Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 10 lUAwei Ook de zaterdagsenioren zijn in alle hevigheid begonnen. De Zaterdag 1 gaat in de hoofdklasse proberen verloren terrein te herwinnen, hun collega's van het 2e, 3e en 4e elftal willen allen kampioen worden terwijl nieuwkomer Ajax 5 de club vertegenwoordigt in de competitie met clubs ouder dan 100 jaar. (t/m 26 september 2015) Op 27 juli begon de selectie van de Zaterdag I het seizoen in de hoofdklasse met de eerste training en, aansluitend nog in dezelfde week, een oefenwedstrijd in en tegen Zandvoort. Na de wedstrijd, die winnend werd afgesloten, gingen de spelers en begeleiding richting het strand waar een ieder genoot van een heerlijke barbecue en tege lijkertijd met elkaar kennis konden maken. Er waren weer veel nieuwe gezichten. In de voorbereiding plant de KNVB traditiegetrouw ook de poule voor de wedstrijden voor de KNVB beker. De Zaterdag 1 werd gekoppeld aan drie Amsterdamse clubs: JOS Watergraafsmeer, WV- HEDW en Zeeburgia. Ajax wist alle drie de wedstrijden overtuigend te winnen en plaatste zich hierdoor voor de volgende ronde. De competitie startte op zaterdag 5 september met een thuiswed strijd tegen Sparta Nijkerk, mede degradant uit de topklasse. Onder leiding van de nieuwe trainer Jorg Smeets speelde Ajax gelijk: I-I. Ver volgens werd de uitwedstrijd tegen Achilles Veen verloren maar SDC Putten en VVA '7I worden winnend afgesloten. Met vier gespeeld en zeven punten staat het team op de ranglijst gedeeld op een 4e plaats. Met nog een lang seizoen voor de boeg, zijn de verwachtingen weer hooggespannen. Wat zou het mooi zijn weer terug te keren naar de topklasse, mede gezien het feit dat er in het volgende seizoen er een nieuwe klasse bijkomt en Ajax de aansluiting in de hoogste klasse kan blijven houden. Voor iedereen een mooi en succesvol seizoen toegewenst. Marjon van Nielen Het nieuwe trainers duo Detlef Le Grand en Karim Bridji konden een groot aantal nieuwe spelers begroeten. Na een gedegen voor bereiding stond er een aantal oefenwedstrijden op de agenda tegen eerste elftallen, van wie allemaal met ruime cijfers werd gewonnen. Ook in de bekerpoule voor eerste elftallen bleven de jonge Ajacieden ongeslagen. Vooral de bekerthriller tegen Blauw wit/Beursbengels I was een geweldige partij. Na een 2-0 achterstand kwam Ajax 2 terug tot 3-3. Dat was genoeg om pou lewinnaar te worden en daarmee plaatsing voor de volgende ronde. De eerste competitiewedstrijd tegen Woudenberg kende een veelbelovende start. Al na vijftig seconden werd de score door ons geopend. Het werd uiteinde lijk 4-I. De twee volgende wed strijden werden onnodig verloren. Andre Stuijf De Zaterdag 3 begon het nieuwe seizoen met een oefen duel tegen Baarn uit de vierde klasse. Het elftal, met een aantal nieuwe maar vertrouwde gezichten, speelde in een goede partij de tegenstander helemaal zoek en gingen dan ook met een 3-I nederlaag huiswaarts. Voor de beker werd de vol gende ronde bereikt dankzij een gelijkspel tegen Swift en een overwinning op Argon. In de competitie hadden wij tegen AFC met redelijk goed voetbal en een 4-2 winst, een voortvarende start. Tegen Odin '59 en Z.O.B moesten wij beslist onnodig de punten delen. Met wat meer inspanning, zowel in de wedstrijd als op de training, kunnen we echter mee doen voor de prijzen. Dolf van Zoest Ajax 4, voorheen het veteranen- elftal, ervoer een valse start. Twee gespeeld, nul punten en stijf onderaan. Een onwaarschijnlijke score. Hoe het kan? Een blessu- regolf. De ene na de andere spe ler is afgevallen, hoofdzakelijk vanwege hamstringblessures. En die genezen niet zo snel. I3 bles sures op een totaal van 23 spe lers. Pure pech en zeker niet het gevolg van hard trainen. Dan had den we dat kunnen bijstellen. Nu zitten we met de gebakken peren. Samen met de zaterdag 3 en 5 proberen we wekelijks om tot een uitwisseling van spelers te komen. Maar ook zij moeten schipperen vanwege blessures. Het heerst kennelijk. Eerst maar herstellen, dan kijken hoeveel achterstand er is om vervolgens een inhaalrace in te zetten. Wie had dat een paar weken geleden gedacht? Jan Buskermolen Voorzitter Henrichs kondigde bij het vorige Clubnieuws al aan, dat er een nieuw team bij zou komen bij het zaterdagvoetbal. Allerlei geruchten deden de ronde allerlei over de naam van het team. Lucky Ajax, Ajax Old Boys en Klassieke Veteranen waren geen optie meer, die bestonden al. De Ajax Godenvaders, de Ajax I00 jarige en Ajax Centennium wer den ook niet door een speciaal opgerichte commissie goedge keurd. Uiteindelijk werd het Ajax Zaterdag 5 dat mee doet aan een competitie van clubs die I00 jaar of ouder zijn, ook wel de ONEC (Om en Nabij de Eeuw Competi tie) genoemd. De Zaterdag 5 wist meteen het internationaal zeer aansprekende jubileumtoernooi van de Kon. HFC te winnen. Ook de sei zoenstart verliep succesvol met zes punten uit twee wedstrijden. Johan Hogenhout

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 10