HET AJAX-GEVOEL VAN..? IN MEMORIAM MICHEL SLEUTELBERG Pi Willi Henk Voor het eerst in de geschiedenis namen de Oranje Vrouwen, onder wie de Ajax Vrouwen Desiree van Lunteren, Merel de Jong, Petra Hogewoning, Tessel Middag en Anouk Hoogendijk, deel aan het WK. Het team overleefde de poulefase, maar strandde tegen Japan om een plaats in de 1/8ste finale. Dat de bal hun speeltuig was Man die er altijd stond Voor zjn jongens op het gras Het rood en wit dat hen verbond Maar liefst een halve eeuw zowat De bescheiden eminentie Met geduld en luisterend oor dat Immer wars was van pretentie Huisdichter Cornelis 21 juni 2015 20 mei 2015 is Ajax - (hoofd)redacteur en auteur Michel Sleutelberg overleden. Per 1 januari 1997 trad hij', aanvankelijk op freelance basis, in dienst bij* Aj'ax waar hij de taken overnam van David Endt, als hoofdredacteur van het Ajax Magazine, die door Louis van Gaal bij het eerste elftal werd betrokken. (Hoofd)redacteur werd hij ook van onder meer gedrukte Ajax-media als de Presentatiegids, het Officiële Jaarboek en de Ajax Kick Off. Samen met mede-auteurs kwamen ook van zijn hand publicaties als 'Tussen hemel en hok* over Bob Haarms, Het Ajax Boek en Ajax Wereldclub. De laatste publicatie waar Michel bij betroken was, Het Gouden Ajax, werd op 28 november 2014 op de Toekomst gepresenteerd. Eerder, per 1 juli 2014, werd hij benoemd tot buitengewoon lid van Ajax. Op De Nieuwe Ooster in Amsterdam namen op 28 mei 2015 familie, vrienden en kennissen binnen en buiten Ajax met een uitvaart vol literair hoogstaande voordrachten, muziek en het voorlezen van een van zijn laatste sonnetten, afscheid van Michel. Michel Sleutelberg, een bijzonder mens, is 56 jaar geworden. TM Naam: Frits Soetekouw Geboren: 16 juni 1938 Debuut: Ajax - Go Ahead 4-1 (23 augustus 1964) Laatste wedstrijd: Feyenoord - Ajax 1-1 (27 maart 1967) Totaal: 86 wedstrijden 2 doelpunten 'Ik ben begonnen bij De Volewijckers. Als Volewijcker speelde ik ook mijn enige interland voor het Nederlands elftal, tegen België. Uitein delijk verkocht de club me aan Heracles. Dat was toch iets anders. Zeker voor een Amsterdammer. Ik heb er een leuke tijd gehad. Maar toen Ajax me vroeg, heb ik die kans met beide handen aangegrepen.' 'Ik had een moeilijk eerste seizoen onder Vic Buckingham. Toen Rinus Michels trainer werd, ging het niveau omhoog. Grandioos. Michels was een geweldenaar. Echt waar. Zoals hij het zag en wed strijden kon analyseren... Dat sprak boekdelen. Michels heeft het ook bewezen. Al moet je niet vergeten dat we ook jongens als Johan Cruijff, Piet Keizer, Klaas Nuninga en Henk Groot hadden. Vanaf Michels' start ging het eigenlijk crescendo met Ajax.' 'Ik was zelf geen wereldster, maar draaide uitstekend mee als laatste man. Tonnie Pronk stond naast me. Een gouden tijd. Na een paar jaar werd het een beetje minder. Neem die uitwedstrijd tegen Dukla Praag. Die dingen gebeuren... Maar ik maakte toen geen eigen doel punt. Masopust schoot in, waarna de bal via mijn knie over Gert Bals heen dwarrelde. Ik weet het nog precies. Zoals je het zelf meemaakt, is het soms anders dan hoe het op de tribune wordt genoteerd. Ik heb later ook met Michels nog wel over Dukla gesproken. Hebben we nooit problemen over gehad. Michels reageerde als groot meester. 'Dat gebeurt gewoon', zei hij dan.' 'Ik heb twee vrijkaarten, maar ga weinig bij Ajax kijken. Ik zie thuis alles op mijn computertje. Kan ik het rustig volgen. Al is het niet zo dat ik niet naar het stadion wil. Maar wat zeg je als jouw kleinzonen bellen en vragen of ze op jouw kaarten mogen gaan? Dit seizoen was niet geweldig. Ik miste soms de wilskracht. Er is ook te veel jeugd. Je hoeft geen jongens van 31 jaar te halen. Sommige spelers van 23 zijn al routinier. Er zijn toch een boel goede spelers die bij Ajax willen spelen? Al weet ik dat het heel makkelijk is om vanaf de zijlijn te zeggen hoe het moet. Het moet ook financieel haalbaar zijn.' Ronald Jonges K ll Het kopje thee na school De schouderklop bj tegenslag Of bij een mooie goal Vader voor zo velen elke dag

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 4