Ajax Foundation in 2015 Ajax Foundation Het was rustig rond de activiteiten van de Ajax Foundation. De terugblik op het afgelopen jaar laat zien dat er bepaald niet is stilgezeten. De maatschappelijke verantwoordelijkheid van de club staat hoog in het vaandel. Het vereist groot organisatievermogen van de Foundation om alles in goede banen te leiden. De Ajax Foundation ver tegenwoordigt onze club op maatschappelijk gebied. In deze eerste editie van het nieuwe jaar blikken we terug op de activiteiten van de foundation in 2015. Selectie in het VUmc De spelers en technische staf brachten op 14 januari een bezoek aan VUmc Kinderstad en VUmc Kinderkliniek. De middag in het VUmc is een jaarlijks terug kerende activiteit van de Ajax Foundation en vloeit voort uit het partnerschap dat Ajax met het Amsterdamse ziekenhuis heeft. Ajax Foundation in Barcelona Op uitnodiging van FC Barcelona was Simone Freling van de Ajax Foundation in april gastspreker bij het eerste International Sym posium on Disability Football. Een team van Only Friends ver tegenwoordigde Ajax tijdens een speciaal toernooi voor voetballers met een beperking. De faciliteiten die Ajax en de Amsterdam ArenA aan gehandicapte fans bieden, dienen in Barcelona als inspiratie bron. Ajax Gala In mei vond in de Amsterdam ArenA het eerste Ajax Gala plaats. Het gala werd georgani seerd ten behoeve van de projec ten van de Ajax Foundation. Na een zeer gezellige en geslaagde avond, met een uiteindelijke opbrengst van 226.248 kunnen Ajax en de Ajax Foundation spre ken van een groot succes. len, afwerken op doel en balbe- heersing wordt de jeugd bijge bracht hoe je binnen en buiten het veld met respect met elkaar omgaat. Het is sportiviteit in de breedste zin van het woord. De Ajax-spelers gelden tijdens de clinic als rolmodellen. Zij laten het belang zien van gezond eten, teamwork en discipline. Na elke clinic krijgen de kinderen fruit en water aangeboden. Vanaf september zijn er twee keer per week Life Skills Clinics voor vluchtelingen in Amsterdam Zuidoost. Ajax Run De Ajax Run is een initiatief van Ajax in samenwerking met de Ajax Foundation, de Amsterdam ArenA en Scheffer Team. De netto-opbrengst van dit evene ment kwam dit jaar volledig ten goede aan de Ajax Foundation G- dag. Naast de afstanden 5 en 10 kilometer werd er een speciale kidsrun van 1,5 kilometer en een businessrun georganiseerd. Ook voor rolstoelgebruikers was het mogelijk om deel te nemen aan deze loop. De finish van de Ajax Run was in de Amsterdam ArenA. Simone Freling, manager Hoofdonderdeel was het diner in de middencirkel. De gasten werden bediend door de spelers van Ajax en medewerkers van ABN AMRO Foun dation. Er waren muzikale optredens van Michiel Borstlap, Kees Prins en De Top pers. Tussendoor was een veiling onder leiding van de bevlogen Jop Ubbens. Presentator Robert ten Brink praatte de hele avond op zijn welbekende, vriendelijke wijze aan elkaar. Life Skills Clinics Met het project Life Skills Clinics biedt de Ajax Foundation kansarme jeugd de mogelijkheid om te sporten. De clinics zijn geheel in lijn met de unieke Ajax-trainingsmethode. Naast technische aspecten als dribbe- 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 9