De kaarten zijn geschud Verenigingsleven Honderdjarigencompetitie Feesten Kerstdrive Wijnproeverij Elke club houdt kaartavonden in de kantine. Dat deed Ajax ook, door de hele historie heen, tot we in alle opzichten groter groeiden, de club wat veranderde en de kaartavond verdween. Tot 10 oktober 2014, toen dankzij Jan Buskermolen de kaartavond op de Toekomst succesvol uit zijn as herrees. Op de velden is ook weer allerlei nieuws te beleven. Zo is een start gemaakt met het spelen van vriendschappelijke wedstrijden door een mix van spelers van de Zaterdag 3 en 4 (veteranen). Het zijn vingeroefeningen voor een team dat komend seizoen gaat uitkomen in de honderdjarigen competitie. Zoals de naam bena ming al aangeeft, doen hier alleen verenigingen aan mee die hon derd jaar of langer bestaan. Denk daarbij onder meer Sparta Rot terdam, HBS en AFC. Een prachtig mooie competitie en we zijn heel blij dat we vanaf komend seizoen kunnen meedraaien. Er wachten drukke tijden met Sinterklaasfeesten voor de jeugd en amateurs. Het Dirk de Groot Gala, de kerstborrel voor perso neel en vrijwilligers en de nieuw- jaarsreceptie.Voor data en tijden verwijzen we graag naar het ver enigingsgedeelte op www.ajax.nl Jan Buskermolen Vrijdagavond 10 okto ber vond in de kantine op de Toekomst een evenement plaats van geheel andere orde dan de interland tegen Kazachstan die aan de overkant in de Amster dam ArenA plaats- vond.Voor het eerst in tientallen jaren was een klaverjasavond georganiseerd als try-out om te proeven in hoeverre het idee levensvatbaar zou zijn. Voor deze gelegenheid werd alleen van binnenuit een aantal kaartliefhebbers uitgenodigd. Aan het begin van de avond meldden zich in totaal 26 deel nemers. Zij werden verdeeld over zes tafels van vier personen. Aan vier tafels werd geklaverjast (kraken) en aan de twee overige tafels zat men te hartenjagen. De twee die overbleven, konden in- en uitdraaien, wat inhoudt dat zij invallen in voorkomende gevallen. Er werden drie ronden gespeeld en tussendoor werd gestopt voor een heerlijke stamppot met worst of een gehaktbal. Na afloop werden door Ger Boer op onnavolgbare wijze de prijzen uitgereikt. Ieder een was het roerend eens dat dit voor herhaling vatbaar is en nu ook voor andere kaartlief hebbers wordt opengesteld. De kaartcommissie schrijft op korte termijn een kerstdrive uit.Via de gebruikelijke media wordt u op de hoogte gesteld. Een paar weken voor de kaartavond vond de jaarlijkse wijnproeverij plaats. Connaisseurs en vermeende wijn kenners kwamen op een donderdag avond na de training bijeen om de huis wijnen (rood, wit en rosé) te selecteren die een jaar lang zullen worden geserveerd op de Toekomst. In samenspraak met horecamanager Dennis Blokker kreeg een wijn-leveranciershuis de gelegenheid om 4 rode-, 4 witte- en 2 roséwijnen te presenteren. Het ging om een 'blinde' wijntest. Alle deelnemers moesten punten toekennen aan elke wijn. Bij het opmaken van het juryrapport bleek dat er overduidelijke voorkeuren waren voor een rode- en witte wijn. De vernissage van de wijnen vond plaats op de Bordjesclubavond die 31 oktober plaats vond. De kritieken van de aanwezigen op de geselecteerde wijnen waren bijzonder lovend. Mocht u een keer op de Toe komst zijn, dan is het van harte aan te raden om eens een glaasje rood of wit te bestellen. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 11