Zaterdag 1 Zaterdag 2 Zaterdag 3 Zaterdag Veteranen Zaterdag-seniorenvoetbal 10 Verzekeringen Bankljkei Als debutant in de Topklasse doet de Zaterdag 1 het prima met een 10e plaats op de ranglijst, in elk geval ver weg van de onderste regionen. De Zater dag 2 staat met een 3e plaats met nog veel perspectief op verbetering, terwijl de Zaterdag 3 met een 2e plaats serieus meedoet, net als de Veteranen. Na een goed vorig seizoen, met uiteindelijk promotie tot gevolg, begonnen we dit seizoen vol vertrouwen aan ons debuutjaar in de Topklasse. Onze voorbereiding was een beetje kort vanwege de play offs die we vorig seizoen speelden. Hierdoor en omdat we weinig tegenstand hadden in de oefenwedstrijden waren we er de eerste wedstrijd niet helemaal klaar voor. We gingen dan ook kansloos onderuit, uit bij Barendrecht. Hierna volgden de competitiewedstrijd tegen Spakenburg, met tussen door de eerste ronde van de beker. Hier lieten we al langzaam zien veel beter te kunnen voetballen dan tegen Barendrecht. De bekerwed strijd wonnen we en tegen Spakenburg gaven we in de slotfase een punt weg. Voor de derde competitiewedstrijd moesten we uit tegen Scheveningen, een lastige wedstrijd aangezien zij de eerste twee wed strijden hadden gewonnen. We speelden goed en kregen te weinig met een punt (l-l), maar we waren wel van de nul af. Hierna volgden drie goede overwinningen op Sparta Nijkerk, Lisse en Genemuiden. Tussendoor verloren we na penalty's van NEC voor de beker. De laatste vijf wedstrijden zijn iets minder gegaan. We pakten een punt tegen Capelle maar vervolgens lieten we er twee liggen tegen Hoek. Bij onze laatste drie potjes verloren we van Kozakken Boys en IJsselmeervogels en speelde we gelijk tegen Hardenberg. Goede ploegen maar er had zeker meer in gezeten. Terugkijkend doen we, met momenteel een 10e plaats in de rangschik king, aardig mee in de Topklasse. Ik hoop echt dat nog meer Ajacieden op zaterdag op veld l naar onze wedstrijden komen kijken. Yuri Rose Een nieuw seizoen, met de terugkomst van succestrainer Dennis van de Wal die in het vorige seizoen was uitgeleend aan de zaterdag l. Daarnaast was er de komst van de nieuwe assistent-trainer, Martin Sibrandi en een aantal nieuwe spelers. Zie hier de ingrediënten voor hopelijk een succesvol seizoen. De wedstrijden in de voorbereiding en in de beker bleven heel lang zonder puntverlies. Maar in de strijd om de koppositie in de competi tie tegen de Blauwen uit Spakenburg ging de Zaterdag 2 onnodig kopje onder en raakte Ajax het ongeslagen record en de koppositie kwijt. Het team revancheerde zich tegen Topklasser K.H.F.C. in de beker. In een boeiend gevecht was K.H.F.C. de gelukkigste en schakelde de Zaterdag 2 met de zeer eervolle cijfers (1-2) uit, maar voorwaar een geweldige prestatie van de mannen van het tweede. Voorlopig gaat het in de competitie met redelijk goed spel weer de goede kant op, al was de nederlaag tegen DOVO wel een domper. Dolf van Zoest Het derde zaterdagelftal draait zoals vertrouwd mee in de bovenste regionen van de reserve eerste klasse A en is daarmee wederom kans hebber voor het eremetaal. Maar ook dit seizoen zal daar weer flink voor gestreden moeten worden. Men krijgt niets cadeau, het is van oudsher een sterke poule waarin de ploeg van trainer Marco Ruiten beek het opneemt tegen maar liefst tien tweede elftallen. De derde elftallen van stadgenoten WV-HEDW en Swift, alsmede Argon uit Mijdrecht completeren de poule. De eerste periode is inmiddels gespeeld en daarmee zijn ook al de nodige onderlinge verschillen gemaakt. Ajax wist de meeste duels te winnen, waarvan de meerderheid op eigen bodem. Op de Toekomst werden alleen punten gemorst tegen Amstelveen (0-0). Tot op heden was er slechts één verliespartij, die tegen AFC op sportpark Goed Genoeg. De cijfers bewijzen dat de verdediging in elk geval als een huis staat. Tot op heden noteert ons derde team veruit de minste doelpun ten tegen. Daar staat tegenover dat er wel wat meer gescoord mag worden, maar de diesel komt straks ongetwijfeld nog meer op stoom. Arjan Duijnker De kop is eraf en na 1/3 van de competitie draait het bovenin weer om de ploegen die ook in voorgaande jaren de dienst uit maakten.We kunnen nu al wel stellen dat het kampioenschap zal gaan tussen ZOB, Zwa nenburg en Ajax. Voor alsnog heeft ZOB de minste verliespunten, op de voet gevolgd door Ajax en daarachter Zwanenburg. Tot nu hebben we vijf gewon nen wedstrijden, één gelijkspel en één nederlaag, zeker gezien het grote aantal blessures, een niet onverdienstelijk resultaat. Het is te hopen dat de ziekenboeg binnen afzienbare tijd leegloopt. Om mee te blijven doen, hebben we iedereen in de groep hard nodig. Verder zijn we binnen het trainingsprogramma begonnen, met het om de week op donderdagavond spelen van 7x7 wedstrijden tegen ploe gen uit de omgeving. De eerste ervaringen zijn positief en dragen bij om spelers fysiek sterker te maken. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 10