'Mijn 100ste wedstrijd Desiree van Lunteren: De Ajax Vrouwen beleefden op 29 januari bij hun eerste wedstrijd na de winterstop twee mooie momenten: de winst op ADO Den Haag en het verlies van FC Twente in de race om de titel. Het elftal schoof door naar de kop van de eredivisie. Als de Vrouwen daar nu blijven staan, komt de titel vanzelf. Uit tegen Jong FC Twente bereik ten de Ajax Vrouwen de kwart finale van de KNVB beker. Momenteel staan zij aan kop in de eredivisie voor Vrouwen. Ook spelen vijf Ajax Vrouwen met de Oranje Leeuwinnen het Olym pisch Kwalificatie Toernooi (OKT) tegen Noorwegen, Zwe den en Zwitserland. Dit kwalifi catietoernooi vindt van 2 tot 9 maart plaats in Nederland met als inzet een ticket voor de Olympische Spelen in Rio. Reden genoeg voor een gesprek met Desiree van Lunteren (23), de onbetwiste nummer 10 bij de Ajax Vrouwen en de rechtsback bij de Oranje Leeuwinnen. Twee trainingskampen met Ajax en Oranje achter elkaar. Hoe was dat? Desiree: 'Met de Ajax Vrouwen gingen we op trainingskamp naar Huelva (Spanje). Dit trainings kamp was bedoeld om als team dichter en hechter bij elkaar te komen. Naast het hard trainen, hebben we ook leuke dingen gedaan zoals een karaokeshow en een dagje naar Sevilla. Vijf dagen later gingen vijf Ajax Vrou wen met de Oranje Leeuwinnen op trainingskamp naar Turkije.' Wat is het verschil tussen Ajax en Oranje? Desiree: 'Bij het Nederlands Elftal is alles van minuut tot minuut gepland. Er is voor mij ook iets meer druk om een basisplek te hebben. Bij de Ajax Vrouwen speel ik langer en is het meer routine.' Eredivisie vrouwen 2015 - 2016 Trainer/coach Ed Engelkes: 'De eerste wedstrijd na de winterstop winnen met 1-0, de concurrent verliest waardoor wij als koploper aan de nieuwe competitiehelft gaan beginnen. We zijn ook door in het bekertoernooi. Tegen sc Heerenveen werd eveneens met 1-0 gewonnen, liet de concurren tie wederom punten liggen, zijn wij met 7 punten voorsprong de trotse koploper en doen nog op alle fronten mee. 29-01-2016 Ajax - ADO Den Haag 05-02-2016 Jong FC Twente - Ajax Vrouwen 12-02-2016 Ajax - sc Heerenveen 0-1 (1/8 finale beker) 1-0 8 Bij Oranje speel je vaak rechtsback en bij Ajax op nummer 10. Hoe ervaar je het spelen op twee verschillende posities? Desiree: 'Mijn favoriete positie is op het middenveld op 6, 8 of 10, waar ik bij Ajax voornamelijk speel. Spelen als rechtsback is altijd even omschakelen maar dat pak ik heel snel weer op. Vroeger heb ik ook rechtsback gespeeld, bij Oranje onder 15.' 'Er komen spannende weken aan: het Olympisch Kwalificatie Toernooi, de bekerwedstrijden en de competi tie. Hoe kijk je daar naar? Desiree: 'Bij Ajax leven we van wedstrijd naar wedstrijd. Elke wedstrijd willen we opnieuw drie punten halen. Met de Oranje Leeuwinnen spelen we in maart tegen landen die allemaal aan elkaar zijn gewaagd. We hebben wel het thuisvoordeel (de Oranje Leeuwinnen spelen in Den Haag en Rotterdam, red.). Sinds eind vorig jaar hebben de Oranje Leeuwinnen ook een nieuwe bondscoach, Arjan van der Laan. Ik wil mezelf graag laten zien en natuurlijk graag naar Rio (Brazi lië). Tot nu toe hebben we met de nieuwe bondscoach alles gewonnen.' Waar ligt jouw toekomst? Desiree: 'Naast voetballen bij Ajax en Oranje werk ik nog drie mid dagen in een sportzaak in Amsterdam en Almere. Nu speel ik inmiddels voor het vierde sei zoen bij de Ajax Vrouwen en ik heb het hier goed naar mijn zin. Natuurlijk wil ik graag kampioen worden met de Ajax Vrouwen en de beker winnen. Als alles goed is, speel ik op 18 maart tegen FC Twente Vrouwen mijn 100ste wedstrijd. Een mooie mijlpaal.' Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 8