De Jeugdleider 'Ze hebben veel voor elkaar over' 9PWF ABN AMRO Future Cup 2015 Volgens zeggen is de BI (o/l7) een van de kroonjuwelen van onze club. Frank de Boer heeft zich zelfs een keer laten ontvallen dat hij in dit elftal 'uitzonder lijke' talenten ziet bloeien. Dus zijn een paar foto's van de B1 in de thuiswedstrijd tegen Sparta B1 wel op z'n plaats, al werd deze wedstrijd wel verloren (1-2). De BI (o/l7) is een groep jongens die goed met elkaar omgaan. Naast grappen, grollen en veel lachen tijdens het sporten hebben ze veel voor elkaar over. Daar komt bij dat van het roulatiesysteem elke zes weken een andere jeugdtrainer uit de bovenbouw voor de groep staat. Dat vergt van de jongens en de trainers veel inzet en inzicht om goed samen te werken. Maar wat blijkt? Na een aantal dagen zijn spelers en trainer aan elkaar gewend om de aankomende wedstrijd voor te bereiden. Daar trainen ze uiteindelijk voor om op de wed strijddag te vernemen wie in de basis staat en wie op de bank zit. Zo speelden wij een paar weken geleden de uitwedstrijd tegen Feyenoord, voor spelers en begeleiding de wedstrijd van het seizoen Trainer Gery Vink had de jongens goed voorbereid en de speelwijze doorgenomen. Vanaf de eerste minuut werd er druk gezet waardor Feyenoord het moeilijk kreeg. De ene aanval na de andere ging richting het doel van Feyenoord, maar ondanks de mooiste kansen werd er niet gescoord. Overigens ook niet door Feyenoord via een counter. Feestje De trainer had er echter veel vertrouwen in en voerde de druk bij de spelers op door aan te geven dat hij het wel leuk zou vinden om na afloop op de middenstip een klein feestje te vieren. En spannend bleef het tot het einde. In de 79e minuut ging Che Staand v.l.n.r.: Navajo Bakboord, Donyell Malen, Zian Flemming, Jeffrey de Lange, Joe van de Sar, Reda Boultam, Kaj Sierhuis, Lopez Anderson, Darren Sidoel, Frits Andriese, elftalleider. Zittend v.l.n.r. Justin Kluivert, Ché Nunnely, Noa Benninga, Conner Blöte, Mees de Wit, Jorg Ooievaar, Matthijs de Ligt, Deyovaiso Zeefuik Nunnely op rechts er vandoor, speelde zich vrij en bediende Dani de Wit vrij voor de goal. Dani liet de keeper kansloos en 0-1 was de stand met nog enkele minuten te spelen. Nog geen twee minuten later: De bal werd van achteruit diep gespeeld op links, Juan Familia - Castillo speelde de bal breed op de meegekomen Navajo Bakboord die zo'n veertig meter razendsnel had afgelegd om fraai de 0-2 in te schieten. De trainer had zijn feestje met de gehele groep op de middenstip en dat wilden wij als Ajax laten weten ook. Vooral de manier waarop de gehele groep het vierde was een teken dat het één hechte groep is. Laten we hopen dat we nog veel plezier zullen beleven van deze jongens. IN MEMORIAM WIM STEENBERGEN 21 maart 2015 is Wim Steenbergen overleden, lid van Ajax sinds 1996. Wim bemande vanaf de jaren '60 tot de verhuizing naar de Amsterdam ArenA de radiokamer op de eretribune van ons stadion in de Meer. Hij verzorgde de muziek terwijl zijn vader, Wim Steenbergen Sr., tot eind jaren '80 als speaker fungeerde. Samen beheerden zij Drukkerij Grafica aan de Elandsgracht in Amsterdam waar in die periode onder meer het Ajax Clubnieuws, programmabladen, jaarverslagen en ander drukwerk werden verzorgd. Wij wensen zijn vrouw Gon, zoon Rik en verdere familie, vrienden en kennissen veel sterkte met dit verlies. Wim Steenbergen is 79 jaar geworden. RSC Anderlecht is op 6 april winnaar gewor den van de ABN AMRO Future Cup. In de finale waren de Belgen na strafschoppen (3-4) te sterk voor gastheer Ajax. FC Porto won de troostfinale ten koste van Juventus (1-0). Ajacied Matthijs de Ligt werd gekozen tot beste speler van het toernooi. Eindstand ABN AMRO Future Cup 2015: 1RSC Anderlecht 5. Liverpool 2. Ajax 6. Galatasaray 3. FC Porto 7. Schalke '04 4. Juventus 8. Celtic

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 6