ft i k t t.r* Van toegevoegde waarde Tanya Bröring: Ajax Vrouwen Ajax Vrouwen - PSV op 28 november 2015 op de Toekomst was de 100ste officiële wedstrijd in de Ajax-historie. Het begon allemaal op 24 augustus 2012 op een afgeladen sportcomplex tegen sc Heerenveen (2-0). Helaas is er nog geen landstitel, wel de KNVB beker, in 2014. Het moet een keer lukken. Tanya Bröring (30), professioneel basketbalster en aanvoerder in het Nederlands team, studeerde bewegingswetenschappen aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en behaalde een master in Human Movement Science in Sports. Na haar studie speelde ze vanaf 2007 meer dan zeven jaar profbasketbal in onder meer Duitsland, Spanje, Italië en Frank rijk. Op dit moment komt ze uit voor Loon Lions in Landsmeer en heeft net de Europacupwed strijden achter de rug met de Orange Blizzards uit Zwolle. Sinds dit jaar is ze toegevoegd aan de Ajax Vrouwen. Zij advi seert en ondersteunt de techni sche staf in de mentale en fysieke fitheid van de Ajax Vrouwen. Ter kennismaking leggen we haar een paar dilemma's voor. Tactiek of techniek? 'Tactiek! Ik ben er altijd van overtuigd dat je met tactiek een gebrek aan techniek kan com penseren. Door slim te spelen, spelinzicht te gebruiken en het overzicht te houden. Ik ben zelf ook geen begenadigd technicus in basketbal. Ik kan er ook meer van genieten als een tactische oplossing is gevonden. Mijn rol bij de Ajax Vrouwen is het moni toren van de fysieke belasting, onder andere door middel van het MiCoach systeem en met behulp van periodieke testen. Daarnaast begeleid ik een gedeelte van het mentale traject.' WHUUU """"t V UH> Eredivisie vrouwen 2015 - 2016 r Kampioenschap of beker Voetbal of basketbal? 'Basketbal. Zelf kom ik ook uit een echt voetbalgezin want mijn vader was altijd voetballer en later trainer bij een hoofdklasser. In de Bollenstreek leeft voetbal bovendien enorm. Voetbal heb ik met de paplepel ingegoten gekre gen. Door mijn werk bij de Ajax Vrouwen ben ik nu weer steeds meer met voetbal bezig. Als ik zelf niet meer actief basketbal, zal ik misschien nog meer met voet bal bezig zijn.' Vrouwen of mannen- sport? 'Vrouwelijke sporten. Die zijn fysiek minder sterk en maken er minder een show van waardoor het meer gebaseerd is op hard werken en tactiek. De inzet en het commitment bij vrouwen is enorm, terwijl de financiële belangen veel kleiner zijn. Het is mooi om te zien hoe de Ajax Vrouwen elke dag alles geven voor een optimaal resultaat. Dat is ongekend. Die mentaliteit en energie vind ik iets extra's wat je ook bij de volleybalvrouwen en nu bij de handbalvrouwen ziet. Dan is een vrouwensport mis schien minder spectaculair en snel, maar die pure beleving van de sport en emotie spreekt mij meer aan.' 'Kampioenschap! We zijn bezig om dit seizoen de randvoorwaarden te schep pen om kampioen te worden, want dan moet alles kloppen. In deze competitie mag je geen punten laten liggen tegen min dere clubs. Maar het gaat ook om de topwedstrijden. Dit jaar kan het. We spelen vier keer tegen de topclubs FC Twente en PSV en in die wedstrijden moet het gebeuren na de winterstop. En we staan niet voor niets met kerst bovenaan, denk ik.' Toegevoegde waarde 'Ik hoop en denk dat ik iets extra's kan brengen door het teamproces te begeleiden en speelsters te helpen en zichzelf te ontwikkelen. We willen speel sters bijvoorbeeld inzicht geven hoe ze in elkaar zitten en hoe zij zelf en hun teamgenoten reage ren op en presteren onder druk. Waar nodig probeer ik een brug te slaan tussen de speelsters en de rest van de staf. Ik kan me verplaatsen in de coaches, maar zelf zit ik ook nog aan de andere kant en ben ik de topsporter. Dat kan in sommige situaties een voordeel zijn. Bovendien heb ik verder geen belangen, ik sta niet met ze op het veld en ik ben niet bezig met wie er moet spelen waardoor speelsters altijd bij me terecht kunnen.' Tamara Schellekens Trainer Ed Engelkes: 'Bij het begin van de winterstop staan de Ajax Vrou wen op de eerste plaats ondanks dat FC Twente een wedstrijd minder heeft gespeeld. We hebben in alle wedstrijden meer dan mee kunnen voet ballen. We zijn nog steeds bezig met een proces dit te optimaliseren. Maat uiteindelijk gaat het om wedstrijden winnen.' 14-11-2015 FC Twente- Ajax 3-2 28-11-2015 Ajax - PSV 1-0 04-12-2915 sc Heerenveen - Ajax 0-4 18-12-2015 PEC Zwolle - Ajax 1-3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 8