Zaterdag Veteranen Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag 3 Zaterdag-seniorenvoetbal /ILET Per saldo was het seizoen voor het zaterdag-seniorenvoetbal teleurstellend. Tegenover het kampioenschap bij de Veteranen staat de terugkeer Zaterdag 1, na één seizoen, van de topklasse naar de hoofdklasse. Omdat de Zaterdag 2 en 3 dit seizoen ook geen potten konden breken, eindigt dit seizoen vrij roemloos. De laatste wedstrijd in de competitie en in de topklasse, thuis tegen Scheveningen, werd door Ajax winnend afgesloten: 4-2. Het is de Zaterdag I helaas niet gelukt zich te handhaven in de topklasse. Na een jaar gespeeld te hebben op het hoogste amateurniveau moet dit elftal een stapje terug doen. Met 28 punten uit 30 wedstrijden op een 14e plaats eindigen in een competitie van 16 teams, is niet genoeg om in de topklasse te blijven. Nieuw seizoen hoofdklasse Een ervaring rijker, dat wel, maar we moeten weer vooruit kijken naar een nieuw seizoen in de hoofdklasse, een nieuw seizoen ook met vele nieuwe gezichten. Hoe de samenstelling van de spelersgroep eruit gaat zien, is op dit moment nog niet bekend. Wel kunnen we melden dat naast de nieuwe trainer Jorg Smeets weer een oude bekende hem zal assisteren. Dennis van der Wal, trainer van de Zaterdag 2 neemt het over van Detlef Le Grand die op zijn beurt de Zaterdag 2 onder zijn hoede neemt. Allemaal een fijne vakantie! Marjon van Nielen Kampioen! Na een spannend competitieverloop waarin ZOB en Ajax tot aan het einde gelijk op gingen, zou de onderlinge confronta tie mogelijk beslissend kunnen zijn. Voordat het zover was, maakten beide ploegen in de aanloop naar deze confrontatie geen fouten. Beide ploegen hadden na 20 wedstrijden een gelijk aantal winstpun ten. Het werd een doordeweekse wedstrijd die relatief tam begon, maar na een klein kwartier ontplofte. Toen aan het einde alle stofwol ken waren opgetrokken, stond het 4-2 voor ons. Met een voorsprong van drie punten moesten we twee dagen later alweer naar Zuidoost United. Vooraf werd ons al kenbaar gemaakt dat er geen cadeautjes zouden worden weggegeven. Dat kwam voor ons niet als een verrassing. Het werd een echte ouderwetse slopende kampioenswedstrijd. We hadden het betere van het spel, maar verga ten te scoren. Naarmate de wedstrijd vorderde, sloop er angst binnen de ploeg. We gingen achteruit lopen, waarmee je mogelijk de ellende over jezelf afroept. Met dichtgeknepen billen haalden we het eindsig naal met 0-0. Het kampioenschap was veiliggesteld. Tijd voor ontla ding. Kampioen worden went nooit. Het zal op gepaste wijze in etap pes worden gevierd. Het was een lang en intensief seizoen waarin we vooral voor de winterstop heel goed voetbal hebben laten zien. Over een heel seizoen gezien zijn we de terechte kampioen. Proficiat! Jan Buskermolen Het is het derde zaterdagelftal dit seizoen helaas niet gelukt om de titel in de reserve eerste klasse A te prolongeren. Dat is na vele jaren, waarbij de kampioenschappen aaneen werden geregen, geen schande maar natuurlijk wel even wennen. Tot de winterstop waren er nog volop kansen maar daarna bleken de kaarten geschud. Het tweede elf tal van Zwaluwen '30 was dit seizoen het sterkst en kon half april de schaal al in ontvangst nemen. Saillant detail is dat de ploeg uit Hoorn dit uitgerekend na een gelijkspel op sportpark de Toekomst kon doen. Enkele seizoenen geleden waren de rollen nog omgedraaid toen onze Zaterdag 3 -na een overtuigende overwinning- kampioen werd op sportpark Middelweg in Hoorn. Dit jaar dus geen eremetaal maar desondanks wel een prachtig seizoen, ondanks het verlies, uit tegen DVVA 2, in de laatste wedstrijd van het seizoen op 9 mei. Voor het komend seizoen ziet het er goed uit. Coach Marco Ruitenbeek ver wacht een handvol nieuwe spelers aan te kunnen trekken en daardoor wederom te gaan strijden om een plaats op het podium. Arjen Duijnker Ajax - DOVO was een wedstrijd waar de Zaterdag 2 revanche kon nemen op de 2-0 nederlaag die in Veenendaal was geleden. Helaas liep het anders. In een Ajax- onwaardige wanvertoning werd er een 0-3 nederlaag geleden. Een poging om dit uit bij ODIN '59 recht te zetten liep op niets uit. Na weer een zeer matige pot werd het een 4-2 nederlaag. Tegen VW-HEDW, de kampioen van het vorig seizoen maar nu vechtend tegen degradatie, was wederom niet best. Het enige posi tieve was dat we wonnen. Dezelfde lijn qua spel was er ook in de wedstrijd tegen Zuidvogels, maar wel weer drie winstpunten. De laatste uitwedstrijd ging in en tegen Spakenburg. In tegenstelling tot de afgelopen weken, speelde Ajax daar de sterren van de hemel, met strijd, passie en vaak oogstrelend voetbal en vele kansen waarvan er slechts twee werden benut (0-2). Op 9 mei werd het seizoen op de Toekomst afgesloten met een thuiswedstrijd tegen Swift (2-2). Het elftal is geëindigd op de tweede plaats, maar met een juiste instel ling had er veel meer in kunnen zitten, en ben ik dus niet helemaal tevreden. Dolf van Zoest I0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 10