Ajacieden bezoeken VUmc Kinderstad Ajax Foundation Het is elk jaar mooi om te zien hoe dankbaar zieke kinderen in het VUmc Kinderstad zijn wanneer hun voetbalhelden van Ajax op bezoek komen. Iedereen neemt de moeite en tijd het de kinderen zoveel mogelijk naar de zin te maken.Veel Ajax-geschenken vallen de kinderen als aandenken ten deel. Ajax bracht in januari tra ditiegetrouw een bezoek aan de kinderen van VUmc Kinderstad in Amsterdam. Deze bijzondere dag is een terugkerende activiteit van de Ajax Foundation en zorgt jaarlijks voor mooie ontmoetingen. Ook dit jaar leverde het bezoek van de Ajacieden aan het Amsterdamse ziekenhuis dierbare momenten op. De kinderen van het VUmc, dat haar 50ste verjaardag viert, konden weer rekenen op een grote opkomst aan Ajacieden.Vrijwel de gehele A-selectie en bijna voltallige technische staf stapten woensdagmiddag 20 januari Kinderstad binnen.VUmc-voor- zitter Wouter Bos en Marijke Peer, manager VUmc Kinderstad, boden het gezelschap een warm welkom en vertelden alvast over de bijzondere middag. De ziekenhuisgangen vulden zich al snel met lachende gezichten en er klonken vreugdekreten. De kinderen van het VUmc, volledig gehuld in Ajax-kleuren, stonden te trappelen om hun grote idolen te verwelkomen. Ook voor de Ajacieden was deze ontmoeting een bijzondere.Via een briefwis seling hebben de spelers en de kinderen geregeld contact. Nu was het tijd voor de échte ont moeting, onder andere in het Ajax Spelershome. Op deze spe ciale Ajax-plek in Kinderstad kunnen de kinderen voetballen, corresponderen met Ajax-spelers en wedstrijden bekijken. De Ajacieden werden opgesplitst in drie groepen, waarna ze een bezoek brachten aan verschil lende afdelingen van de Kinder kliniek, waaronder afdeling Neonatologie, Kinder IC en de afdelingen 9B en 9C. Alle kinde ren ontvingen daar een echt Ajax-shirt. Na het bezoek aan de afdelingen werden de Ajacieden onthaald door circa 200 patiën tjes met hun familie in Kinder- stad. Voor sommige Ajacieden was dit bezoekje niet het eerste. Onder andere Davy Klaassen, Joël Velt- man, Lasse Schöne, John Heitinga en Frank de Boer brachten in voorgaande jaren al vaker een bezoek aan het VUmc. Frank de Boer: 'Zelf genieten we natuurlijk ook van dit bezoek. We hebben samen met de kinderen gewoon een heel fijne middag. Als Ajacied heb je een voorbeeldfunctie. Het voelt goed om dat op deze manier van beide kanten te beleven.' Na afloop kregen de kinderen in Kinderstad een Ajax-tandenbor- stel, een spelersposter, een Ajax- petje en Ajax-vlaggetjes cadeau. Ajax heeft sinds 1998 een part nership met de VUmc Kinder kliniek. Het partnership is het resultaat van een jarenlange samenwerking met het VUmc. In VUmc Kinderstad kunnen zieke kinderen spelen en zich ontspan nen; even vergeten dat ze ziek zijn. Dit bevordert hun herstel. Kinderstad ontvangt jaarlijks ruim 20.000 bezoekers. Ajax.nl 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 9