'Intern ben ik "Mister Skybox"' Commercieel Manager Daniël van der Burg 25 jaar in dienst op i november 2015 was Daniël van der Burg (61), Commercieel Manager, 25 jaar in dienst bij de club. Een uniek moment, dat dus de nodige aandacht verdient. Clubnieuws legde Daniël daarom een aantal vragen voor om op die manier twee ënhalf decennium dienstjaren bij ons aller Ajax niet onopge merkt voorbij te laten gaan. Bij een 25-jarig jubileum behoort een gezellig samenzijn met de collega's van vroeger en nu. Daan van der Burg beleefde dat ook. Het komt niet vaak voor dat een medewerker de club 25 jaar trouw blijft, daar is veel clubliefde voor nodig. Bij Daan is daar geen gebrek aan. Gefeliciteerd! AJAX CLUBNIEUWS 13e Jaargang nummer 1 Januari 2016 INHOUD 2 Daniël van der Burg: 'Intern ben ik "Mister Skybox"' 3 Van de voorzitter 4 Voor de overlevering... Wie is wie? 5 Jong Ajax Altijd Ajacied In Memoriam Adri Blekkenhorst 6 De Jeugdleider Gedicht Hans Kok 40 jaar lid 7 Ajax 5 Column Menno Pot 8 Ajax Vrouwen 9 Ajax Foundation 10 Zaterdagvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Evert Vermeer Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Carel Beerenschot, David Endt, Simone Freling, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hoogenhout, Jacques Kattenburg, Bjorn Martens, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, André Stuijf, Kung Tang, 'Tom'Bigt, Rob van Vliet, Patrick Voornhout, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Je e-mails onderteken je met 'Daniël', maar in de wandelgangen spreken mensen je ook aan met 'Daan'. Wat heeft je voorkeur? 'Daan is absoluut prima - zolang het maar geen Daantje is, haha.. In het buitenland is Daniël mak kelijker, dus naar beide namen luister ik.' Op de Ajax-website ben je te vinden onder de afdeling 'Business Rela tions'. Die omhelst echter nogal wat. Wat is de officiële benaming van jouw huidige functie? 'Mijn huidige titel is Commercieel Manager, hoewel ik geen leiding meer geef aan de commerciële afdeling. Daar zijn nu zeer goede, jonge mensen met 'nieuwerwetse' ideeën voor verantwoordelijk. Zelf ben ik van 1954, dus toch ietwat van de oude stempel qua sponsors en commercie. De jon gere garde heeft ook het inzicht om een andere invulling aan spon soring te geven. Dat is ook nodig want dit vakgebied is meer en meer verschoven naar social media en ROI, oftewel Return On Investment. De commerciële afdeling bestaat op dit moment uit Sponsoring, Marketing, Fan Relations en Business Relations. Ik maak tegenwoordig onderdeel uit van laatstgenoemde tak, die geleid wordt door Sipko Adri- aanse.' Eind 2008 stond er ook een inter view met jou in het Ajax Club nieuws. Wat zijn de belangrijkste veranderingen die je de afgelopen 7 jaar binnen de club hebt meege maakt op commercieel vlak? 'Een aantal jaar geleden heb ik de directie gewezen op de verande ringen binnen "sponsorland", zoals dus bijvoorbeeld de invloed van social media. Daarnaast heb ik ook aangegeven dat het nood zakelijk was om een absolute focus op het fenomeen skyboxen te ondernemen.Vandaar dat ik nu als een soort senior over de com merciële afdeling functioneer met als specialisatie skyboxen. Dat heeft mij binnen de club ook de titel 'Mister Skybox' opgeleverd, haha. Dat is wel een groot ver schil ten opzichte van mijn vorige portefeuille. Daar vielen namelijk sponsoring, verkoop van boarding, seats, boxen maar ook vriend schappelijke wedstrijden en trai ningskampen van de A-selectie plus het organiseren en begelei den van de sponsorreizen in Europees verband onder.' Een dienstverband van 25 jaar is een bijzondere mijlpaal. Wat is jouw geheim om het zo lang bij Ajax vol te kunnen houden?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 2