School en voetbal De Talentenfabriek Jeugdleiders seizoen 20l5-20l6 Thulani Ajax heeft zijn eerste prijzen voor het seizoen 2015-2016 binnen. Op 8 augustus veroverden de Al- en Cl-junioren de Super Cup ten koste van respec tievelijk sc Heerenveen en FC Utrecht. Ook vorig jaar werden beide prijzen binnengehaald. Hopelijk kunnen we dit seizoen meer prijzen binnenslepen. Sinds jaar en dag verzorgt de jeugdopleiding de huiswerkbege leiding van jeugdspelers van de D1-pupillen tot en met de A-juni oren. Ger Boer werkt met zijn team vanuit de afdeling Talentont wikkeling elke dag met hart en ziel om onze jeugdspelers op te leiden als 'totaalvoetballers'. Van hun eigen school busje heen, trai nen, studeren op de Ajax-school, eten en busje terug. Zo'n 120 spelers worden begeleid in hun studie door 16 gekwalificeerde docenten, die er voor hebben gezorgd dat de resultaten ver boven het landelijk gemiddelde kwamen te liggen. In het school jaar 2013-2014 hadden we zelfs een resultaat van 100%. Ongeëve naard. En dit alles in samenwer king met 110 middelbare scholen, het ROC van Amsterdam, de HvA, de UvA en de VU. Momenteel zitten we in de transi tieperiode van een teamgerichte- naar een individugerichte organi satie. De jeugdspeler staat cen traal omdat we geloven in het ontwikkelen van jonge mensen in de breedste zin van het woord. Dit brengt extra logistieke uitda gingen met zich mee en dus ook meer werk. Voetbal is leidend als de gehele leeromgeving en dat dus ook het onderwijs goed is geregeld. Die leeromgeving is cru ciaal om de stap te kunnen maken naar de absolute wereldtop. Het regelen van passend onderwijs is daarvoor een must. De jeugdopleiding regelt tegen woordig studiebegeleiding over dag voor spelers. Daardoor kun nen deze spelers twee keer per dag trainen. Het totaal aantal trainingsuren is hierdoor opge schroefd zonder dat de studie resultaten er onder lijden.Verder zijn we in samenwerking met het ROC van Amsterdam een eigen MBO-3 opleiding gestart, een opleiding tot professioneel voet baller. Met vakken als mediatrai ning, taaltraining, trainingsleer, medische vakken, voedingsleer, houding en gedrag, veel interes sante gastlessen en de KNVB- opleiding tot jeugdtrainer, worden de spelers op verantwoorde wijze voorbereid op hun sportieve loopbaan en tweede carrière. Ten slotte verzorgen we verschillende taalcursussen. Nederlands, Engels, Frans, Spaans wordt gegeven aan onze buitenlandse spelers en geïnteresseerde jeugdspelers, die een startkwalificatie op zak heb ben en tussen de trainingen door iets anders willen doen. Dit alles kan nu in een schitte rend nieuw gebouw geplaatst tus sen het trainingsveld van het eer ste en het trainingsveld van de jeugd! Ruben Jongkind Naam Elftal Herman Arendse |ong Ajax Rob Kalse Al-junioren Ruud Haarms A2-junioren Frits Andriese Bl-junioren Patrick Voornhout B2-junioren Mike Harman Cl-juniioren John Busink C2-junioren Tinus van Teunenbroek Dl-pupillen Peter Kalse D2-pupillen Ed Oudhuizen El-pupillen Jan Willem Telkamp E2-pupillen Joop Leeuwendaal Fl-pupillen Alex Liefhebber F2-pupillen Inval leiders Remco Borsch Onno Romeijn Henk van Santen Andre Brandenburgh Alex Liefhebber, jeugdleider F2 Wesp die om de ranja zoemt Uit het niets verschenen Hjgt hij Schotten in de nek Oliemannetje met gif Pakt hij in een woud van benen Dartel ballen af Draait weg en vindt De vrije man Niet nu en dan Maar keer op keer Glad vergeten ook door mj Is mijn vraag wanneer Keert de kleine uit Soweto In de basiself weer? Huisdichter Cornelis 22 september 2015

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 6