Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag 3 Zaterdag Veteranen Zaterdag-seniorenvoetbal Woorden als hekkensluiter en rode lantaarndrager over de plek op de ranglijst van de Zaterdag 1 in de topklasse hoor je op dit moment liever niet. Terecht? Ja, er zijn niet voldoende punten binnengehaald. Is het verdiend? Nee, er zijn genoeg momenten terug te halen van: 'net niet' of 'als dit dan hadden we', vaak veel gehoorde geluiden waar over gezegd kan worden: dan waren we gewoon niet goed genoeg. In sommige gevallen gaat dat zeker op, maar niet altijd. 10 Uit bij Hoek werden op 14 maart met kunst en vliegwerk de drie punten behaald door de Zaterdag 1, belangrijk voor behoud in de topklasse. Helaas, daar bleef het vooralsnog bij, met de laatste plaats op de ranglijst tot gevolg. Gelukkig zijn er nog wat wedstrijden te gaan en kan het allemaal nog goed komen. Zijn we nu kansloos voor handhaving in de topklasse? Nee, zeker niet. Met nog vijf wedstrijden te spelen en vijf punten achter op een 'veilige' plek, bestaat er nog steeds het volste vertrouwen in het team van Bart Logchies die ons, zoals bekend, aan het einde van het seizoen gaat verlaten. Zijn opvolger is inmiddels bekend: Jorg Smeets (foto), geen onbekende binnen Ajax. Hij heeft enkele jaren als jeugd speler in het Ajax-shirt mogen uitko men. Of Jorg zal starten als hoofdcoach in de topklasse zal de tijd ons leren. In elk geval gaat de Zaterdag 1 de strijd aan om zich te handhaven in de Topklasse. Daar hebben we alle ver trouwen in. Marjon van Nielen De zaterdag 3 vertrok 13 maart voor het jaarlijks trainingsweekend naar, dit keer, het zonnige Lissabon. Helaas zonder teammanager Frans Grootenboer, hij was helaas niet op tijd fit. Na aankomst werd direct koers gezet richting hotel. De volgende dag begon met een training op het strand van Estoril. In de avond stond een prachtige wedstrijd in een superkoud stadion op het programma: Benfica - Braga werd in een overweldigende atmosfeer in het voordeel van de thuisploeg beslist. Na wat nachtelijke inspanningen en het ontdekken van de stad, werd er zondagmiddag gespeeld tegen het veteranenteam van Estoril Praia. Een keurige 1-2 overwinning viel ons ten deel. De dag werd afgesloten in een restaurant waar we oud-Ajacied Dani tegenkwamen. De meesten zochten vervolgens het oude centrum op, maar moesten wel zorgen de volgende dag op tijd bij het hotel te zijn voor de terugreis naar Amsterdam. Een prachtig, goed georganiseerd weekend dat zeker in de top 3 geplaatst mag worden. Nu wordt het vizier weer gericht op het slot van het seizoen. Hopelijk kan die positief afgesloten worden. Patrick Voornhout Met nog vijf wedstrijden te gaan, staan ZOB en Ajax in een nek-aan- nekrace gelijk bovenaan. De voorsprong op nummer drie in de com petitie bedraagt inmiddels veertien punten. In de afgelopen periode werden vier wedstrijden gespeeld, waarvan drie thuiswedstrijden, tegen Hercules Zaandam, Roda '23 en Purme- rend, en één uitwedstrijd tegen Zwanenburg, de kampioen van vorig jaar. Alle vier wedstrijden werden gewonnen. Soms ging dat gemakke lijk, maar af en toe ging het ook met de hakken over de sloot. Als het moeizaam gaat, dan komt dat meestal door het niet benutten van de kansen. Het zou mooi zijn als we daarin verbetering kunnen brengen, want de resterende vijf wedstrijden worden lastig tot zeer lastig. Enerzijds omdat we nog een paar lastige uitwedstrijden op het pro gramma hebben staan, en anderzijds omdat de druk toeneemt naar mate het einde nadert. Het zou zomaar kunnen dat de onderlinge wedstrijd beslissend gaat worden voor het kampioenschap. Weliswaar betreft het een thuis wedstrijd, maar het verleden heeft bewezen, dat dit voor ons niet echt voordelig uitpakt. Mocht u tussentijds willen weten hoe het verloop in de competitie is, dan kunt u terecht op de Ajax-website, onder het kopje Vereniging. Jan Buskermolen Huizen uit, met slechts één winstpunt, mocht dus geen probleem voor de Zaterdag 2 zijn. Echter, gemakzucht werd bijna fataal. De drie punten vielen ons tenslotte wel ten deel. Uit tegen Volendam verliep teleurstellend met een gelijk spel en vier gele kaarten. Concurrent Spakenburg verloor ook punten zodat wij bij winst tegen deze ploeg op gelijke hoogte zou den kunnen komen. Dat lukte niet. Door het verlies kwamen we weer op zes punten achter stand, lag het kampioenschap ver buiten bereik, helemaal na het verlies thuis tegen DOVO. Argon, de verassende nieuwkomer in de afde ling deed het bijzonder goed, maar tegen ons team waren wij oppermachtig met drie punten als resultaat. Het duel, uit tegen Breukelen werd dankzij een goede instelling en uitstekend voetbal, gewonnen. Als we nog iets wilden binnenhalen moest dat gebeuren in de beker tegen S.D.O uit Bussum. Op een erbarmelijk slecht veld, met 80% balbezit maar zonder enig rendement, werden we uitgeschakeld. Dolf van Zoest

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2015 | | pagina 10