WIE IS WIE? Opening College de Toekomst Elk jaar speelt Lucky Ajax een vriendschappelijk potje tegen Oud Feyenoord. Soms om niks, misschien de eer, maar dit keer ging het voor het goede doel. Leuk is dan altijd hoe al die bekende spelers van weleer elkaar weer zien en de mooiste verhalen en anekdotes hebben van wedstrijden van lang geleden. Naam: Tinus van Teunenbroek Leeftijd: 54 jaar Beroep: ondernemer Functie: jeugdleider D1-pupillen Bij Ajax: vanaf 1970 Eind augustus wordt een nieuw schoolgebouw tussen veld 3 en veld 4 in gebruik genomen. De school gaat de oude leslokalen op de Toekomst vervangen. Dat betekent dat de traditionele stu diebegeleiding, de lessen van Col lege de Toekomst en de overige studiebegeleiding overdag (DMC) vanaf het nieuwe seizoen gegeven gaan worden in een prachtige nieuwe omgeving. Het studie gebouw is ontworpen door Steve Lawrence, een Engelse architect uit Londen. Alle spelers en docen ten hebben straks de beschikking over o.a. een ruime entree, vier grote lokalen, een taaltrainingcen trum en een huiskamer inclusief keuken en een bibliotheek. Daar naast is een ruimte op de eerste etage ingericht met sleeping pods. Zowel de keuken als de sleeping pods zijn nieuw in het program ma. De keuken gaat een rol spelen in het onderwijsprogramma en er is de mogelijkheid om tussen de middag een powernap te maken. Met een powernap kun je overdag lichaam en geest een oppepper geven en een dutje van 5 minuten is soms al genoeg om weer kwiek verder te werken. Als alles goed gaat ontvangen we op 31 juli de sleutel van het gebouw en kunnen de specialisten starten met de inrichting. Op 24 augustus hopen we te kunnen starten met de studiebegeleiding nieuwe stijl en de lessen van College de Toe komst, leerjaar 1 en 2. Met de nieuwbouw en de veran derde organisatie van bijvoor beeld de studiegroepen (gekop peld aan de bestaande voetbal- groepen) hebben we weer een grote stap gemaakt in de kwaliteit van de studie-begeleiding en het creëren van meer ruimte voor extra trainen. Ger Boer Hoe ben je begonnen bij Ajax? 'In 1970 gestart bij Ajax, o.l.v. Bobby Haarms, bij B-pups.Van deze allereerste lichting B-pupillen zijn nu alleen Ruud Haarms en ik nog actief. Na de jeugd volgde Ajax 4 en 5 en vanaf 1982 de 'Zaterdag'. Eigenlijk ben ik er best trots op mijn hele leven bij Ajax te hebben gespeeld.' Wat voor speler was je? 'In de jeugd als verdediger stug, een bijtertje. Toen we in '82 met de 'Zaterdag' begonnen kwamen we een doel man tekort. Ik wilde dat wel voor een jaartje doen. Dat jaartje werd dus de rest van mijn "carrière". Door blessures was ik op mijn 40ste genoodzaakt te stoppen.' Vervolgens werd je jeugdleider omdat vader Henk dat ook was? Nee, het is juist andersom. In 1977 vroeg onze toenmalige pupillen- trainer Cees Groot of ik als A-junior de A4-pupillen wilde bege leiden. Het volgende seizoen, in 1978, kwam mijn vader erbij.' Van welke teams ben je in al die jaren jeugdleider geweest? 'In chronolo gische volgorde: A4, A3, El, D2, E3, E2, El,weer E2 en nu dus de Dl.' Ja, overgenomen van je vader omdat hij besloot te stoppen. Verrassend? 'Nee, niet als een verrassing, als zoon wist ik natuurlijk hoe hij er over dacht. Mijn moeder was niet meer 100% fit, daardoor twijfelde hij al een tijdje, maar hij moest wel een keer de knoop doorhakken.' En ik was hem natuurlijk al eens eerder opgevolgd.' Dat familiebedrijf was toch een stukadoorsbedrijf? Ja, maar vanwege rug- en nekklachten moest ik daar mee stoppen. Nu ben ik zelf standig consulent voor Cambridge Weightplan, een dieetproduct voor mensen die, onder begeleiding van mijn vrouw en mij, willen afvallen. Daarnaast zijn we een bedrijf begonnen in steigerhouten meubelen die ik op maat maak.' Is het nu jeugdleider, teammanager of elftalleider? 'Ik noem het jeugd leider, maar tegenwoordig met dat gerouleer van trainers, is het meer lijder. Vijf trainers in één seizoen is voor een normaal mens toch niet vol te houden?' Hoe leuk is het dan nog jeugdleider te zijn? 'Nee, even zonder gekheid, het samenwerken en dollen met die trainers en de kinderen is en blijft leuk!' Tijn Middendorp SDA PRiNTOMEotA Oad

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 5