'Minder wisselvallig, meer stabiel' Trainer Ajax Vrouwen Ed Engelkes: De Ajax Vrouwen openden het seizoen op 21 augustus met de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Die verliep in alle opzichten voorspoedig. Alleen de start ging wat stroef. Maar eenmaal op toeren was er geen houden meer aan en was de 4-1 winst maar een magere afspiegeling van het verloop van de wedstrijd. Eind juli begonnen de Ajax Vrouwen met de eerste trai ning aan de nieuwe Eredivisie voor Vrouwen. De BeNe Lea gue stopte na drie seizoenen. Ajax, ADO Den Haag, PEC Zwolle, PSV, SC Heerenveen, Telstar en FC Twente strijden nu om het kampioenschap van Nederland. Een gesprek met trainer Ed Engelkes. Begin 'Als je vooraf weet dat je drie wedstrijden wint en één gelijk speelt, dan teken je daarvoor. Thuis tegen ADO Den Haag hadden we moeten winnen.Veel kansen gehad en veel gecreëerd, maar niet gescoord. Onze directe concurrenten zijn FC Twente en PSV. De thuiswedstrijd tegen FC Twente op 2 oktober is dus een belangrijk meetmoment om te zien waar we staan.' Ambitie 'We willen meespelen om de bovenste plek en de beker. Dat betekent dat je ambities hebt. Mijn persoonlijke ambitie zit bovendien in de ontwikkeling van het team. Niet alleen de individu ele ontwikkeling van de speel sters maar ook de speelwijze willen wij verder doorontwikke len. Vorig jaar hebben we een stap gezet in dominanter spelen, met meer pressie vooruit. Het wisselvallige moet eruit en we moeten stabieler worden. Speel sters kunnen individueel nog een aantal stappen maken, niet alleen op voetbaltechnisch- en tactisch gebied, maar ook op het mentale vlak. Hier gaan we dit jaar mee aan de slag. De 'jonkies' Inessa Kaagman en Vita van der Linden hebben zich in de eerste wedstrij den goed gepresenteerd. Kelly Zeeman valt twee keer in en scoort. Maar ook Daphne Koster als oudere speelster heeft veel gespeeld. Ik hoop dat de jonge speelsters zich blijven door ont wikkelen.' Veranderingen 'We hebben nu twintig speelsters, drie minder ten opzichte van vorig seizoen. Claudia van den Heiligenberg is op het laatste moment vertrokken naar Jena. Als je minder speelsters hebt, kan iedereen meer aan spelen toe komen en zitten de speel sters dichter tegen de basis. Bijna iedereen is terug van een blessure, behalve Loïs Oudemast. Zij heeft deze zomer twee operaties ondergaan.' Technische staf 'In de technische staf zijn nauwe lijks wijzigingen. Kees Kalk (kee perstrainer, red.) heeft uitbreiding gekregen in uren voor de video analyse. Speelsters krijgen nu individuele beelden opge stuurd en deze bespreken we op maandag. Tanja Bröring is toegevoegd aan de technische staf, zij neemt de fysieke testen af en doet de uitwerking daarvan. Ook hebben we een nieuwe teamarts: Manuela de Jong.' Mentale training/andere trainingsinvulling 'De trainingsweek hebben we iets anders ingedeeld. De training op woensdag verschilt van week tot week. De ene keer bestaat die uit een video-analyse, de andere keer uit een teambijeenkomst, een individuele training of een herstel training. We moeten niet méér maar beter trainen. Als ik nu de eerste wedstrijden kijk, zie ik een ploeg staan die fris is en energie heeft. Dat was in het vorige sei zoen wel anders. Nu werken we met Action Type (MBTI). Dit is een methode om de typologie van de speelsters en hun voor keursgedrag te bepalen. Van elke speelster en lid van de technische staf is een persoonlijk profiel opgesteld. Tevens is inzichtelijk gemaakt hoe de groep zich ver houdt ten opzichte van elkaar. Hier proberen we als staf op in te spelen tijdens de coaching.' Tamara Schellekens Eredivisie vrouwen 2015 - 2016 21-08-2015 Ajax - sc Heerenveen 04-09-2015 PEC Zwolle - Ajax 11-09-2015 Ajax - ADO Den Haag 25-09-2015 Telstar - Ajax 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 8