Bob Haarmslaan WIE IS WIE? Vóór de oprichting van Ajax Amsterdam in 1900 was er al een Ajax in Leiden, opgericht in 1892. Amsterdam zou de naam hebben overgenomen. De club ope reert thans onder de naam Ajax Sportman Combinatie (ASC). Op 10 maart speelden hun veteranen een 'unieke' wedstrijd tegen onze Klassieke Veteranen. Het was maar een klein bericht: er komt binnenkort een Bob Haarmslaan. Ook de nieuwe tramhalte voor lijn 26 krijgt Bobs naam. Nu komen er regelmatig nieuwe straat- en haltenamen in Amster dam, maar het hart van een Ajacied gaat toch iets sneller kloppen als een clubgenoot die eer te beurt valt. Op het Zeebur gereiland, ooit militair terrein (er was een zweefvliegveld), en nu een woonwijk-plus-sport- parkje in aanbouw. Er wordt nog volop gebouwd, dus veel valt er nog niet te zien. Tenzij je de eer ste wilt zijn natuurlijk. Bobby wordt niet de eerste Ajacied in het stratenboekje: Wim Andriesen overleed in 1944, kort nadat hij zijn spelers loopbaan had beëindigd. In 1953 kreeg hij een hofje in Slotermeer, langs de Burgemeester Röell- straat. Toen we er eens met Ajax- TV een kijkje gingen nemen werd er driftig gerenoveerd om het weer mooi te krijgen. Rinus Michels werd niet lang geleden geëerd. Hij kreeg, met zijn spelers van 1971, al een brug gebouwd in Park de Meer waar het betreurde Ajax-stadion was afge broken. Rinus was de laatste in de rij, en dat is te merken: hij kreeg een overkluizing in de Middenweg (brugnummer 745), waar een afwateringsslootje onderdoor stroomt. Misschien als goedmakertje kreeg de Sfinx enkele jaren later een echte laan bij de sportvelden van De Spar taan, schuin tegenover het Lucas Ziekenhuis. Een bescheiden, mis schien wat saai laantje - zodra je er binnenloopt, ben je er al weer uit, maar het gaat om het idee. En aansprekende buren: Fanny Blankers-Koen, Wim van Est en Gerrie Kneteman. Ook Bob heeft grote namen in de buurt: hij komt in een buurt met louter klinkende namen als Kea Bou- man, Rie Mastenbroek, Roepie Kruize en Eef Kamerbeek. Een mooie gedachte is dat Bob zelf geen aansprekende topsport carrière heeft gehad, maar een flinke bijdrage heeft geleverd aan die van anderen. Misschien is dat nog wel het grootste com pliment: een man die zijn hele loopbaan heeft gewerkt in de schaduw van het cluppie dat hem aan zijn hart gebakken was. Evert Vermeer Naam: Henk Buhre Leeftijd: 77 jaar Functie: Corrector Ajax Clubnieuws en Jaarverslag Bij Ajax: vanaf 1965, lid vanaf 2000 Wat deed je vroeger voor werk? 'Mijn hele werkzame leven, tussen 1953 - 1999, heb ik in de bankwereld gezeten, als laatste bij ABN AMRO.Van daaruit had ik vaak contact met Ajax betreffende onder meer de financiering van de bouw van de Amsterdam ArenA en de beursgang in 1998.' Je kwam al bij Ajax vanaf 1965. Hoe ging dat? 'Ik woonde destijds 20 minuten lopen van het Olympisch Stadion en bezocht veel thuiswedstrijden van Blauw Wit. Eén daarvan, in 1965, was tegen Ajax. Daarna ging ik op de fiets naar thuiswedstrijden van Ajax in de Meer. Ondanks dat ik al lang niet meer in Amsterdam woon, ben ik nog steeds de thuiswedstrijden van Ajax blijven bezoeken. Hoe ben je in dat correctiewerk terechtgekomen? 'Bij de bank hield ik mij bezig met emissies van effecten en fusies van beursgenoteerde bedrijven. Een onderdeeltje van dat werk was het corrigeren van prospectus, fusieberichten en soms jaarverslagen. En nu als vrijwilliger bij Ajax. Hoe ging dat? 'Op een ledenvergadering begin deze eeuw was er wat rumoer over slordigheden in stukken. Ik heb mij toen aangemeld als corrector.' Welke talenten moet een goede corrector hebben? 'Gevoel voor goede zinsopbouw, over- en inzicht over/ in het geheel van de te corrigeren tekst en oog voor details zoals kleine typefouten.' Hoe kijk je momenteel naar de club? 'Bestuurlijk gaat het over het algemeen bij de Vereniging en de NV goed. De gemiddelde leeftijd van het 1e elftal zou iets omhoog moeten. Jeugdig talent is mooi maar dat heeft om zich heen ervaring nodig die van buiten de club moet komen.' Dit jaar bestaat Ajax 115 jaar. Waar staat de club over 10 jaar? Ik ver wacht dat Ajax een blijver is op het hoogste niveau in Nederland en prominent speler zal worden in Europa mits het kapitaal, meer dan nu, op het veld komt te staan.' Wat bindt jou aan Ajax? Twee zaken: al decennia lang het hoge spel- niveau op alle niveaus en de manier waarop veel mensen zich bij de club betrokken voelen. Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 4