'Terug op het oude nest' Trainer Zaterdag 1 Jorg Smeets De uitwedstrijd voor de Europa League, uit tegen Molde, werd geen onverdeeld succes met een teleurstellend gelijkspel als resultaat. Kansen genoeg maar niet scoren. Twee dagen later ging het tegen PSV niet veel beter. De mooie gelijkmaker van Amin Younes woog niet op tegen het teleurstellende spel. AJAX CLUBNIEUWS 12e Jaargang nummer 6 Oktober 2015 INHOUD 2 Jorg Smeets: 'Terug op het oude nest' 3 Van de voorzitter 4 Bob Haarmslaan Het Ajax-gevoel van 5 Jong Ajax Wie is wie? 6 De Talentenfabriek Gedicht Jeugdleiders 7 Talenten van de Toekomst Column Menno Pot 8 Ajax Vrouwen 9 Ajax Foundation 10 Zaterdagvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Evert Vermeer Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Carel Beerenschot, David Endt, Simone Freling, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Johan Hoogenhout, Ruben Jongkind, Jacques Kattenburg Martin Cloose, Bjorn Martens, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, André Stuijf, Kung Tang, 'Tom'Bigt, Rob van Vliet, Patrick Voornhout, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Jorg Smeets (44) is vanaf dit seizoen de nieuwe trainer van Ajax Zaterdag 1. De voormalige trainer van HSV De Zuidvogels in Huizen is hiermee de opvolger van Bart Logchies die bij AFC aan de slag is gegaan. Smeets staat de komende twee seizoenen voor de groep van het vlaggenschip van het zaterdag-senioren voetbal van Ajax. Een kennis making. Je hebt een lange carrière als speler en trainer achter de rug. Hoe ver liep je carrière als voetballer? 'Ik ben via de Al van DWS bij FC Volendam terecht gekomen en heb daar zeven en een half jaar in de eredivisie gespeeld. Daarna heb ik op uitleenbasis bij FC Utrecht gespeeld. Vervolgens kwam Heracles in beeld waar ik anderhalf jaar heb gevoetbald. Ik werd daarna getransfereerd naar Wigan Athletic, waar ik ook anderhalf jaar heb gespeeld. In die periode heb ik nog twee maanden op uitleenbasis bij Chester City gespeeld. Dat is bij elkaar toch al een aantal clubs? 'Zeker, en daar bleef het niet bij. Daarna heb ik een contract voor twee jaar getekend bij Cruz Azul in Mexico. Na drie maanden kreeg ik echter in de gaten dat ik weinig aan spelen zou toekomen. Ik ben toen voor de rest van dat seizoen negen maanden uitge leend aan Maritimo Funchal in Portugal. Nadat mijn contract bij Cruz Azul voor het volgende sei zoen na een half jaar ontbonden werd, ben ik teruggegaan naar Nederland waar ik nog een half jaar bij Helmond Sport heb gespeeld. Al met al een mooie voetbalcarrière waarin ik een hoop clubs en een stukje van de wereld heb gezien.' Hoe ziet je loopbaan als trainer eruit? In elk geval met minder clubs. Eerst heb ik zeven jaar op zondag bij SV NVC in Naarden gewerkt. De eerste vijf jaar kwamen we uit in de tweede klasse en na het kampioenschap speelden we twee jaar in de eerste klasse. Vervolgens heb ik vijf jaar op zaterdag HSV De Zuidvogels uit Huizen onder mijn hoede gehad. Daarmee kwam ik ook uit in de eerste klasse. En nu dus de zater dag-senioren van Ajax. Het was mijn ambitie om bij een amateur club in de hoofdklasse of hoger te gaan werken. De overstap naar Ajax is voor mij dan ook ideaal.' Je hebt ook nog in de jeugd bij Ajax gevoetbald. Wanneer was dat? 'Inderdaad. Bij Ajax heb ik vier seizoenen in de jeugdopleiding gespeeld, vanaf de D-pupillen tot en met de B-junioren, op Voor land in De Meer. De stap naar Ajax na zoveel jaar maakt dat wel extra speciaal.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 2