Inbreng en betrokkenheid pijlers verenigingsleven Verenigingsleven Nieuwe leden en buitengewone leden 2015 - 2016 Onderzoek Etage lager Belgrado Zaal Madrid Zaal De vereniging kent jubilarissen, de Ajax NV ook. 20 mei werd op de Toekomst een aantal jubilerende medewerkers gehuldigd vanwege hun 5 of 12,5-jarig dienstverband. In deze laatste categorie zaten onder meer Bryan Roy, onder de 5-jarigen onder meer Ingeborg Penning en Thijs Kracht. Het is formeel bekrachtigd. Tijdens de algemene leden vergadering werd door de aanwezige leden ingestemd met het voorstel om het aantal ledenvergaderingen terug te brengen van 4 naar 3 keer per kalenderjaar. In mijn vorige bijdrage sprak ik daar al over, maar toen was het nog een voornemen. Lage opkomst De opkomst die avond beves tigde nog maar eens hoe de vereniging leeft onder de leden. Dit keer namen 79 leden de moeite naar de Toekomst te komen. Op meer dan 700 leden is dat een zeer mager aantal. En, zoals vaker, de wegblijvers kregen weer ongelijk. In de eerste plaats vanwege een uitstekende presen tatie van Mark van Leest, verant woordelijk voor Ajax Media, die ons meenam naar waar zij voor staan, en in het bijzonder hoe Ajax aankijkt en omgaat met online. Hij gaf ons ook een inkijkje in de nieuwe website van onze club die in september live gaat. Niet alleen liet hij ons al schetsen zien van hoe de site eruit komt te zien, maar ook wat de achtergronden zijn, die tot de aanpak leiden. Zeer interessant en iedereen werd van begin tot eind geboeid meegenomen. En in de tweede plaats omdat de up-date door de bestuursraad en het vragenvuur vanuit de leden een interessante uitwis seling van standpunten en meningen gaf. Leden Ankie de Groot Marcel Schenk Hans Nieuwenhuis André Brandenburg John van Oevelen Robert van de Weide Martin Been André Gorel Arni Brands Tamara Schellekens Omroep/scorebord Grensrechter Scout Scout Scout Scout Scout Scout Scout Vrijwilligster Clubnieuws ex-bestuurslid SVA Buitengewone leden (Personeel) Joke Bosch - Straatmeijer Robin de Nooy Barbara Traanberg Pascal Terstegen Antje van der Wal Marie Catrie van der Weegen Studiebegeleiding Buitengewone leden hebben alleen geen stemrecht. Facilitair de Toekomst Financiële administratie Secretaresse Betaald Voetbal/Ajax Vrouwen Financiële administratie Docent studiebegeleiding Onderstaande nieuwe leden en buitengewone leden (zonder stemrecht) zullen op 30 augustus 2015, voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - ADO Den Haag, in de Amsterdam ArenA worden geïntroduceerd en benoemd tot lid van Ajax door de bestuursraad. Na afloop van de vergadering vroegen meerdere leden zich af waarom de opkomst zo laag was. Zou het zinvol zijn te onderzoe ken waarom zo weinig interesse aan de dag wordt gelegd in het reilen en zeilen van de vereni ging. Persoonlijk verbaas ik mij daar niet over. De lage betrok kenheid van leden is van alle tijden. Het beperkt zich ook bij activiteiten, wedstrijdbezoek betaald, jeugd en amateurs en de nazit bij de derde helft. Ik denk dat het inderdaad goed zou zijn om een nader te onderzoek te doen naar wat onze leden wel en niet echt beweegt. In de afgelopen periode zijn er meerdere gesprekken gevoerd met de directie over hun ver zoek of de vereniging genegen zou zijn om haar ontvangsten rondom de wedstrijden in de Amsterdam ArenA in een andere ruimte dan de Amsterdam Zaal te houden. De directie wil de zaal graag in z'n geheel inzetten om de Business Seats-houders meer service en een grotere gastvrijheid te bieden. Uit bezoekcijfers blijkt dat we op de topwedstrijden na tegen PSV of Feyenoord maar met slechts 325 leden en partners nazitten. Afgezet tegen de 1.100 zitplaatsen van de vereniging is dat nog geen 30%(!) Op basis van deze gegevens heeft de bestuursraad ingestemd om de ontvangsten het komende seizoen een verdieping lager te houden in de Belgrado - en Madrid Zaal. We gaan terug naar waar we vroeger ook onze ont vangst hadden. Maar nu met alle leden en niet meer gescheiden door een verdeling van leden over twee zalen op verschillende verdiepingen. We gaan kijken hoe we de zalen een Ajax uitstraling kunnen geven en inrichten met meer zitplaatsen. Mogen wij u uit nodigen om uw gezicht in het komende seizoen ook een keer te laten zien in de 3e helft? Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 11