'Een goede start' Ajax Vrouwen onnodige tegengoal. Over de wedstrijd tegen FC Twente was ik zeer tevreden over het spel en het nakomen van afspraken.Ver- volgens geven we het drie dagen later toch weer weg tegen Anderlecht. Maar in de laatste twee wedstrijden, tegen Sc Hee renveen en ADO Den Haag, waren we heer en meester, met veel dreiging en mooi positiespel. Dit moet voldoende vertrouwen geven voor de komende twee wedstrijden, waaronder tegen koploper Standard Luik.' Ook voor de Ajax Vrouwen is het seizoen intussen van start gegaan, en niet zonder nieuwe successen. De eerste wedstrijd, thuis tegen KAA Gent werd gewonnen evenals de daarop volgende wedstrijden. Alleen thuis tegen Anderlecht ging het mis. Maar thuis tegen ADO Den Haag ging het weer prima. De Ajax Vrouwen zijn het seizoen beter begonnen dan vorig jaar. Met vier overwinningen op KAA Gent, FC Twente, sc Heerenveen en ADO Den Haag staat het team van Ed Engelkes nu (1/10) op een derde plaats. De vrouwen van FC Twente hebben ook twaalf punten, maar staan door een beter doelsaldo bovenaan. 29-08-2014 02-09-2014 05-09-2014 26-09-2014 30-09-2014 Ajax - KAA Gent 5-1 FC Twente - Ajax 0-1 Ajax - RSC Anderlecht 1-4 sc Heerenveen - Ajax 0-3 Ajax - ADO Den Haag 3-1 Zit er dit seizoen een kampioen schap in? 'De speelsters hebben zich uitge sproken voor het kampioenschap te gaan. Ik wil nog een slag om de arm houden. Tegenslag zit in een klein hoekje, zoals nu de langdu rige blessure van Mandy Versteegt.' Welke veranderingen zie je bij de selectie? 'Door de komst van een aantal ervaren speelsters zie je dat ook in de hiërarchie veranderingen komen. Dit komt op dit moment de groep ten goede. Er lijkt wat meer acceptatie onderling te zijn. Verder hebben we nu een sterker team en betere speelsters op de bank. Als we moeten wisselen worden we er per definitie niet minder van. Andere veranderingen zijn dat we binnenkort een stagi aire krijgen, oud-basketbalspeel ster Tanja Bröring, die voor ons fysieke testen gaat afnemen, dat ook vaker gaat doen waardoor nog beter de meetresultaten kun nen bijhouden. Ook werken we sinds dit seizoen met een nieuw video-analysesysteem genaamd Soccerlab, wat ons, en dus ook de speelsters, nieuwe mogelijkheden gaat bieden.' Tamara Schellekens Marleen Molenaar, manager vrouwenvoetbal, en trainer Ed Engelkes kijken terug op de start van het seizoen op 29 juli. Marleen, waarmee is het seizoen begonnen? 'Tijdens de Open Dag op 31 juli zijn de Ajax Vrouwen voor 35.000 bezoekers in het zonne tje gezet vanwege onder andere het winnen van de KNVB beker. Daarnaast kreeg de staf en selec tie op 31 augustus een teambuil dingsmoment aangeboden door onze sponsor YourGift, met onder meer een boottocht door de Amsterdamse grachten, een high tea aan boord en een bezoek aan een chocolade- proeverij.' Na de eerste drie wedstrijden ont brak een aantal speelsters vanwege een lange interlandperiode? 'Ja. Wanneer je veel internationals in je selectie hebt, krijg je hier nu eenmaal mee te maken. Het ging om de wedstrijden tegen Portu gal en Noorwegen voor een plaats in de eerste ronde van de play offs voor de WK in Canada in oktober 2014.' Welke veranderingen zijn er in de selectie? 'In de voorbereiding hadden de Ajax Vrouwen zich al versterkt met Marlous Pieëte (FC Twente), Loïs Oudemast (Telstar) en de terugkeer van Anouk Hoogendijk vanuit Arsenal. En sinds kort is de selectie compleet met de komst van de Amerikaanse Alex Melin. Zij heeft inmiddels haar eerste speelminuten gemaakt.' Valt er verder nog iets nieuws te melden? Marleen enthou siast: 'De Ajax Vrou wen spelen dit sei zoen voor het eerst in een origineel vrou wenshirt, getailleerd en met aan gesneden mouw. Daarnaast ver welkomen wij graag onze 'Otto Klein Collections'. Zij voorzien de selectie van een outfit van het merk Gestuz. En 7 oktober werd er een speciale documentaire over de Ajax Vrouwen uitgezon den op FOX Sports. Ed, hoe kijk jij terug op de seizoen start? 'Ik ben zeer tevreden want we zijn beter gestart dan vorig jaar, met uitzondering van de wed strijd tegen Anderlecht. Bij de eerste wedstrijd tegen KAA Gent wisten we dat we tegen een min dere ploeg zouden gaan spelen. Het werd dan wel 5-1, maar minder tevreden was ik over de 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 8