ende Run Ajax Foundation Zondag 17 oktober was het een drukte van belang, niet zo zeer binnen dan wel buiten de Arena. Toen verzamelden zich 3700 deelnemers voor de Ajax Foundation Run. Jong en oud, Ajax-prominent en anderen liepen voor het goede doel: het Life Skills Clinics-project rondom het Cruyff Court in de Bijlmer. bode was voor het succes van de komende jaren.' Buiten de plezierlopers liepen er ook een aantal wedstrijd lopers mee. Edo Baart was de snelste op de 10 kilometer. De 46-jarige Amsterdammer liep iedereen op grote achterstand en finishte in 32:25 ruim voor de concurrentie. Baart had dit nog niet eerder meegemaakt. 'Ik loop al 29 jaar op hoog niveau. Maar dit heb ik nog nooit gezien. Het sfeertje is echt wel heel speciaal. Zo veel mensen, dit was echt kicken. Ik wilde per se winnen, als Amster dammer, maar ook omdat mijn dochter helemaal Ajax-fan is. Heel mooi dat dit gelukt is.' De opbrengst van de Run gaat namelijk naar het Life Skills Clinics-project, een nieuw initia tief dat wordt opgezet in samen- De Ajax Foundation Run beleefde zondag 12 oktober een schitterende première. Onder andere Edwin van der Sar, Wim Jonk, Nordin Wooter, Richard Knopper en Tarik Oulida behoorden tot de deelnemers. Andere Ajax-prominenten als Siem de Jong, Heini Otto, Ronald de Boer, Bryan Roy, Michel Kreek, Daphne Koster en Daniël de Ridder waren ook bij de eerste editie van het evenement betrok ken. Iedereen genoot: de promi nenten, de liefhebbers en zelfs degenen die echt om de hoofd prijzen streden. Van der Sar zag de belangstelling met veel genoegen aan. 'Het was een fantastisch event met 3700 lopers, want hoe vaak krijgen mensen nu de kans om in het stadion te komen en daar ook te lopen? Ik hoop dat dit een voor werking met een aantal basis scholen, dat rondom het Cruyff Court in de Bijlmer is gelegen. De clinics worden tijdens trainings kampen en Europese wedstrijden ook in het buitenland georgani seerd en zijn al in Boekarest en Barcelona te zien geweest. Als het aan Simone Freling van de Ajax Foundation ligt, komt er zeker een vervolg aan deze eer ste Ajax Foundation Run. Volgens Freling had het niet zo'n succes kunnen worden zonder de hulp van een groot aantal mensen. 'Van al mijn Ajax-collega's, ArenA-col lega's en de Supportersvereniging Ajax tot aan de 220 vrijwilligers en sponsoren. Ook het team Scheffer uit Leiden wil ik apart benoemen. We zijn iedereen heel erg dankbaar voor de steun die ze aan dit prachtige evenement hebben gegeven.' Ajax Media 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 9