Ajax 1 Ajax 2 Aj'ax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 10 vWEI J Met de Zaterdag 1 gaat het langzaam maar zeker steeds beter. Een nieuwe trainer, wat nieuwe spelers, het is altijd even wennen aan elkaar. Dat gaat dan wel eens ten koste van resultaten op het veld. Het team staat halverwege in de middenmoot. Na een weekje Canarische Eilanden kan het nog alle kanten op. Nu de winterstop is aangebroken kunnen we de balans opmaken van de eerste helft van het seizoen 2015/2016. De Zaterdag 1 staat op een zevende plaats. Voor aanvang van het seizoen hadden wij het ons iets anders voorgesteld. Te wisselvallige resultaten; -uitwedstrijd Hui zen verlies met 3-1 om vervolgens een week later thuis SVL met 6-2 te verslaan, geeft aan dat het team nog steeds zoekende is. Natuurlijk is de ene wedstrijd een uitwedstrijd en is de ene club hoger geklas seerd op de ranglijst maar de zevende plaats is niet waar wij thuis horen. Er ligt nog een mooie uitdaging na de winterstop om dit te laten zien. De eerste seizoenshelft hebben we helaas ook te maken met twee spelers die zwaar geblesseerd zijn geraakt en die een lange revalida- tieweg moeten ondergaan, Kevin de Visser en Shaquille Doorson.Via Door een uitoverwinning op IJsselmeervogels 2 (4-7), is de Zaterdag 2 winterkampioen geworden. De voorsprong op de ranglijst is echter als sneeuw voor de zon verdwenen door twee onnodige nederlagen. Nu gaan we nog maar met 2 punten voorsprong op onze achtervol gers de winterstop in. Ook plaat ste het elftal zich bij de laatste 32 teams voor de districtbeker. Goed is te zien dat jonge spelers een kans krijgen bij het eerste elftal. Een aantal van hen gaat mee op trainingskamp naar de Canarische Eilanden. Spelers kunnen dan de accu weer opla den en terugkomen van blessu res. Reikhalzend wordt uitgekeken naar de tweede helft van het seizoen waarin de Zaterdag 2 in januari enkele oefenwedstrijden gaat spelen en daarna de concur rentie op bezoek krijgt. Andre Stuijf Om de achterstand op de koplo per niet nog groter te laten wor den, moest er gewonnen worden van nummer twee, C.S.W uit Wilnis. Met een goede verdedi ging en twee spaarzame uitvallen wist men het net te vinden. Thuis tegen Volendam was de eerste wedstrijd waarvoor geen beroep werd gedaan op spelers van andere elftallen. Ajax had het betere van het spel zonder echt gevaarlijk te worden. De punten bleven in Amsterdam. Uit tegen AMVJ, een traditioneel lastige tegenstander. Dat bleek uit het punt dat aan die wedstrijd werd overgehouden.Thuis tegen Aals meer waren tegenstander en wind even fel. Tot vlak voor tijd leek de overwinning zeker echter door een misverstandje achterin werd het toch gelijk. Uit bij Mon- nickendam werd een achterstand omgezet in een overwinning. Met een derde plaats gaat de Zater dag 3 de winterstop in. Dolf van Zoest Door het opnemen van twee snipperdagen aan het begin van het seizoen, blijven we halver wege het seizoen steken op negen van elf te spelen wedstrij den. Dit in tegenstelling tot onze concurrenten, die wel alle heen wedstrijden hebben gespeeld. Onze teller staat op zeven gewonnen en twee verloren wed strijden. ZOB, onze concurrent, kende een zelfde score bij een gelijk aantal wedstrijden. Maar in de laatste weken voor kerst heb ben zij nog twee wedstrijden gespeeld en zijn zes punten uitge lopen. Winnen we beide achter stallige wedstrijden dan starten we de tweede helft met een gelijke stand. Dan wordt voor de zoveelste keer bekeken wie de langste adem heeft. Gelukkig heb ben we het blessurespook achter ons gelaten. Dat geeft een goed gevoel en vertrouwen in een goede afloop van het seizoen. Kortom, we doen weer mee. Jan Buskermolen Herbmeister. Een titel stelt niets voor, in de ONCE-competitie wel; Ajax is nu rechtstreeks geplaatst voor het Knoepert Toernooi in Hilversum. Na een onwennig begin begint het plan BEN (Boot, van Eijden, Nooitmeer) zijn vruchten af te werpen, vooral door meer na druk te leggen op de derde helft bij deftige clubs. Óók vanwege onenigheid betreffende de muziekkeuze tijdens de busreizen, meestal opgelost door persvoor lichter 'de Zwarte Panter'. Kortom, duidelijkheid voor alle spelers die hiervoor individueel zo gegroeid zijn dat ook de halve Zaterdag 3 en 4 hiervan de vruch ten kunnen plukken. Door het uit lenen van enige multifunctionele spelers van de Zaterdag 5 hebben de eerder genoemde teams belangrijke punten gehaald en wil men het plan SUIS als variant toe passen met als motto: met vreugde en lol houden we het 't langste vol. Johan Hogenhout deze weg veel sterkte en wij wen sen jullie een spoedig herstel toe. Na de winterstop gaat de selectie 2 januari op trainingskamp naar het mooie en warme Gran Gana- ria met het doel na de trainingen, teambuilding, ontspanning, een wedstrijd tegen VELO uiteindelijk weer fris en fit de tweede compe titiehelft te kunnen starten met op 23 januari de thuiswedstrijd tegen Achilles Veen. De winterstop is traditioneel ingeluid met het Sinterklaasfeest en het Dirk de Groot Gala, beide weer een groot succes en een mooie afsluiting van de eerste seizoenshelft voor alle senioren teams. Marjon van Nielen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2016 | | pagina 10