Grillige prestaties Altijd Ajacied Jong Ajax Het goede bericht over Jong Ajax is, dat trainer Jaap Stam zijn cursus coach betaald heeft voltooid en als hoofdtrainer aan de slag kon gaan. Dat deed hij bij Emmen (4-2). De foto's zijn van Jong Ajax tegen RKC in Waalwijk (3-5) met dat rare scoreverloop. Dat paste ook een beetje bij het team. Seizoen 2015-2016 is (nog) niet het seizoen van Jong Ajax. De nederlagen en gelijke spelen heb ben de overhand ten opzichte van de overwinningen. De presta ties van de spelers van Jaap Stam en Andries Ulderink blijven grillig. Zo ook de thuiswedstrijd tegen MVV Deze ging met 0-1 verloren. Er werd enigszins revanche geno men tegen Jong PSV In een leuke wedstrijd op de Herdgang werd een punt behaald door 3-3 gelijk te spelen. Helaas kon de volgende wedstrijd niet in winst worden omgezet. In en tegen Emmen werd met 4-2 verloren. Show Op een kletsnat veld werd op de Toekomst knap stand gehouden tegen koploper Sparta. De Aja- cieden hielden het op 1-1. De grilligheid van dit team kwam naar voren in de uitwedstrijd in Waalwijk. In een wervelende eerste helft werd RKC helemaal zoek gespeeld en ging het team met 0-4 rusten. Echter in de tweede helft liet Jong Ajax het tot 3-5 komen en was er weinig te zien van het goede spel uit de eerste helft. Een week later werd de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch kansloos met 3-0 verlo ren. Dat werd weer wat goed gemaakt door een 2-0 winst op het hooggeklasseerde Volendam op de Toekomst. Met een 12e plaats op de ranglijst werd het jaar 2015 afgesloten. Yuri van Eijden IN MEMORIAM ADRI BLEKKENHORST Op 24 december 2015 is plotseling Adri Blekkenhorst (Blek) overleden. In 1949 kwam hij bij Ajax als aspirantje, vervolgens bij de A-jeugd. Tussentijds is hij weggeweest, onder meer als semiprof bij De Graafschap en VSV. In het seizoen 1956-1957 kwam hij uit voor Ajax 4 met o.m. Bennie Muller, Rob Been sr. en Wout Pelser. Dit jaar was hij 55 jaar lid. Na zijn actieve voetbalperiode werd Adri lid van de commissie senioren voetbal, leider van Ajax 4 en tussen 1983-1998 lid van de ledenraad. Hij was leider c.q. plaatsvervangend leider van Ajax 2 van 1990 tot 2005. Vervolgens verzorgde hij, in nauwe samenwerking en vriendschap met Wim Schoevaart, André Kraan en Rob Been sr., de begeleiding van de arbitrage bij het eerste elftal en Jong Ajax, sinds dit seizoen met Henk Meijer. Adri Blekkenhorst is 78 jaar geworden. TM Titel van '96 hoogtepunt Aj'ax-carrière Hoekstra De 115-jarige Ajax-historie is rijk en roemrucht. De Ajacieden op het veld vormen het fundament onder onze club. Zij geven Ajax vooral kleur. Op deze plek blikken oud-spelers terug op een bijzondere Ajax-prestatie of het tijdperk waarin zij actief waren. Ditmaal vertelt Peter Hoekstra over zijn eerste ervaringen bij wereldkampioen Ajax, inmiddels 20 jaar geleden. Naam: Peter Hoekstra Geboren: 4 april 1973, Assen Debuut: 14 januari 1996 (Willem II - Ajax 1-0) Laatste wedstrijd: 23 mei 1999 (NAC Breda - Ajax 2-2) Totaal: 88 duels 15 doelpunten Europees en wereldkampioen Ajax schreeuwde halverwege het sei zoen 1995-1996 om een echte linksbuiten.Vaste linkerspits Marc Overmars was de eerste seizoens helft zwaar geblesseerd geraakt. Ajax verraste door Peter Hoekstra los te weken bij PSV. 'De Ajacieden van toen waren de speelwijze en snelheid van Overmars gewend', herinnert Hoekstra zich. 'Ik kwam meer vanaf de zijlijn, ging buitenom of de combinatie aan. Daarbij moest ik het van mijn creativiteit hebben. Marc en ik waren eigenlijk twee verschillende type spelers. Toch liep het al snel soepel.' 'Wat me vooral bijstaat uit die begintijd is het zelfvertrouwen waar mee Ajacieden aan de wedstrijden begonnen. Het was echt: "Wij zijn Ajax'', verwoordt Hoekstra een van zijn eerste ervaringen als Ajacied. De stilist debuteerde op 14 januari 1996, de dag waarop Ajax verloor bij Willem II: 1-0. Het was de eerste nederlaag van Ajax sinds 8 mei 1994. Hoekstra had toen al kennisgemaakt met de werkwijze en veeleisendheid van trainer Louis van Gaal. 'Er werd écht intens getraind. Bij PSV speelde ik eerder toch ook in een top- team... maar die eerste drie weken moest ik écht aan de zuurstof. De pass- en trapoefeningen van trainer Van Gaal waren berucht. Datzelfde gold ook voor zijn nabesprekingen. Daags na een mindere wedstrijd wist je dat je aan de beurt was.' Een slepende knieblessure overschaduwde de Amsterdamse periode van Hoekstra. Voor de oud-international is de bekroning van zijn eerste (halve) seizoen hét hoogtepunt van Hoekstra's tijd als Ajacied. 'We werden in 1996 kampioen in de Meer. Gelukkig heb ik daar een bijdrage aan kunnen leveren. Ik ben nu trainer van FC Groningen Al. Als we op de Toekomst spelen, merk je hoe plezierig het is om als oud-speler bij Ajax terug te zijn.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 5