VAN DE VOORZITTER Saamhorigheid Bij Ajax - Willem II op 15 augustus vond voor aanvang wat wonderlijks plaats. Bij het spelletje 'de bal hooghouden' dat voorafgaand aan elke thuiswedstrijd plaatsvindt, lukte het E-pupil Silvano Vos (10) dit 3178 keer. Het had nog meer kunnen zijn. Hij moest echter stoppen om de wedstrijd te laten beginnen. 0 ddldos anas 1 kt* BW r A8N-AI A adio IBM AMR Wat is kenmerkend voor jou als trainer? 'Ik wil graag verzorgd, dominant en aanvallend voetbal spelen van uit een 1:4:3:3 systeem. Daarbij hoop ik ook een stukje karakter in de vorm van de-wil-om-te-win- nen in de ploeg te brengen, iets dat ik zelf altijd als speler heb gehad. Ik ben een trainer die graag iets wil neerzetten bij een club. Zowel bij NVC als Zuid vogels heb ik gedurende meer dere jaren aan een team kunnen bouwen dat herkenbaar voetbal speelt. Vanuit deze aanpak en visie wil ik bij Ajax doorpakken. Bart Logchies heeft de afgelopen seizoenen mooi en goed werk geleverd. Hij heeft Ajax van de eerste klasse via de hoofdklasse naar de topklasse geloodst. Ik vind het mooi dat ik het stokje van hem kan overnemen.' Je bent dus terug op het oude nest. Hoe voelt dat? 'Ik heb natuurlijk zelf vier jaar in de jeugd bij Ajax gespeeld en daarom is het natuurlijk heel leuk om als trainer hier weer terug te keren. Daarbij komt dat het mooi is om te zien dat er nog veel mensen rondlopen uit die tijd die nog steeds iets voor de club doen.' Hoe zie jij de plaats van de ama- teurtak binnen Ajax? 'Dat kan ik nog niet goed inschatten, maar tot nu is alles goed geregeld voor ons en kun nen we overal gebruik van maken maar de nadruk ligt natuurlijk op de professionele tak.' Wat zijn jouw doelstellingen met de Ajax Zaterdag 1 voor de komende twee seizoenen? 'Proberen mijn manier van spelen er in te slijpen, dat goed te laten uitvoeren en proberen een stukje continuïteit te creëren zodat je niet constant veel spe lers hoeft te halen. Daarbij willen we natuurlijk presteren en tege lijk op een zo hoog mogelijk niveau acteren.' Hoe kijk je terug op de eerste wed strijden in de competitie? 'We hebben een redelijk goede voorbereiding gehad, maar zijn in de competitie stroef gestart met een gelijkspel, nederlaag en gisteren (19 september, red.) gelukkig de eerste overwinning behaald, op SDC Putten. Een dergelijke start is niet onlogisch gezien de grotendeels nieuwe selectie en staf. Het zal in het begin nog wel wat op en neer gaan qua resultaten, denk ik.' Hoe kijk je verder naar dit seizoen? 'Ik denk dat we een kwalitatief goede selectie hebben met een tweede elftal met veel jonge talenten. Daarom denk ik dat we er een goed en succesvol seizoen van kunnen maken met de Zater dag 1 en de Zaterdag 2.' Yuri van Eijden Na het afgelopen seizoen heerste binnen de club een algemeen gevoel dat het spel, wat ons eerste elftal liet zien, echt beter moest. De herkenbaarheid van Ajax: technisch hoogstaand, gedurfd, aanvallend en creatief voetbal als kernelementen stond ter discussie. Los van de vraag of er goed of slecht wordt gespeeld, het is herkenbaarheid waar elke Ajacied niet over wenst te discussiëren. Het is de vuurtoren binnen ons bestaan, een baken waarop wij koersen en op willen vertrouwen. Het begin van het nieuwe seizoen was teleurstellend. Wij zagen geen kans ons te plaatse voor de UEFA Champions League en moeten ons nu presenteren in de UEFA Europa League. In de Nederlandse competitie was de start wel bemoedigend. Er zijn tekenen van herstel in de manier van spelen. Een goede reeks uit slagen werd neergezet, goed voor het vertrouwen om de strijd in oktober met de naaste concurrenten aan te gaan, de eerste plaats op de ranglijst te verdedigen en in Europa zien te overwinteren. Ik wens Frank de Boer alle succes met het doorontwikkelen van zijn elftal. Bestuurlijk Daarnaast zijn er bestuurlijk ook een aantal stappen gemaakt; de Raad van Commissarissen (RvC) heeft een aantal besluiten geno men. Het vertrek van Michael Kinsbergen als algemeen directeur en de problemen in het Technisch Hart hebben ertoe geleid dat Dolf Collee is teruggetreden als lid van de RvC en benoemd is tot algemeen directeur. Daarnaast zal Edwin van der Sar een nieuwe stap in zijn ontwikkeling maken en naast de bestaande taken ook als voorzitter van het Technisch Hart gaan fungeren. Dolf en Edwin wens ik veel succes om structuur aan te brengen, iets waar het op dit moment op een aantal plekken binnen Ajax aan ontbreekt. Club centraal Als ik terugdenk zijn er verschillende periodes geweest waarin onze club meer van dit soort perikelen heeft gekend. In die tijden waren er, bestuurlijk of technisch, ernstige verschillen van inzicht en werd er met de vuist op tafel geslagen. Dan was er reuring en bonje. Maar altijd stond de club centraal en werden er binnenska mers oplossingen gevonden op basis van saamhorigheid, dat van daag de dag nog het essentiële kernwoord is, om er met elkaar uit te komen om zaken structureel te verbeteren. Hierbij is er geen ruimte voor eigenbelang of eigenzinnigheid. Er zal een duidelijk pad van verandering moeten worden aangegeven. Een ieder zal zich op basis van saamhorigheid hierin moeten schikken. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 3