IN MEMORIAM KLAAS BAKKER IN MEMORIAM WIM BLEIJENBERG Nieuwe leden Ajax Academy Club Altijd welkom Good bye Johnny Voor de achtste finale in de UEFA Youth League moest onze Al (o/l9) op 9 februari opnemen tegen de jeugd van Sevilla. Het werd een klinkende 3-1 zege. Eerst scoorde Vince Gino Dekker, Donny van de Beek maakte 2-1 en Abdelhak Nouri 3-1. De blijdschap over de overwinning was bij iedereen intens. Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - Vitesse van 23 januari werden in de Madrid Zaal van de Amsterdam ArenA vier spelers van Jong Ajax lid van de Ajax Academy. Zij maken dit seizoen na minimaal 6 jaar jeugdopleiding een stap binnen Ajax of daarbuiten. De vier spelers die dit jaar in aanmerking kwamen voor het lidmaatschap - Jordy Bruijns, Terry Lartey Sanniez, Herman Arendse, Pelle Clement, Indy Groothui zen - kregen het certificaat uitgereikt door Herman Arendse, elftallei der van Jong Ajax, in aanwezigheid van voorganger Dick Schoenaker. Wanneer spelers eenmaal de club gaan verlaten om elders hun carrière voort te zetten, hoopt de club op deze manier een band te scheppen en te houden met de oud-jeugdspelers. Alle leden, intussen al zo'n 150, blijven altijd welkom! V.l.n.r. Jordy Bruijns, Terry Lartey Sanniez, Herman Arendse, Pelle Clement, Indy Groothuizen, Dick Schoenaker. Op 3 januari 2016 overleed in Amstelveen voormalig eerste elftalspeler en bestuurslid Klaas Bakker. Als technisch begaafde middenvelder speelde hij tussen 1951 - 1957 l96 wedstrijden voor Ajax met spelers als Gé van Dijk, Jan Pothart, Hans Boskamp en Bobby Haarms. Met dit aantal wedstrijden werd hij lid van de Club van l00. Zijn naam zal altijd verbonden blijven aan zijn zes treffers in één duel op l3 november l955 in De Meer. Klaas Bakker maakte deel uit van het Ajax-elftal dat in het seizoen l956 - l957 de eerste kampioen van Nederland werd na de oprichting van de eredivisie. Tussen 1978 en 1988 nam hij als penningmeester een korte periode plaats in het bestuur onder leiding van Ton Harmsen. Klaas Bakker is 90 jaar geworden. 6 Op l0 januari 20l6 overleed voormalig eerste elftalspeler en international Wim Bleijenberg. In het seizoen l956 - l957 kwam Wim Bleijenberg over van v.v. Rigtersbleek uit Veenendaal naar Ajax. De robuuste middenvoor speelde tot en met het seizoen l959 - l960 88 wedstrijden en scoorde 5l keer in het Rood en Wit met onder meer Ger van Mourik, Sjaak Swart, Henk Groot, Jan Fransz, Co Prins, Piet Ouderland en Bertus Hoogerman. Wim Bleijenberg werd tussen 1953 en 1954 drie maal geselecteerd voor wedstrijden van het Nederlands Elftal - tegen België, Noorwegen en Zwitserland. Hij was lid van Lucky Ajax en bleef tot op latere leeftijd de club trouw bezoeken bij wedstrijden van ons eerste elftal. Wim Bleijenberg is 85 jaar geworden. 'Opgevouwen in zijn koffer Ligt de lange pass Het bloedend hart ernaast' Schrjf ik Als jonge Johnny Het Ajax-nest verlaat In vaderrol terug Loopt hj zich warm Luid gejuich Valt in Zo nu en dan Op tribune wellen tranen Leven zonder bal Doet zeer 'Adios Ajax Adios fans' Klinkt het een laatste keer Huisdichter Cornelis Februari 2016

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 6