Bijna is het zover... Verenigingsleven rVM A Worbef-Iiri Omdat het Europese voetbal en de KNVB beker erop zitten is er wel eens gelegenheid een oefenduel achter gesloten deuren te organiseren. Zo was in januari AZ te gast op de Toekomst. Het werd cijfermatig geen succes (1-3) maar de nieuwe aanwinst Kasper Dolberg maakte wel zijn eerste doelpunt. We zitten weer in het ritme van het wekelijks kunnen kiezen uit een grote hoeveelheid wedstrijden die plaatsvinden op de Toekomst en/of de Amsterdam Arena. En dat na een peri ode van feesten en trainingskampen. tot een mogelijk tijdelijk Ajax Museum. Een projectgroep heeft zich het afgelopen half jaar zeer intensief ingezet om de contou ren in te vullen op basis van de gegeven locatie. Het museum komt terug in de ruimte waar het oude museum was gevestigd. Maar niet over twee verdiepin gen, alleen op de bovenetage. We spreken hier nog van een museum hoewel dit een achter haald begrip is. Het voornemen bestaat om de museale ruimte een andere, Engelstalige naam stelling mee te geven. Mocht je een idee hebben, we houden ons aanbevolen. Gallery of Fame Het wordt overigens een multi functionele ruimte die niet alleen geschikt is om onze historie ten toon te stellen, maar ook om bijeenkomsten, recepties en ont- Want tegenwoordig gaat niet alleen Ajax 1 op trainingskamp, maar de Zaterdag 1 en, voor de eerste keer, de Ajax Vrouwen. Van direct betrokke nen hebben we begre pen dat het mooie ervaringen waren en dat er hard is gewerkt om weer wedstrijdfit te zijn bij de herstart van de competitie. Lucky Ajax Helemaal uitgefeest zijn we nooit. Op vrijdag 22 januari stond het Lucky Ajax Gala op het programma. Plaats van handeling wederom de prachtige zaal in Hotel Huis ter Duin in Noord- wijk. Het blijft een unieke beleve nis om al die oud-topspelers bij elkaar te treffen aan prachtig gedekte tafels in die mooie ambiance. Grote man achter dit gebeuren is Sjaak Swart die op geheel eigen wijze het entertain ment bij elkaar zoekt en regelt. Sjaak, chapeau. Ajax Museum Van een geheel andere orde is de stand van zaken met betrekking vangsten te houden. In tegenstel ling tot voorheen is deze Ajax Gallery of Fame alleen te bezoe ken in combinatie met de rond leiding door het stadion. Recent heeft een vijftal bureaus hun presentaties gegeven. Daar uit zijn twee bureaus gekomen die doorgingen naar de eind ronde. Na een presentatie aan de bestuursraad, een afvaardiging van de directie en de project groep, is zeer recent een win nend concept gekozen. Nu wordt het tijd om door te pakken. Het is de intentie van alle betrokkenen om de Ajax Gallery of Fame deze zomer te openen. Of het gaat lukken, hangt af van vele zaken. Want het is geen sinecure om in een derge lijk kleine ruimte de juiste keuzes te maken en onze historie in volle glorie voor het voetlicht te brengen. Feit is wel dat het gekozen concept bijdraagt aan de creativiteit en innovatie waar onze club voor staat. We gaan de voetbalwereld weer eens ver steld doen laten staan. Weliswaar buiten de lijnen, maar dan toch... Jan Buskermolen den, tl.Li j&sÉc/l8Q4f, AAe-s id ent tails.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 11