Life Skills Clinics voor kids zomerschool Ajax Foundation Elk jaar zullen kinderen van groep 7 en 8 van de Zomerschool Zuidoost uitkijken naar een dagje Ajax waar ze van alles meemaken op het gebied van voetbal als conditie en techniek in samenhang met omgangsvormen op het veld. Vooral sportiviteit en gezonde voeding staan hoog in het vaandel. Traditiegetrouw stond voor de kinderen van de Zomer school Zuidoost deze zomer een 'dagje Ajax' op het pro gramma. Naast een bezoek aan de Amsterdam ArenA volgden zij een middag het programma Life Skills Clinics op het Cruyff Court Bijlmer. Tijdens de mid dag kwamen alle aspecten van een heuse Ajax-training aan bod. Naast de aandacht voor conditie en techniek, leerden de kinderen ook hoe je elkaar in het veld met respect behandelt. Trainingsmethoden De Zomerschool Zuidoost is bedoeld voor kinderen van groep 7 die naar groep 8 gaan. Naast extra lessen in taal, begrijpend lezen en rekenen wordt gewerkt aan hun zelfver trouwen. Kortom: drie weken lang kunnen de kids het beste uit zichzelf halen zodat zij goed voorbereid aan groep 8 kunnen beginnen! De drie weken werden op de laatste vrijdag afgesloten met een presentatie van wat de leerlingen allemaal geleerd heb ben. Uiteraard kregen alle kids een diploma. Met het project Life Skills Clinics biedt de Ajax Foundation kansarme jeugd de mogelijkheid om te sporten. Dankzij het imago van Ajax en de sportieve beleving wordt de doelgroep geënthousi asmeerd. Respect De clinics zijn geheel in lijn met de unieke Ajax-trainingsmethode. Naast technische aspecten als 9 dribbelen, afwerken op doel en balbeheersing wordt de jeugd bijgebracht hoe je binnen en buiten het veld met respect met elkaar omgaat. Denk bijvoor beeld aan elkaar een hand geven voorafgaand aan een wedstrijd, vragen hoe het gaat als iemand zich blesseert en het feliciteren van je tegenstander na een wedstrijd. Het zijn stuk voor stuk voorbeelden van life skills die bij Ajax en de Ajax Founda tion hoog in het vaandel staan. Het is sportiviteit in de breed ste zin van het woord. Door de Ajax-spelers als voorbeeld te gebruiken wordt het belang van eten van gezonde voeding bij gebracht. Na de clinic krijgen de kinderen fruit en water aan geboden. m.m.v. www.Ajax.nl

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 9