Amsterdam Youth Indoor 2016 Johnny F- en E-pupillen o/8, o/9 en o/I0 hadden begin januari een indoortoernooi in Borchland, georganiseerd door Ajax. Onze F2 (o/8) werd ongeslagen de grote win naar. De F1 (o/9) moest tot twee keer toe penalty's nemen, misten te veel en werden 4e. De E2 (o/10) had zijn dag niet en eindigde helaas als 9e in de poule. Op zaterdag 9 en zondag 10 januari was door Ajax een indoor-jeugdtoernooi georganiseerd voor jeugd- teams onder 8, 9 en 10 jaar. Op zaterdag speelde Ajax E2 (o/10) in een poule met Lokeren, Volendam, Zulte Waregem, RC Hades en Betrokken Spartaan. Ajax eindigde in deze poule zeer teleurstellend als 4e zodat zij de verliezersronde moesten spelen met een 9e plaats als resultaat. Op zondagmorgen speelde Ajax F2 (o/8) in een poule met Sparta Rotterdam, KRC Genk, SDZ, RC Hades en KFCE Zele. Ajax werd ongeslagen poulewinnaar en moest in de halve finale aan treden tegen RSC Anderlecht. Ajax won deze wedstrijd ruim en verdiend en ontmoette in de finale PSV. Ook deze wedstrijd won Ajax, met 2-1, zodat zij zeer terecht en ongeslagen winnaar werden van dit toernooi. Bravo! Op zondagmiddag was het de beurt voor Ajax F1 (o/9) om zijn wedstrijden te spelen tegen Club Brugge, KAA Gent, HV/Veerhuys, Kon. HFC en Sporting Hasselt. Ajax F1 werd poulewinnaar en moest in de halve finale aantre den tegen RSC Anderlecht en speelde met 1-1 gelijk. Penalty's moesten de beslissing brengen wie er door zou gaan naar de finale. Helaas verloor Ajax de strafschoppenserie met 2-3 zodat zij voor de 3e en 4e plaats moesten spelen tegen KAA Gent. Hier was de stand 2-2 na de reguliere speeltijd zodat wederom penalty's moesten beslissen wie er 3e zou worden. Helaas verloor ook hier Ajax met penalty's, wederom 2-3 zodat Ajax als 4e eindigde. Al met al een goed resultaat voor de jongste elftallen van Ajax. Twee van de drie ploegen haalden de halve finale, zoals dat hoort bij een club als Ajax. Al met al kunnen wij terugkijken op een fijn voetbalweekeinde in de Sporthal van Borchland. Een pluim is zeker op zijn plaats voor de organisator van het evene ment Peter Musters met al zijn medewerkers en vrijwilligers. Hopelijk wordt en blijft dit een jaarlijks terugkerend toernooi. Het is goed voor onze jongste kinderen tegen binnen- en bui tenlandse profclubs uit te komen, evenals tegen amateurteams die deel uitmaken van het samen werkingsverband met Ajax. Joop Leeuwendaal Het afscheid van John Heitinga maakt supportersemoties los. Ik hoor en lees veel verwijten aan het adres van Ajax: de club zou hem hebben vernederd door hem zo weinig speeltijd te gunnen. Ik zie het anders. Ja, Ajax heeft zich verkeken op Johnny's fitheid, maar net zo goed heeft hij zich verkeken op wat hij Ajax nog kon bieden. En wat doet het er nog toe? Het is uitgedraaid op een teleurstelling.Voor iedereen. Wat rest, is bewondering. Het waardige epistel dat hij op zijn blog plaatste, meteen nadat hij zijn besluit had verteld, typeert hem. Johnny's formuleringen doen vermoeden dat hij enige wrevel wegslikt: 'Meer dan dat mijn terugkeer niet is geworden dan van wat ik ervan had verwacht, ga ik niet zeggen.' 'Daar zou ik spijt van krijgen.' 'En op natrappen staat rood.' Het mooiste is: we wisten al lang dat hij zo in elkaar steekt. Supporters hebben daar een antenne voor. Zeggen dat Ajax hun club is, na een doelpunt de hand op het clubembleem leggen of het shirt kussen? Er zijn er wel meer die dat doen, maar Johnny meende het. Iedere supporter met 'dienstjaren' heeft dat vanaf het begin gevoeld. Johnny Heitinga wilde als klein jochie niets liever dan een proef- training bij Ajax, kreeg die ook (voor zijn verjaardag) en mocht blijven. Het verhaal is zo schitterend dat het in elk Ajax-boek zou moeten staan. Zijn carrière in het eerste team begon met twee zware knieblessures: eerst de ene en bij zijn rentree meteen de andere. Beide keren kostte het hem maanden; het was een valse start in tweevoud. Dat de fans hem toezongen met de smartlap OJohnny was aanvankelijk vooral uit medelijden. Maar Heitinga vocht terug. Tegen de tijd dat hij in 2008 naar Atlético Madrid vertrok, was hij een leider, een boegbeeld, nog altijd pas 24 jaar, maar toch een veteraan. Hij zei dat hij altijd Ajacied zou blijven en wij wisten dat hij het meende. Johnny Heitinga won met Ajax geen Europacup en werd in zeven- eenhalf seizoen bij de A-selectie 'slechts' tweemaal landskampioen. Wat dat betreft was hij Ajax-voetballer in het verkeerde tijdperk. Maar supportersliefde staat daar los van. Met Johnny Heitinga zwaait het laatste 'kind van Voorland' af, een jongen die maar één club liefhad: Ajax. Supporters voelen dat. En dus zullen we altijd voor hem zingen, dat mooie Amsterdamse lied met een lach en een traan. Menno Pot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 7