Matige seizoenstart l .k Jong Ajax Beroep: offsettdrukker technisch coördinator Lid: vanaf 2006 Jong Ajax behaalde in de Jupiter League op 17 augustus het eerste winstpunt op eigen veld tegen Helmond Sport met een magere 1-1. In het begin bleef het dus wat sappelen met het team. Gelukkig waren er ook lichtpuntjes met goede resultaten en prima spel zoals thuis tegen Telstar (4-1) en FC Oss (2-2). Naam: Frank Jepkes Leeftijd: 55 jaar Hoe ben je met Ajax in aanraking gekomen'Mijn oma was Amster damse en gek van Ajax. Het is mij dus aangeboren. Het zit dan ook in mijn bloed. Daarom werd ik ook in 1983 al donateur.' Je loopt al een poosje mee. Wat heb je voor de club allemaal gedaan? 'Tot aan mijn 15e jaar woonde ik eerst in Gilze en Rijen en daarna in Delft. Toen deed ik alleen wat missionarissenwerk en probeerde mensen net zo enthousiast voor Ajax te krijgen als ik was. Later heb ik feestavonden georganiseerd voor Ajax-supporters. Ook ben ik nauw betrokken geweest bij de oprichting van de Bob Haarms Fanclub.' Nu run je, samen met Nico Schlette, het secretariaat van het Ajax- pupillenvoetbal. Waarom heb je die functie op je genomen? 'Ik heb altijd graag iets voor Ajax willen doen. Toen ik hiervoor werd gevraagd hoefde ik geen moment te aarzelen.' Wat houdt het werk in? 'We doen dat werk met een heel team. Hans Bijvank, Marjon van Nielen en Ben Kraanen maken daar deel van uit. We zorgen dat voor spelers en bezoekende clubs alles goed geregeld is, en de mensen in de bestuurskamer het naar hun zin hebben.' Hoe sportief ben je zelf geweest? 'Tot mijn 14e heb ik gevoetbald. Ik zag al snel dat ik nooit het eerste van Ajax zou gaan halen. Toen ben ik maar gaan basketballen. Dat ging mij beter af.' Binnen het (jeugd)voetbal verandert er veel en snel, zowel binnen als buiten het veld en dan vooral bij de jongste voetballers. Wat merk jij daarvan? 'Buiten het veld zijn kinderen tegenwoordig sneller wijs en mondig dan vroeger. Binnen het veld spelen de F- en E-pupillen tegenwoordig Twin Games op een kleiner veld met als doel met kleine ruimtes te leren omgaan en sneller te handelen.' Landelijk staan bij de jongste pupillen ouders momenteel in het nieuws. Welke rol spelen zij bij het pupillenvoetbal bij Ajax? 'Ouders moeten opvoeden, Ajax leert ze voetballen. Uiteraard zijn normen en waarden daarbij heel belangrijk. Ik hoop dat, wat dat betreft, de ouders op de lijn van Ajax zitten.' Tijn Middendorp Jong Ajax is het nieuwe seizoen in de Jupiler League slecht begon nen. De Amsterdammers liepen tegen een 2-1 nederlaag aan bij het Gelderse Achilles'29. Jong Ajax herpakte zich enigszins in de daaropvolgende competitie wedstrijd thuis tegen Helmond Sport. Op het eigen sportpark de Toekomst kwam het tot een 1-1 gelijkspel. Helaas werd er weer niet gewon nen in de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De mannen uit Breda pakten de eerste overwin ning van het seizoen. Het werd 3-0. Ook de vierde wedstrijd in de competitie leverde geen over winning op. De ploeg van Andries Ulderink en Jaap Stam bleef ste ken op een 0-0 gelijkspel tegen FC Eindhoven, maar er zat wel een stijgende lijn in het spel van de Amsterdammers. Tegen provinciegenoot Telstar werd eindelijk weer sinds een half jaar een overwinning geboekt. Thuis werd met 4-1 gewonnen. De laatste overwin ning dateerde van maart van dit jaar toen Fortuna Sittard met 3-0 werd verslagen.In Deventer kon er helaas geen vervolg worden gegeven aan de mooie overwin ning op de Noord-Hollanders. Jong Ajax verloor kansloos van Go Ahead Eagles met 2-0. Zo leek het op 28 september ook te gaan op de Toekomst tegen FC Oss. De 0-2 in het tweede helft werd echter in de slotfase overtuigend omgebogen naar een dik verdiende 2-2. Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 5