'Performance is niet alleen trainen' Performance trainers Christian Tamminga en Guillaume Elmont: Helaas lukte het dit jaar wederom niet te overwinteren in de UEFA Champions League. Het gelijke spel tegen PSG kon nog, dat tegen Apoel Nicosia eigenlijk niet en in de twee ontmoetingen tegen Barcelona was ons team een paar maatjes te klein terwijl het in de ArenA aanzienlijk beter ging met prima spel. AJAX CLUBNIEUWS 11e Jaargang nummer 7 November 2014 INHOUD 2 Christian Tamminga en Guillaume Elmont: 'Performance is niet alleen trainen' 3 Van de voorzitter 4 50 jaar geleden: begin van een tijdperk Wie is wie? 5 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van 6 Jubilarissen Gedicht Bordjesclub 7 De Talentenfabriek Column Menno Pot 8 Ajax Vrouwen 9 Ajax Foundation 10 Zaterdagvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Evert Vermeer Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Carel Berenschot, David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Ruben Jongkind, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Rob Stol, Tamara Schellekens, 'Tom'Bigt, Kung Tang, Rob van Vliet, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Een goede voetballer word je niet zomaar. Voetbal is top sport en dat betekent hard werken. Niet alleen op het veld, maar ook daarbuiten - want met alleen talent kom je er niet. Daar weten voor malig polsstokhoogspringer Christian Tamminga (40) en judoka Guillaume Elmont (33) alles van. De jarenlange ervaring en kennis die zij in hun eigen disciplines opde den, delen zij nu als perfor mance trainers met de jonge talenten in Ajax' jeugdoplei ding. Want dat voetballers nog beter kunnen worden door gebruik te maken van kennis van professionals uit een andere tak van sport, dat is niets te veel gezegd. Jullie zijn 'performance' trainers. Wat houdt het begrip 'performance' in? CT: 'De meeste mensen denken bij 'performing' aan oefenvormen op het gebied van kracht, snelheid en behendigheid. Dat is slechts gedeeltelijk waar. Performance is veel meer dan alleen de trainin gen. Het is een totaalpakket dat we per speler invullen. Het gaat erom zo min mogelijk blessures te krijgen en zo fit mogelijke spe lers op het veld te hebben. Daar bij kijken we dus ook naar moge lijke verbeteringen op het gebied van mentale weerbaarheid, voe ding en gezondheid. 'Wat heb jij als speler nodig?'; daar draait het om. Is dat wel kracht- of snelheidstraining? Misschien ben je niet stressbestendig of te vaak ziek. In dat geval gaan we daaraan werken.' Hoe zijn jullie bij Ajax terechtgeko men? GE: 'In 2013 ging ik uit dienst bij de Koninklijke Luchtmacht. Daarna was ik een paar maanden voor mezelf bezig op de judo club, waar ik ook jonge jongens op fysiek en mentaal gebied begeleidde. Dat viel op bij Ronald Joorse, die hier bij Ajax perfor mance trainer is en daar ook traint. Bij de bovenbouw van Ajax waren ze nog op zoek naar een krachttrainer en een psycholoog. Omdat ik ook psychologie heb gestudeerd, waren dat twee vlie gen in één klap. Zodoende ben ik hier sinds vorig seizoen aan de slag gegaan.' CT: 'Ik ben er bijgekomen in sep tember 2012. Vrijwel vanaf het begin van de afdeling 'perfor mance' eigenlijk, die toen trou wens nog de naam 'movement' had. Freek de Boer en Jelle Hei- sen begonnen dat seizoen met individuele trainingen. Dat was vrij kleinschalig; alleen de Al- groep en dan misschien zes spe lers. Al snel was er echter zo veel vraag van andere spelers die dat ook wilden, dat ze omkwamen in het werk. Toen kwam ik erbij als derde man.' Met welke leeftijdscategorieën wer ken jullie? GE: 'Ik werk in de bovenbouw; Bl, A2 en Al. In totaal bijna 60 spelers.' CT: 'Ik doe Jong Ajax. Daar zitten 25 spelers.' Performance begint dus in de bovenbouw? GE: 'Nee, in de middenbouw zijn we er ook al mee bezig, al is dat pas sinds kort. De voorbereiding begint echter al in de onder bouw.' Is dat niet te vroeg? Je mag toch niet te jong beginnen met kracht training bijvoorbeeld? GE: 'In de onder- en middenbouw leren ze meer technische dingen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 2