van de her start in februari hebben we 5 competitiewedstrijden gespeeld tegen VVGA, SDW, Alliance'22, Zwanenburg en Purmerend. Vier werden in winst omgezet, alleen tegen Zwanen burg verloren we ongelukkig. Maar ook onze concurrent ZOB liet punten liggen. Rond de paas dagen stonden we tweede met een punt minder, maar met twee wedstrijden minder gespeeld. Bijzonder was de thuiswedstrijd tegen Purmerend met Simon Tahamata in ons team. En hoe! Een uur lang dartelde hij over het veld, was onnavolgbaar, niet van de bal af te krijgen en stelde onbaatzuchtig andere spelers in de gelegenheid om te scoren. En dat op 60-jarige leeftijd! Niet te geloven hoe fit hij nog is en wat een liefhebber. Hij was ontegen zeggelijk de 'man of the match'. Ik hoop dat hij nog vaak ons team wil komen versterken. Jan Buskermolen AFC, Sparta en Ajax wisselen elkaar af als koploper. De topper Ajax - AFC staat nog op het pro gramma. Het doelgemiddelde zou weleens cruciaal kunnen zijn. Kortom een zeer volwassen en interessante competitie. Ook draait de Ajax 5 internationaal volop mee. In maart moest Ajax aantreden in Sevilla tegen Real Betis en dan blijkt dat Ajax baat heeft bij een zware competitie als ONEC. In Sevilla wachtte Ajax een heet ontvangst met suppor ters die de hele nacht voor het hotel lawaai aan het maken waren en een tegenstander die probeerde Ajax te intimideren. Gepokt en internationaal gema zeld, raakte Ajax niet van slag en met een overtuigende I-2 over winning heeft Ajax 5 een goede basis heeft gelegd. Een echte teamprestatie waar de coaches Boot en Nooitmeer trots op kunnen zijn. Johan Hogenhout

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 10