'Een sandwich met pindakaas en jam' Ajax Vrouwen Vanaf 3 oktober hebben de wedstrijden van de Ajax Vrouwen zich hoofdzakelijk buitenshuis afgespeeld. Het team ging vooral richting België om daar Oud-Hervelee Leuven, Standard Luik en Club Brugge, op 7 november, te ontmoeten. Thuis werd alleen PEC Zwolle ontvangen voor een wedstrijd. De Ajax Vrouwen zijn dit seizoen gestart met twee nieuwe aanwinsten: Loïs Oudemast (25), overgeko men van Telstar en Alex Melin (22), afkomstig uit Madison,Wisconsin die uit kwam voor het College University van Iowa, USA. Hoe zijn jullie bij Ajax terechtgeko men? Loïs: 'Op mijn vijfde ging ik voet ballen bij VVH Velserbroek.Via deze club kwam ik bij AZ en Telstar. Met AZ werd ik twee keer kampioen en wonnen we de beker. Dat zijn onvergetelijke momenten. Bij AZ was Ed Engel- kes mijn trainer. In de zomer werd ik door Ajax gevraagd.' Alex: 'Ik ben bij Ajax gekomen door mijn coach van het Olympic Development Team, die contacten onderhield met trainer Ed Engelkes. We speelden een aantal wedstrijden in Duitsland en ik heb in mei van dit jaar een trainingsstage bij de Ajax Vrou wen gedaan. Daarna mocht ik in de zomer terugkomen.' Hoe ervaren jullie de overstap naar Ajax? Loïs: 'Bij Ajax is alles perfect geregeld en kan ik me daardoor volledig concentreren op het voetbal. Ik heb mijn ALO oplei ding afgerond en kan altijd aan de slag als gymleraar. De speciale faciliteiten op de Toekomst zijn uitstekend. De overgang is goed gegaan. Het is een eer om voor Ajax te spelen. Dit merkte ik al aan de reacties die ik kreeg.' Alex: 'In Amsterdam is alles heel relaxed. Ik kan me gemakkelijk aanpassen. Bovendien hoop ik in de toekomst jonge Ajax-spelers te helpen met de Engels taal en kijk ik om ergens vrijwilligers werk te doen.' De Ajax Vrouwen hebben een sterke selectie en een brede bank.Jullie hebben beiden geen basisplaats. Welke positie heeft jullie voorkeur? Loïs: 'In principe kan ik op alle posities als aanvallende midden velder uit de voeten. Toen ik fit was heb ik alle wedstrijden gespeeld, tot volle tevredenheid. Bij de laatste wedstrijd, tegen PEC Zwolle, gaf ik een assist en maakte een doelpunt.' Alex: 'Ik geef de voorkeur aan de positie van verdedigende middenvelder. Ook het spelen tegen verschillende tegenstan ders met diverse speelstijlen is erg interessant en spreekt mij aan.' Waar liggen jullie verbeterpunten? Loïs: 'We willen vooral dominant spelen en het spel maken met technisch verzorgd voetbal. Sommige wedstrijden, zoals tegen Standard Luik, gaan niet zoals we dachten. Dan is het belangrijk om terug te gaan naar de basis.' Wat zijn de verschillen met het Amerikaanse voetbal? Alex: In Nederland is het spel vooral anders in technisch en tactisch opzicht. In Amerika zijn we gewend om meer fysiek te spelen.' Loïs vult aan: 'Ook het eten van pindakaas met jam op een sandwich is anders. Daar moesten we erg om lachen.' Tamara Schellekens Trainer Ed Engelkes blikt terug op de afgelopen wedstrijden: 'We maken stappen en de uitvoering qua speelwijze gaat vooruit. Uitein delijk gaat het op dit niveau om wedstrijden te winnen. En daar slagen we de laatste tijd prima in.' 03-10-2914 Oud-Hervelee Leuven - Ajax 0 - 3 09-10-2014 Standard Luik - Ajax 1 - 0 17-10-2014 Ajax - PEC Zwolle 3 - 1 07-11-2014 Club Brugge - Ajax 0 - 3 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 8