Wisselende start HET AJAX-GEVOEL VAN..? ^EGON Jong Ajax Rode kaarten Op en af ging het met Jong Ajax van Jaap Stam en Andries Ulderink. Bij de start op 11 augustus tegen Telstar ging alles nog voortvarend, ook uit bij Fortuna Sittard. Thuis tegen Volendam ging het met rode kaarten een stuk minder. Zelfs Achilles '29 en Den Bosch waren te sterk, hoewel van Sparta werd gewonnen. De start van Jong Ajax in het nieuwe seizoen in de Jupiler League was nagenoeg iden tiek aan de vorige seizoen start. Net als in 2013/2014 was Telstar de tegenstander in de openingswedstrijd. Ook nu werd deze winnend afge sloten. De provinciegenoten wer den met 3-0 naar huis gestuurd. De ploeg van het nieuwe trai nersduo Andries Ulderink en Jaap Stam bevatte een paar aanspre kende namen, zoals WK-gangers Jasper Cillessen en Joël Veltman, maar ook eerste elftalspelers Stefano Denswil, Lerin Duarte en nieuwe aankoop Richairo Zivkovic. Twee goals van Queensy Menig en een van Lucas Andersen bepaalden de eindstand. De zegereeks werd voortgezet in het zuiden van het land. Sheraldo Becker en Richairo Zivkovic zorgden er met hun goals voor dat met 0-2 van Fortuna Sittard werd gewonnen. Met dit resultaat was Jong Ajax zelfs koploper in de Jupiler League. De goede lijn werd helaas niet doorgezet tegen FC Volendam. In eigen huis werd maar liefst met 0-5 verloren van de Volendam- mers. Tot overmaat van ramp moest er ook nog een half uur met negen man gespeeld worden nadat keeper Leeuwenburgh in de 31e minuut een rode kaart had gekregen en Zivkovic in de 59e minuut van het veld werd gestuurd. Ook in Groesbeek ging het ver keerd. De mannen van Ulderink en Stam gingen met 3-2 onderuit tegen Achilles'29. Net als in de vorige wedstrijd eindigde Jong Ajax niet met elf man. Stefano Denswil werd met een rode kaart van het veld gestuurd. In en tegen FC Den Bosch was het niet veel beter. Met een jonge ploeg, van wie vijf spelers met de A-junioren hadden mee mogen doen, werd met 2-0 verloren. Gelukkig werd de thuiswedstrijd tegen Sparta wel omgezet in winst. Jong Ajax pakte eerst een 2-0 voorsprong, maar liet de Rotterdammers terugkomen tot 2-2. Echter, Hendriks en Becker maakten er in de laatste tien minuten 4-2 van. De tweede wedstrijd van de com petitie in Limburg verliep niet zo goed als tegen Fortuna Sittard. Van het vorig jaar gedegradeerde Roda JC werd onverdiend met 1-0 verloren. Met dit resultaat staat Jong Ajax op een twaalfde plaats. Yuri van Eijden Naam: Tarik Oulida Geboren: 19 januari 1974 Debuut: 13-01-1993 (Ajax-MVV 3-0, KNVB Beker) Laatste wedstrijd Ajax1: 29-01-1995 (Vitesse-Ajax 2-3) Totaal: 23 officiële duels 6 doelpunten 'Ik volg de gecombineerde cursus TC 3 en TC2, speciaal voor ex- profs. Ik ben relaxed, heb geen haast. Wil kijken of het trainerschap bij me past. De jongetjes die ik nu als stagiair bij Ajax train zijn D-pupillen. Ze zijn elf, twaalf jaar; de leeftijd waarop ik ooit zelf bij Ajax begon. Ik kwam via de Instuif, zeg maar Talentendagen, bij Ajax. Ik begon in de C3 maar belandde al snel in de Cl. Eigenlijk door een misverstand. We moesten met de C3 in Mijdrecht bij Argon spelen. Mijn vader dacht dat het in Zwijndrecht was. We zaten daar dus helemaal verkeerd. Wij snel naar Mijdrecht, maar mijn team was allang weg. Ajax Cl speelde daar nog wel een wedstrijd. Omdat ik er toch was, kon ik meespelen. Het ging zo goed dat ik in de Cl bleef. Daar speelde ik onder meer met Jordy Cruijff, Clyde Wijnhard en André Ooijer. Als je bij Ajax komt, weet je niet wat je meemaakt. De stap hogerop merk je meteen. Bij de amateurs stond ik altijd in de spits, mocht ik gewoon lekker voetballen. Bij Ajax kwam ik links op het middenveld terecht. Was het veel werken, veel lopen en altijd letten op details. Ik vond het eerst helemaal niks. Je bent het niet gewend de bal een a twee keer te raken. Ik wilde dribbels en acties maken. Scoren. Onder hoofdtrainer Leo Beenhakker tekende ik mijn eerste contract. Ik was zeventien. Toen hij plotsklaps overstapte naar Real Madrid kwam Louis van Gaal. Dan weet je écht waar Ajax voor staat. Het gevoel dat ik in de C-junioren had, dat echte begingevoel, had ik opnieuw onder Van Gaal. Dat je weet: als ik even niet oplet, word ik aangepakt. Je kon nooit verslappen. Na 3,5 seizoen in de selectie was het tijd om Ajax te verlaten. Ik wilde niet meer in het tweede spelen. Op mijn 24e had ik drie jaar bij Sevilla gespeeld en voetbalde ik in Japan. Op die leeftijd zat ik écht op mijn top, alleen heeft niemand dat toen gezien. Gelukkig heb ik nog de videoban den.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 5