Drie op een rij Altijd Ajacied \wei Jong Ajax (t/m 15 februari) Éfe«j&v' Jong Ajax is zowel voor als na de winterstop begonnen aan een wederopstanding. Werd 2015 afgesloten met drie overwinningen op een rij, zo werd 2016 op dezelfde manier opgestart. Helaas ging het bij FC Eindhoven mis. Met op de ranglijst een plek in de middenmoot was er geen reden voor treurnis. Jong Ajax is het nieuwe jaar uit stekend begonnen. Nadat de mannen van Andries Ulderink en Jaap Stam met een 2-0 overwin ning de winterstop ingingen, werd de goede lijn in de eerste wed strijd in 2016 doorgetrokken. In de thuiswedstrijd tegen Achil- les'29 werd een eenvoudige 3-1 zege geboekt. Bakker, El Mahdioui en Hendriks waren verantwoor delijk voor de Amsterdamse doelpunten. Middenvelder Fren- kie de Jong maakte zijn officiële debuut voor Ajax. Zwaarbevochten Drie dagen later leverde Jong Ajax een knappe prestatie door Helmond Sport na een 2-1 achterstand in eigen huis zwaar bevochten met 2-3 te verslaan. El Azzouzi, die al eerder in de wedstrijd scoorde, maakte in de slotseconden het winnende doel punt. Het duel tegen NAC werd gespeeld in het stadion van Almere City. Daar was Jong Ajax met 2-1 te sterk voor het team uit Breda. Een prima prestatie van de Amsterdamse talenten. De fraaie 1-0 kwam van Vaclav Cerny, terwijl ook de 2-0 van Frenkie de Jong van grote schoonheid was. Ook doelman Andre Onana liet zich niet onbe tuigd. Met een paar fraaie reddin gen hield hij zijn ploeg op de been. Helaas kon er geen vierde over winning op rij in het nieuwe jaar worden geboekt. In en tegen Eindhoven werd met 2-1 verlo ren. Dit was een onnodige nederlaag. De mannen van Ulde rink en Stam hadden een veld- overwicht en een paar goede kansen. Echter na twintig minu ten keek het al tegen een 2-0 achterstand aan. Vlak voor rust maakte Robert Muric de aanslui tingstreffer. Jammer genoeg werd er in de tweede helft niet meer gescoord door Ajax, waardoor de eerste nederlaag van 2016 een feit werd, gevolgd door de nederlaag bij Telstar (4-2) en het gelijke spel in de Amsterdam ArenA tegen Go Ahead Eagles (2-2). Een stabiele 9e plaats op de ranglijst van de Jupiter League valt het team thans ten deel. Yuri van Eijden 20 minuten Ajax 1 winnaar Europese Super Cup De bijna 116-jarige Ajax-historie is rijk en roemrucht. De Ajacieden op het veld gaven en geven de club vooral kleur. In de rubriek Altijd Ajacied blikken oud-spelers terug op een bijzondere Ajax-prestatie. Ditmaal vertelt Robert Gehring over 20 onvergetelijke minuten in Ajax 1 op 28 februari 1996. Naam: Robert Gehring Geboren: 19 januari 1976 Debuut: Ajax - Real Zaragoza (28-2-1996, Europese Super Cup) Totaal: iwedstrijd 0 doelpunten 'Ik was die tijd nog gewoon een amateurtje, dat in het tweede speelde. Ajax i kampte rondom de return wedstrijd om de Super Cup tegen Real Zaragoza met veel blessures en schorsin gen. Om die reden mocht ik mee naar het trainingskamp in Egmond aan Zee. Helaas begon het te sneeuwen. Zo hevig dat het duel op de wedstrijddag werd afgelast. "Daar gaat mijn kans", dacht ik. Gelukkig bleef ik er bij. En zat ik een week later opnieuw in Egmond.' 'Van de wedstrijd herinner ik me veel. Of ik zenuwachtig was? Het was niet te zien, maar ik voelde het wel aan mijn benen. Toen Van Gaal twintig minuten voor tijd riep dat ik moest warmlopen, stokte mijn adem wel even. De wedstrijd ging snel voorbij. In die 20 minu ten had ik nog kunnen scoren ook. Na een combinatie met Patrick Kluivert op de rand zestien kon ik vol uithalen. Helaas haalde Nwankwo Kanu de bal nét weg met zijn lange benen. Stel dat dat niet was gebeurd en ik de bal in de bovenhoek had geschoten... dan had mijn leven er misschien heel anders uitgezien.' 'Na afloop liepen we een ereronde, zonder dat er een echte jubel stemming heerste. Die gasten hadden toen al zoveel gewonnen. Ik was apetrots. Natuurlijk. Dit was toch een enorme eer. Na een glaasje champagne in de kleedkamer ben ik naar huis gereden. De volgende dag moest ik gewoon weer naar school.' 'Wat deze ene wedstrijd in Ajax i me heeft gebracht? Mooie herin neringen. Mijn wedstrijdshirt heb ik nog. Net als mijn medaille en een groepsfoto. Ik heb toch een wedstrijd Ajax i op mijn naam. Dat kunnen niet veel mensen zeggen. Ik ben ook drie keer bij de Ajax Reünie geweest. Daar lopen Ajacieden die meer dan 300 wedstrijden hebben gespeeld in het eerste. Ik 20 minuten.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 5