Afscheid Zo'n laatste thuiswedstrijd kent ook veel tradities. Als vertrekkende speler werd Nicolas Moisander uitgezwaaid, veroverde die dag E-pupil Tom Schokker de Richard Witschge Bokaal met 1919 keer de bal hooghouden en werden Anwar El Ghazi en Jasper Cillessen uitgeroepen tot Talent- en Ajacied van het Jaar. Het seizoen 2014 - 2015 zit er praktisch op. Met ons 1e elftal zijn wij dit keer geen kampioen geworden, maar tweede, in een seizoen met ups en downs. De kritiek van onze leden en suppor ters was terecht. Daarnaast hebben wij tegen Cambuur afscheid genomen van onze aanvoerder Niklas Moisander die naar Sampdoria vertrekt. We zullen zien wie van onze selectie Ajax ook zullen verlaten. Bij onze vrijwilligers heeft ook iemand afscheid genomen: Henk van Teunenbroek. In september vorig jaar gaf Henk aan dat hij om hem moverende redenen als jeugdleider wilde stoppen nadat hij dat bijna 37 jaar met veel liefde voor de club en passie voor 'zijn kinderen' had gedaan. Op zo'n moment is een speciaal afscheid gepast, maar in overleg met Henk en op zijn verzoek hebben wij besloten dit niet te doen, maar als voorzitter kan ik dit moment niet zomaar voorbij laten gaan. Want met Henk neemt iemand afscheid die ik bij uit stek wil karakteriseren als cultuurdrager en sterkhouder van normen en waarden binnen Ajax. Mijn gedachten gaan terug naar het begin van de jaren 80 toen Henk met een toen kleine groep trainers en leiders over die cultuur bewaakten. Een hilarisch voorbeeld wil ik u niet ont houden: Voordat de eerste training van de jeugd begon, zat Henk steevast op het bruggetje van ons clubhuis op Voorland, in blijde afwach ting van de nieuwe jeugdspelers uit zijn elftal. Als zij dan met hun ouders arriveerden, gebeurde het vaak dat een van de ouders de tas droeg van zoonlief. Henk vroeg dan steevast uiterst serieus of de respectievelijke vader of moeder lid van Ajax was gewor den. Het effect was dodelijk, geen van de ouders die dit over kwam, heeft ooit nog de tas van zoonlief gedragen. Het was een van de vele manieren die Henk gebruikte om de Ajax-normen en -waarden over te brengen. Henk heeft in 37 jaar vele honderden spelers als pupil zien binnenkomen en begeleid, van wie er ook velen ons 1e elftal hebben gehaald. Wij zullen in het volgende clubnieuws speciaal aandacht aan Henk schenken door een groot aantal spelers over Henk aan het woord te laten. Namens Ajax bedank ik Henk voor zijn 37 jaar leiderschap, een taak die hij met zoveel toewijding heeft vervuld, en waarbij hij een voorbeeld was voor de huidige generatie leiders die het stokje van hem, als cultuurbewaarder zullen moeten overnemen. Hennie Henrichs, voorzitter 1974-1975 een vriendschappelijke wedstrijd in en tegen Joegoslavië. Ik speelde toen bij FC Amster dam. Doordat we bij FC Amster dam een vriendenclub waren, hadden we afgesproken dat ik Jan Jongbloed naar Schiphol zou brengen. Daar aangekomen vroeg Jan of ik nog even meeging om een kop koffie te drinken en niet veel later liep ik ook nog even mee naar de incheckbalie. Daar kwam ik bondscoach George Knobel tegen en die zei dat hij mij misschien nog wel nodig had. Terwijl ik dacht dat ik misschien een koffer moest wegbrengen naar Zeist of zoiets, vroeg hij of ik mijn spullen wilde halen. Wil lem van Hanegem ontbrak name lijk door wat miscommunicatie. Ik heb toen samen met Pim van de Meent als een speer thuis mijn spullen opgehaald. Er kwam onderweg nog een politieauto naast me rijden om te zeggen dat ik pittig reed, maar gelukkig werd ik niet op de bon geslingerd. Thuis aangekomen heb ik mijn ouders ingelicht en mijn paspoort en wat schoon ondergoed gepakt, terwijl mijn schoenen werden gebracht door Tonny Bruins Slot. Niet veel later zat ik in het vliegtuig naast mijn grote idool, Johan Neeskens. Uiteindelijk mocht ik nog zo'n twintig minuten invallen tegen Joegoslavië. We verloren die wed strijd uiteindelijk met 3-0. Maar ik kreeg na afloop van de wedstrijd wel mijn haasje opgespeld! Voor de rest heb ik eigenlijk altijd alles leuk gevonden om te doen. Als je van voetbal houdt en daarin een mooie carrière, eerst als speler en daarna als trainer, hebt gehad, dan is en blijft dit fantastisch om te doen. Ze weten ook dat ik geen kantoormens ben. Daarom krijg ik ook de kans om dit te doen.' Yuri van Eijden ook bewust van het belang van gezonde voeding en krijgen ze na afloop fruit en water. Binnen kort is er een groot gala op de middenstip van de Amsterdam ArenA met een veiling waarbij de opbrengsten ten goede komen aan de Ajax Foundation.' Zoals al eerder gezegd, ben je al ruim twintig jaar actief in verschil lende functies bij Ajax. Waar bewaar jij de beste herinneringen aan? 'Eén van de mooiste herinnerin gen uit mijn carrière, is eigenlijk niet bij Ajax gebeurd, maar bij het Nederlands Elftal. Oranje speelde aan het eind van het seizoen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 3