HET AJAX-GEVOEL VAN..? Jong Ajax Richairo Zivkovic op schot Jong Ajax begon de maand oktober met een klinkende 5-1 zege op Jong FC Twente. Een mooie opsteker voor Andries Ulderink en Jaap Stam. Daarna volgde wisselende successen met ook lichtpuntjes zoals tegen Jong PSV (1-1) en tegen FC Oss (1-4) met een ontketende spits Richairo Zivkovic. Jong Ajax kende een wissel vallige start van het seizoen. Echter met een aantal gelijke spelen en een overwinning kwam Jong Ajax goed de maand oktober door. Nadat Jong Ajax onterecht met 1-0 in Kerkrade van Roda JC had verloren, wachtte in Amsterdam FC Emmen. In de eerste helft leek er geen vuiltje aan de lucht en werd er gerust met een 2-0 stand in het voordeel van Ajax door goals Kenny Tete en Robert Muric. De Emmenaren kwamen evenwel op gelijke hoogte door onder meer een strafschop aan het slot van de wedstrijd. Jong Ajax revancheerde zich echter in de thuiswedstrijd tegen Jong Twente met maar liefst 5-1. Richairo Zivkovic (2x), Elton Acolatse (2x) en Queensy Menig maakten de goals. Uit tegen Helmond Sport kon deze lijn in de uitwedstrijd tegen Helmond Sport kwamen de Amsterdam mers tweemaal op voorsprong (via Sheraldo Becker en Richairo Zivkovic), maar even zo vaak knokte Helmond zich terug (2-2). Ook tegen de provincie genoten van Helmond Sport, Jong PSV, bleef Jong Ajax steken op een gelijkspel en ook weer was het onnodig. Op sportpark de Toekomst eindigde het duel met Jong PSV in 1-1. Richairo Zivkovic scoorde op prachtige wijze de openingstreffer, maar in de slot fase bleek die niet voldoende voor drie punten. Jong Ajax kon voor het duel tegen de nummer vier van de Jupiler League, FC Eindhoven terugkijken op een ongeslagen oktobermaand, met de overwin ning op Jong FC Twente en het gelijke spelen tegen Helmond Sport en Jong PSV - wat eigenlijk zeges hadden moeten zijn gezien het overwicht. Aan deze ongesla gen reeks werd in Eindhoven ech ter een eind gemaakt. De ploeg van trainers Andries Ulderink en Jaap Stam ging met 2-1 onder uit. Dat ging anders uit tegen FC Oss. Daar kreeg Richairo Zivkovic het op zijn heupen met zijn eerste hattrick, en de 1-4 zege. Door deze resultaten staat Jong Ajax op een tiende plaats. Yuri van Eijden Naam: Michel Kreek Geboren: 16 januari 1971 Debuut: 29-10-1989 (HFC Haarlem - Ajax 0-4) Laatste wedstrijd Ajax1: 19-10-1994 (Casino Salzburg - Ajax 0-0) Totaal: 114 officiële duels 8 doelpunten 'Ik ben op mijn achtste bij Ajax begonnen. Vanaf mijn allereerste wedstrijd op de Open Dag ging het eigenlijk als een speer. Ik heb alle elftallen doorlopen. In de 'B' was sprake van een unieke lichting Ajax-talenten. Ik speelde toen onder meer samen met Frank en Ronald de Boer, Richard Witschge, Bryan Roy en Marciano Vink. Een trainer als Dirk de Groot was die periode ook belangrijk voor het trainen van je mentale weerbaarheid.'' 'Op mijn achttiende debuteerde ik in een uitwedstrijd tegen HFC Haarlem. Zo'n speciaal moment blijft je altijd bij. Als je mag debute ren is dat ook een beloning. Een beloning voor alle jaren die eraan vooraf zijn gegaan. Toen ik erin kwam, was het al 0-4. Ik scoorde nog bijna ook. Leo Beenhakker was de trainer die me liet debute ren. Ik was toen een soort back-up voor vaste linksbuiten Roy. Onder Louis van Gaal brak ik later echt door; ook omdat ik op het middenveld meer tot mijn recht kwam. Ik voelde me prettiger als middenvelder, miste ook de kwaliteiten van een echte buiten speler. Van Gaal maakte ik eerder al mee als jeugdtrainer. Onder hem werd eigenlijk voor het eerst echt inhoudelijk over voetbal gesproken.' 'Toen ik de club in 1994 als speler verliet was ik zo'n zestien jaar aan Ajax verbonden. Na gesprekken met Van Gaal besefte ik dat ik mijn heil elders moest zoeken. Dat is hard. Maar ik had als jeugd speler het eerste gehaald en het nodige meegemaakt; prijzen gewonnen maar inmiddels op bank en tribune terechtgekomen. Terugkijkend heb ik een heel mooie carrière gehad. De UEFA Cup winst in 1992 is het grootste succes geweest. In die tijd, de jaren negentig, was het eigenlijk vrij gewoon dat Ajax prijzen won. We vierden in 1990 en 1994 een kampioenschap en wonnen in 1993 de beker. Pas later in je loopbaan besef je dat prijzen winnen heel speciaal is. Inclusief mijn jaren als trainer ben ik nu bijna 25 jaar aan Ajax verbonden. Ik ben een echte clubman.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 5