Eerbetoon aan Henk van Teunen Maurice Renger Nigel de Jong Marja de Jong Daley Blind John van 't Schip We vragen ons wel eens af van hoeveel spelers Henk jeugdleider zal zijn geweest in die 37 jaar. In bovenstaande drie jeugdteams tellen we al bijna 50 spelers. Per jaar een elftal met minimaal 15 spelers, dan kom je al gauw op z'n 600 jeugdspelers, maar ik ben bang dat het er meer geweest zijn, zo tegen de 800. Eigenlijk verdient iemand die 37 jaar jeugdleider is geweest, een lintje. Misschien komt dat nog. Hij is wel lid van Verdien ste van Ajax. Ook mooi. Henk is niet zo van pracht en praal. Laat me maar met rust. Ik doe alles voor Ajax. Mijn club. 'Dank je wel' is meer dan genoeg. Geen feest, geen receptie, niets. Stiekem doet het Ajax Clubnieuws er toch iets mee en heeft onder meer wat uitspraken verzameld van vroegere jeugdspelers die onder leiding van 'Meneer van Teunenbroek' hebben gevoetbald. 'Henk leerde ik bij Ajax kennen in de E2 en El. Een fantastische kerel die als een vaderfiguur werd beschouwd voor de jonge speler tjes. Met alles kon je bij hem terecht. Toen ik mascotte was stond, hij aan mij zijde en stelde hij mij gerust. Een Ajacied pur sang. 'Meneer' van Teunenbroek was als jeugdleider een vaderfiguur en familiemens tegelijk. Zodra je bij Ajax binnenstapte, had je het gevoel thuis te zijn. Hij was nooit te beroerd een arm om je heen te slaan of te vragen hoe het met je ging. Meneer' van Teunenbroek is Ajax, Ajax is Meneer' van Teunenbroek.' (moeder van Nigel) 'Een geweldige jeugdleider die niet alleen mijn zoon maar mij ook per soonlijk veel steun heeft gegeven. Onvergetelijk!' 'Het eerste wat mij te binnen schiet is dat, wanneer ik hem Teunen broek noemde, hij altijd zei: Van Teunenbroek. En bij bijvoorbeeld 8-1 winst memoreerde hij aan die ene tegengoal. Als leider was hij liefdevol voor zijn spelers maar ook streng, en werd enorm geres pecteerd. Henk is een op en top Ajacied en begaan met zijn club.' 'Meneer van Teunenbroek, een man met een Ajax-hart, zei altijd: 5-' gewonnen? Toch een tegendoelpunt. Hoe kan dat nou? Dat kan dus niet. Ik heb die gedachte altijd onthouden. De "nul" houden is net zo belangrijk! Alle pupillen zagen in hem een echte jeugdleider bij wie zij zich ook prettig en veilig voelden. Wanneer we elkaar later tegenkwamen stonden we altijd even kort met elkaar te praten en kwam dat ene doelpunt naar boven... ha, ha!' 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 6