VAN DE VOORZITTER Nieuw seizoen Jong Ajax ging zelfs een week eerder de wei in. Op 22 juni troffen beide trainers Jaap Stam en Andries Ulderink elkaar voor het eerst op het veld, samen met hun nieuwe assistent Said Bakkati. Ook dit keer bestond de 21-koppige selectie uit een gemêleerd gezelschap, waarin nog wel enige structuur gewenst zal zijn. 'Henk lust trouwens ook niet zo veel, terwijl ik juist heel veel eet. Daar hebben we altijd vaak om gelachen. Daarnaast nam Henk de ouders altijd in de maling. Sommigen konden in het begin daarom geen hoogte van hem krij gen, maar aan het einde van het seizoen liepen ze met hem weg.' 'Henk had elk jaar ook altijd een heel goede band met zijn fysio. Omdat er elk seizoen een nieuwe kwam, was het zijn ritueel om dan voor de ogen van de oude fysio diens telefoonnummer eruit te gooien en dan het nummer van de nieuwe fysio op te slaan, haha.' Wat zijn volgens jou Henks meest in het oog springende kwaliteiten? 'Henk kan met iedereen omgaan. Ouders, kinderen, trainers, maakt niet uit. Hij is altijd zichzelf. Henk is van de oude stempel, dus regels moeten nageleefd worden. Als hem iets niet zint, dan zegt hij dat gewoon. Of het nou Louis van Gaal, Co Adriaanse of een van de ouders is: hij spreekt je erop aan.' Wat zijn een paar van Henks meest kenmerkende uitspraken? 'Een bekende tekst van Henk is de volgende: trainers komen en gaan, leiders blijven bestaan. Als het elf tal in het weekend verloor, had de trainer het overigens wel slecht op de maandagmiddag. Daarnaast zei hij altijd 'jij wordt volgende week aanvoerder' als een speler de bal heel hoog weg schoot, haha'. Hoe zou jij jouw relatie met Henk omschrijven? 'Ondanks het leeftijdsverschil hebben we altijd heel prettig samengewerkt. Wij dachten alle bei hetzelfde over de manier waarop je met kinderen om moet gaan. Presteren is belangrijk, maar dat gaat alleen maar samen met een goede sfeer en veel humor' In hoeverre typeert deze foto jouw relatie met Henk, en Henk als jeugdleider? 'Henk en ik hebben zo veel lol gehad samen. Met elkaar en met de kinderen. Ook hebben we echt veel prijzen gewonnen. Ik denk dat deze foto dat laat zien.' Hoe kijk jij tegen Henks afscheid aan? 'Hij heeft het echt lang volgehou den. Volgens mij wilden ze hem, toen hij begin 60 was, al laten stoppen, maar niemand durfde hem dat te vertellen, haha. Die uitstraling heeft hij ook. Voor Henk is het wel goed dat hij is gestopt. De rol van de leider binnen de opleiding is nu anders dan vroeger. Ook is de mentaliteit van de kinderen en ouders anders en wordt het leeftijdsverschil wat dat betreft steeds groter.' Wat wil je verder nog kwijt? 'Ik hoop ooit bij Ajax terug te komen in een andere setting. Na 21 jaar heb ik er nog steeds geen genoeg van. Het is en blijft een prachtige club.' Jan-Matthijs Harderwijk Wanneer u deze uitgave van het Ajax Clubnieuws ontvangt, zijn de voorbereidingen van diverse elftallen voor het nieuwe seizoen 2015 - 2016 al weer in volle gang. Als ik terugkijk op het seizoen 2014-2015, dan was het sportief gezien minder succesvol dan in de voorgaande jaren. Dit jaar geen kampioenschap van het eerste elftal, geen winst van de Ajax Vrouwen in de bekerfinale, en er was, na een jaar op het hoogste niveau te hebben gespeeld, degradatie van onze Zaterdag 1 uit de Topklasse. Kortom, een niet echt succesvol seizoen en een reden te meer om snel uit te kijken naar het nieuwe seizoen. Daarnaast kwam onze club in de laatste maanden ook minder positief in het nieuws, en kwamen een aantal interne menings verschillen naar buiten. En als er nieuws is over Ajax, dan heeft iedere voetballiefhebber daar een mening over, en komen vertegenwoordigers van de media langs, om gevraagd en ongevraagd, soms zinnige maar vaak minder zinnige meningen te verkondigen over de situatie bij Ajax. Ik hoop dat in de komende periode alle direct betrokkenen, een manier zullen vinden om de tegenstellingen te overbruggen, en een nieuwe basis van samenwerking te creëren om van daaruit aan de slag te gaan en om onze vastgestelde doelen te bereiken. Want die doelen zijn dezelfde als in de afgelopen jaren, die veranderen niet, maar alleen in een homogeen team leiden die meningsverschillen niet tot afstandelijkheid, maar tot betere discussies en uiteindelijk tot succes. Ik ga er vanuit dat in de komende maanden alle neuzen weer in dezelfde richting zullen wijzen. Vooruit kijkend naar het nieuwe seizoen zal er een extra elftal van Ajax in het seniorenvoetbal gaan deelnemen: het Ajax 100-jarigen team. Dit elftal gaat deelnemen aan een veteranen- competitie bestaande uit elftallen van clubs die minimaal 100 jaar oud zijn, en aan de basis van het voetbal in Nederland hebben gestaan. Dit elftal wordt samengesteld uit spelers van Ajax 3 en 4. Ik wens u een fijne vakantie en een mooi seizoen 2015 - 2016 toe. Hennie Henrichs, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 3