WIE IS WIE? Traditioneel is ook altijd de ereronde die alle jeugdteams in de rust van de wedstrijd maken voor het hooggeërde publiek. Het ene team loopt er wat enthousiaster bij dan de ander. Het zou als mogelijkheid kunnen hebben dat het team geen Schaal of ander eremetaal heeft kunnen bemachtigen. Naam: Younes Boultam Leeftijd: 35 jaar Functie: kok op de Toekomst Bij Ajax: per 1 mei 2013 Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen'Via een vacature in Misset Horeca voor professionals.' Waarom koos je voor Ajax? 'De club is mij met de paplepel inge goten. Hoofdzakelijk door mijn buurman, maar ook wel door mijn omgeving.' Wat gaf verder de doorslag? 'Ik was ook op zoek naar een nieuwe uitdaging waarmee ik mijn gezinsleven beter kon combineren.' Wat deed je voor je bij Ajax in dienst kwam? 'Toen werkte ik bij verschillende restaurants en hotels in Nederland en Engeland.' Hoe anders is het werken bij Ajax als kok? 'Elke dag is anders. Vooral lekker knallen en schakelen. Bij Ajax is het groter. Je werkt niet per tafel maar per voetbalteam: het eerste elftal, Jong Ajax, de Ajax Vrouwen en uiteraard alle jeugdelftallen.' Koks zijn meetal zeer gedreven in hun werk, soms zelfs bezeten. Hoe zit dat met jou? 'Dat klopt. Ik heb dat ook. Wat je aan gerechten maakt, het moet altijd weer beter. Ik vind dat alle koks dat gevoel moeten hebben.' Wie zijn jouw grote voorbeelden? 'Alain Ducasse, Joël Robuchon en Georges Blanc uit Frankrijk en Heston Blumenthal uit Engeland, allemaal gerenommeerde topkoks die topsport bedrijven.' Wat is jouw favoriete gerecht om te maken? 'Ik houd van slowly roasted food.' Wat doe je in je vrije tijd? 'Dan maak ik muziek in mijn studio. Daar produceer ik EDM (Elektronische Dance Music) en Techno, een andere elektronische muziekstijl.' Je naam klinkt niet echt Nederlands. Waar komt die vandaan? 'Marokko. Daar komt mijn vader vandaan.' Ik heb gehoord dat je de woorden 'mooie dingen' vaak gebruikt in een gesprek. Waarom is dat? 'Waarom niet? Het klinkt lekker en het houdt alles positief.' Wat wil je nog kwijt? 'Mooie dingen...!' Tijn Middendorp In de betrekkelijke anoni miteit van de Toekomst speelden de Klassieke Vetera nen van Ajax vorige maand een wedstrijdje tegen ASC, een club met historie. De A van ASC staat namelijk voor Ajax (de Ajax Sportman Combi natie is, u begrijpt, een fusieclub), en dat schept een band. De sug gestie dat het Amsterdamse Ajax zijn naam heeft ontleend aan het Leidse, is mooi, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat het jongens clubje in Amsterdam dat in 1893 de naam Ajax keus, erg onder de indruk was van de in 1892 opge richte Leidse cricketclub, die pas drie jaar later ging voetballen. Dat neemt niet weg dat de Leide- naren in de beginjaren van het voetbal een klinkende naam waren. Toen Ajax bij de eeuwwis seling serieus aan de slag ging, waren de Leidenaren al eerste klassers en bekerfinalist. Wie de kranten uit die tijd doorbladert, dient dan ook op zijn hoede te zijn: als er over 'Ajax' wordt geschreven, worden de Leidena- ren bedoeld. De gestaag opklim mende hoofdstedelingen worden aangeduid als Ajax (A). En Leiden had een international in de gele deren: rechtsbinnen Koolemans Bijnen was op 2 april 1899 de eerste van een zestal clubgeno ten, van wie Iman Dozy in 1907 het inmiddels officiële nationale team haalde. Ajax Leiden slaagde er in de com petitie nooit in een echte hoog- vliegersrol te spelen; na enkele miraculeuze ontsnappingen degra deerde de club in 1910. Jammer, een jaar later promoveerde Ajax Amsterdam naar de hoogste klasse, en een ontmoeting tussen beide clubs 'om het echie' zou dan ook niet plaatsvinden. De degradatie zou nooit meer worden rechtgezet. In 1918 besloot de club samen te smelten met stadgenoot De Sportman (van 1896), en vandaar ASC. Met gevoel voor geschiedenis: de fraaie rood-zwarte kleuren bleven gehandhaafd, evenals de naam Ajax voor de cricketafdeling. Mis schien daveren er rond de velden in Oegstgeest wat minder juich kreten dan in Amsterdam, maar ASC floreert nu als derdeklasser nog altijd in het amateurvoetbal. Op 1 juni bestaan de naamgeno ten 123 jaar. Daar drinken we een glas op! Evert Vermeer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 4