De Jeugdleider Daphne Vernieuwingen de Toekomst Het Jany van der Veen Toernooi voor E-pupillen op 3 mei op de Toekomst, leverde Ajax een derde plaats op in de eindrangschikking.Winnaar werd het Belgische KRC Genk dat in de finale PSV ruimschoots versloeg (4-1). De prijsuitreiking werd weer traditioneel verricht door de beide dochters van Jany. Zondag 23 augustus 2014: Na slechts twee trainingen begon het sei zoen met een wedstrijd om de Super Cup tegen Feyenoord die met 3-2 werd gewonnen. Dat gaf ons al het signaal dat aan een aantal spelers een grote toekomst werd toegedicht. Ook door mij, maar we moeten wel voorzichtig zijn. Spelers van 17 0f 18 jaar hebben nog wel een aantal jaren nodig voor zij zelfstandig bij Ajax in staat zijn de kar te trekken. Zaterdag 2 mei 2015: We gaan op weg naar Eindhoven. Met vier pun ten voorsprong op AZ en nog twee wedstrijden te gaan, kunnen we bij winst kampioen worden bij PSV, het vierde kampioenschap in 5 jaar! In de bus ogen de spelers ontspannen, maar zij zijn toch drukker dan normaal en onrustig. Twee spelers hadden de vorige avond minuten gemaakt bij Jong Ajax tegen NEC. Nut en noodzaak waren de techni sche staf even ontgaan. Wie weegt de belangen af? Over de wedstrijd kan ik kort zijn.Verdiend won PSV met 4-2. Teleur gesteld druipen we af. Hopelijk kunnen we het volgende week wél afmaken en daarmee Europees voetbal veilig stellen. Zaterdag 9 mei:Vandaag moet het gebeuren. Winst is noodzakelijk, thuis tegen NEC/FC Oss. Adham El Idrissi is geblesseerd maar zit toch Nog één toernooi, Copa Amsterdam, en het seizoen zit er alweer op. Ik kijk al uit naar het volgende seizoen. op de bank. Natuurlijk wil niemand dit missen. We hebben de sterkst mogelijke selectie tot onze beschikking. Consensus is dus toch moge lijk. Goed nieuws dus. De fysiek sterke tegenstander zette ons direct onder druk. Lastig om er onderuit te voetballen. We worden geholpen door een fout van de keeper. Na de 1-0 ging het lopen en kon het vele publiek genieten van onze talenten. Na een 4-0 ruststand werd het uiteinde lijk 6-0 en konden Schaal en bloemen in ontvangst worden genomen. Spelers, trainers en begeleiding eindigden in het zwembad, zoals het hoort bij een landskampioenschap! In net nog aprilzonnetje knijp ik mijn ogen dicht Op zoek naar het boegbeeld van halfgodinnen De vrouw die over hobbelig groen het licht Laat schjnen met haar altijd-daar-wil om te winnen Maar hoe mijn blik zich links en rechts ook richt Ik zie haar niet logisch ze zit blijkt later binnen Met een pols die zwijgzaam voor haar ligt Blauw omhuld door gips op een tafel zonder linnen Op het veld staat Merel die ik tot deze avond Slechts ken uit vogelgids en de tuin achter ons huis De leek in mij bedenkt dat hij een jonge Daphne ziet Lange bal op stropdas hun zalige verbond Zij samen in de twee oh heerlijk feestgedruis Kampioen van Nederland ik fantaseer ja en geniet Huisdichter Cornelis 5 mei 2015 Nu het seizoen op de Toekomst vrij'wel voorbij* is, geeft dat een prima gelegenheid wat zaken aan te pakken: In de week van 22 mei gaat de eerste paal de grond in voor het Studiegebouw; De huidige studiezalen zullen worden heringericht met flex- plekken en vergaderruimte; Het kunstgrasveld van veld 1 zal worden vervangen. Ed Lefeber

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 6