VAN DE VOORZITTER Stop met destructief gedrag De Algemene Ledenvergadering (ALV) van 17 december kreeg een extra dimensie vanwege een motie van vertrouwen richting bestuursraad i.v.m. het ver trek van Wim Jonk als hoofd jeugdopleiding. Na een presentatie van Hennie Henrichs spraken 324 leden unaniem het vertrouwen uit in deze bestuursraad. 'Dat is eigenlijk heel simpel. Blijf altijd jezelf met geloof in eigen kunnen, meet jezelf niet af aan met wie je binnen je vak omgaat en misschien wel het allerbelang rijkste: blijf vooral je stinkende best doen voor de club.' Waar kijk je in die 25 jaar met het meeste plezier op terug? 'Op het feit dat de club, ondanks de opstekende stormen - want die zijn er in de afgelopen 25 jaar echt wel geweest - steeds steady op koers bleef en zich op com mercieel en sportief gebied altijd door bleef ontwikkelen.' Op welke prestatie ben je het meest trots? 'Oei, dat zijn er wel een paar eigenlijk. Als ik er dan toch één moet noemen: misschien het feit dat het fenomeen van de Open Dag, dat ik ooit in 1987 bij Ajax heb ingebracht, inmiddels echt door alle clubs is gekopieerd. Daar ben ik wel trots op.' Waar zit voor jou de voornaamste uitdaging in? 'Het is en blijft moeilijk om de sportieve prestaties met com merciële successen te combine- Waar zie jij wat dat betreft anno 2015 nog mogelijkheden voor Ajax om haar commerciële activiteiten uit te breiden? 'Die liggen in het constant moni toren van de behoeftes van de fans en de sponsors - en natuur lijk in het uitvoeren van die wen sen. Daarnaast zou het een wel kome financiële en organisatorische aanvulling zijn als Ajax eigenaar van haar eigen sta dion zou zijn.' Kijkend naar de toekomst, wat zijn dan jouw belangrijkste persoonlijke doelstellingen als manager Business Relations? 'Mijn voornaamste streven is om zoveel mogelijk skyboxhouders aan boord te houden, alsmede om nieuwe aan ons te binden. En geloof me, dat is een vak apart.' Om in voetbaltermen te spreken: sluit jij je loopbaan af bij Ajax, of zie je jezelf ooit nog een transfer maken? 'Ik zal nooit overstappen naar een andere club. Voor dit werk moet je namelijk het DNA van de club in je bloed hebben.' Wil je verder nog wat kwijt? 'Ik hoop dat de club steeds die mooie spelers mag blijven oplei den die het spelletje spelen waar voor de mensen graag naar het stadion komen.' Jan-Matthijs Harderwijk Laat ik beginnen u en de uwen, familie en naasten in dit eerste Ajax Clubnieuws een goed en gezond 2016 toe te wensen. Daarbij spreek ik tegelijkertijd de hoop uit dat het komend jaar voor Ajax een succesvol jaar zal worden. Nog even terug naar 2015, dat was een jaar met wisselend succes. Er was helaas degradatie voor onze Zaterdag 1 uit de Topklasse, en geen kampioenschap voor de Ajax Vrouwen. Ook ons eerste elftal kon het huzarenstukje van '4 op een rij' geen vervolg geven, en overwintert dit seizoen ook niet in een van de Europese competities. In alle redelijkheid is een kampioenschap niet een vanzelfsprekend heid. Laten we waken voor de gedachte dat Ajax de Schaal wel even binnen zal halen. In december is de eerste seizoenshelft als winterkampioen afgesloten. Nu is dat geen prijs op zich, maar het is wel iets wat we de afgelopen vijf jaar niet eerder hebben gepres teerd. Dat geeft in elk geval vertrouwen voor de tweede helft. Ingezet beleid Wij hebben ook dit seizoen kennis kunnen maken met een aantal debutanten in ons 1e elftal als exponenten vanuit onze jeugd opleiding. Onze Al doet succesvol mee aan de UEFA Youth League, waarover ik vorig jaar al meldde dat een aantal spelers dit jaar aan de deur zou gaan kloppen, het doel van het ingezette beleid. In de laatste maanden van 2015 hebben wij bestuurlijk roerige tijden beleefd. Rond het ontslag van Wim Jonk verschenen er vanuit verschillende hoeken binnen de club allerlei verhalen in de media, waarbij er op vele personen ten onrechte 'Oud-Hollands' druk werd gezet. Bewust hebben wij als bestuursraad ervoor gekozen pas op de ALV van 17 december 2015 in klare taal naar buiten te treden en uitleg te geven. De leden hebben unaniem steun gegeven voor het gevoerde beleid in deze. Ik hoop dat wij in 2016 de kracht zullen vinden, om onze verschil len van mening niet via de media te spelen omdat het naast chaos en onzekerheid ook destructief gedrag oplevert, met uiteindelijk maar één verliezer: onze eigen club Ajax. Wij zullen als bestuursraad verder gaan met van Ajax een nog leukere en mooiere club te maken die zij al is en ik hoop dat 2016 voor Ajax een topjaar zal worden. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 3