Wist u dat. Olympisch De Talentenfabriek Naast de UEFA Champions League loopt parallel de UEFA Youth League mee voor jeugdteams onder 19. Ajax kreeg als eerste tegenstander op 18 sep tember de collega's van Paris Saint-Germain op bezoek. De Fransen hadden weinig in te brengen en werden met ruime cijfers (6-1) van het veld gespeeld. De jeugdopleiding al weer twee maanden in volle gang is? Elke speler in de jeugdopleiding sinds dit seizoen zijn eigen mentor heeft? Vorig seizoen voor elke boven bouwspeler een individueel plan was? Er dit seizoen voor elke jeugd speler een individueel plan wordt gemaakt? Er dus al 218 individuele plan nen in de maak zijn? De A-junioren zich in vorig seizoen, mede dankzij het extra trainen, enorm hebben ontwik keld? De A-junioren het UEFA Youth League-seizoen goed zijn be gonnen met een 6-1 overwin ning op Paris Saint Germain? Alle 40 samenwerkende amateurclubs op bezoek zijn geweest op de Toekomst? Wij de samenwerkingen ver der intensiveren en vanaf het seizoen 2014-2015 zelfs vier keer per seizoen trainingen op locatie verzorgen bij elke samenwerkende club? Er ten opzichte van vorig jaar bijna 50% minder blessure gevallen langer dan 4 weken waren in de bovenbouw? De nieuwe gym volop in gebruik is? Het College de Toekomst inmiddels twee maanden onderweg is? Er voor het eerst midden- bouwspelers in de ochtend individueel bij Ajax trainen? De KNVB zeer geïnteres seerd is in onze vernieuwin gen zoals de Twin Games en het spelen in kleinere ruimtes, graag van ons wil leren en nu zelfs voor ons pilot BVO- competities organiseert waarin onze F-en E- pupillen de Twin Games kunnen spelen onder hoge weerstand? Anwar El Ghazi succesvol heeft gedebuteerd en in een jaar tijd fysiek, tactisch, tech nisch en mentaal is klaarge stoomd voor het grote werk? We steeds meer inzicht krijgen in de prestaties en het rendement van de jeugd opleiding? De werkgroep methodologie hard op weg is met het door vertalen van de speelwijze naar de onder-, midden-, en bovenbouw waardoor onze trainingen een nog hoger rendement zullen krijgen? Het buffet voor spelers, trainers en personeel gezon der en lekkerder is dan ooit? De leiders hun rol als anker voor de jeugdteams uitste kend oppakken? Wij enorm trots zijn hoe hard iedereen op de Toe komst werkt aan de indivi duele ontwikkeling van de spelers? Ruben Jongkind Ajax' Champions League-campagne is amper begonnen en misschien grijpen we dit jaar wel de vijfde landstitel op rij, maar het zou zomaar kunnen dat ik mijn fijnste avondje Ajax van het seizoen al beleefd heb. JOS Watergraafsmeer - Ajax, een gemoedelijke Amsterdamse derby in de KNVB-beker, voerde mij en een paar duizend andere Ajacieden terug naar het Olympisch Stadion. Ik vond het hartver warmend en heb me twee slagen in de rondte genoten. Dat had eerlijk gezegd nauwelijks met de uitslag te maken. Ach, oud, vertrouwd 'Olympisch', wat maakten we samen veel onvergetelijks mee. Voor mij begon het er allemaal: mijn allereer ste Ajaxwedstrijd was de legendarische 8-2 zege op Feyenoord in 1983, tevens de enige keer dat ik Johan Cruijff met eigen ogen een officiële wedstrijd heb zien spelen. Als Feyenoorder. Ik was bij de euforische halve finale tegen Real Zaragoza (3-0) in april 1987. Ik was bij de kletsnatte Ajax - PSV van oktober 1988 (2-0), u weet nog wel, die wedstrijd van de terugspeelbal van Eric Gerets die tegen wil en dank een beslissend passje op Robbie Witschge werd, omdat de bal bleef liggen in een waterplas. De bloedstollende tweede UEFA Cup-finale van mei 1992 (0-0), waarin Torino drie keer paal en lat raakte. De onvergetelijke 'road to Vienna' in het Champions League-seizoen 1994-1995, dit seizoen exact twintig jaar geleden. En nu zat ik er plotseling weer, ruim achttien jaar na de laatste officiële Ajaxwedstrijd in de betonkolos van Amsterdam-Zuid, tegen Panathinaikos, een verbijsterende 0-1 nederlaag waarvan we die avond nog niet konden weten dat Ajax hem zo glorieus goed zou maken in Griekenland. De betonkolos is nu geen betonkolos meer. Het Olympisch Stadion is eindeloos veel mooier dan het in de jaren negentig was, zonder betonnen tweede ring, zonder rot, zonder urine- stank, maar de belangrijkste dingen waren nog hetzelfde, zoals de akoestiek onder de daken van de overdekte tribunes. En wat zie je toch magistraal veel avondlucht, in het Olympisch. De hemel, die mis ik in de Arena. Ik zat schaamteloos sentimenteel te zijn, terwijl Arek Milik zijn goals maakte, en ik hoopte vurig dat Ajax vaker voor 'kleine' bekerwedstrijden zal uitwijken naar het monumentale stadion van architect Jan Wils. Er zullen wel redenen zijn waarom dat absoluut niet kan. Business seats. Veiligheid. Maar de droom was fijn, in het stadion dat voor mij het theater was waar stoute dromen werke lijkheid werden. Menno Pot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 7