Debuut als w Ajax Foundation 9 Topscore Amsterdam is een initiatief van de Gemeente Amsterdam en biedt middelbare scholieren de mogelijkheid tijdens en na schooltijd kennis te maken met 25 verschillende sporten. Als ambassadeur is via de Ajax Foundation Ricardo van Rhijn bereid gevonden de plaats van Daley Blind in te nemen. 'We zijn ontzettend blij dat we zo'n enthousiaste en betrokken opvolger voor Daley Blind heb ben gevonden', zegt Diederik Fit, programmamanager Topscore. Ricardo gaat zich niet alleen inzetten voor Topscore, maar ook voor de Amsterdamse Aanpak Gezond Gewicht (AAGG). De AAGG zet zich in om alle Amsterdamse kinderen tot 12 jaar op gezond gewicht te hebben in 2033. Ralph de Haan In een volle Escape maakte Ajax- speler Ricardo van Rhijn op vrijdag 20 maart zijn debuut als Topscore-ambassadeur. Tijdens de Topscore Dance Battle reikte hij de prijzen uit aan de beste teams, de beste individuele dan sers en het team met de beste styling. Ruim 300 Topscore deel nemers, verspreid over 23 teams, lieten tijdens hun optreden zien wat ze de afgelopen vier maan den geleerd hebben. Ricardo zat meteen in zijn rol: hij nam uitgebreid de tijd om met de deelnemers op de foto te gaan, handtekeningen uit te delen of een praatje te maken. Ricardo was erg te spreken over het Topscore-programma.'Het is mooi dat dit wordt aangeboden op school, iedereen is zo enthou siast', zegt hij. De echte test komt volgens hem als de begelei ding wegvalt, omdat je ook op eigen houtje moet doorzetten. Zijn tip aan de Topscore deel nemers is dan ook: 'Ga iets doen wat je leuk vindt. Door sport ontmoet je nieuwe mensen en maak je vrienden. Het is goed voor je eigen ontwikkeling als je je passie kunt delen.' Gezonde voeding is uiteraard ook belang rijk. Ricardo drinkt veel water. Zijn favoriete gezonde snack is een combinatie van aardbeien, banaan en honing. In zijn onlangs verschenen column schrijft Ricardo het vol gende: 'Ik vind het hartstikke leuk om met jongeren en kinderen te werken. Toen de Ajax Foundation mij vroeg om ambassadeur te worden, hoefde ik niet lang na te denken. Ik vond het leuk en als je het rijtje ziet dat hiervoor heeft meege werkt, doet het me goed dat ze nu bij mij zijn uitgekomen. Dat ik alleen door zoiets kleins als mijn aanwezigheid bepaalde reacties los kan krijgen bij mensen is natuurlijk prachtig. Soms verbaas ik me daar nog wel eens over, maar tegelijker tijd weet ik na een aantal jaren in het eerste van Ajax ook hoe het werkt. Het allermooiste vind ik dat door ergens te komen en mezelf te zijn, ik kinderen met een handtekening of een foto al een leuk weekend kan bezorgen. Het helpt als kinderen een soort van blij worden als ze jou zien. Daar krijg je zelf ook een glimlach van. Ik zal daarom ook nooit foto's of handtekeningen weigeren.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 9