'Blij met de rust' Lid Raad van Commissarissen Theo van Duivenbode: Wat is dan op dit moment de voornaamste taak van de RvC? 'Dat je een bepaalde controle functie uitoefent én gevraagd en ongevraagd advies geeft. Wij doen dat van tijd tot tijd.' Ajax - Feyenoord was van Ajax-zijde niet best maar de volle winst naar Amsterdam maakte wel iets goed. Dat deed ook het gelijke spel in de ArenA tegen Paris Saint-Germain in de Champions League. Op Cyprus deed Ajax zichzelf tegen Apoel te kort door, ondanks het goede spel, 'maar' gelijk te spelen. AJAX CLUBNIEUWS 11e Jaargang nummer 6 Oktober 2014 INHOUD 2 Theo van Duivenbode: 'Blij met de rust' 3 Van de voorzitter 4 Een doordeweekse zondagmiddag Wie is wie? 5 Jong Ajax Het Ajax-gevoel van 6 Nieuwe leden Gedicht Teammanagers Jubilarissen 7 De Talentenfabriek Column Menno Pot 8 Ajax Vrouwen 9 Ajax Foundation Talenten van de Toekomst 10 Zaterdagvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Evert Vermeer Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Carel Berenschot, David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Ruben Jongkind, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, 'Tom'Bigt, Kung Tang, Rob van Vliet, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: Muller Visual Amsterdam Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax In de jaren zestig speelde hij als linksback ongeveer 170 wedstrijden voor de club. Anno 2014 is hij alweer twee ënhalf jaar lid van de Raad van Commissarissen. Ook is Theo van Duivenbode (72) al geruime tijd voorzitter van Lucky Ajax. Op de Toekomst praat hij twee dagen na het gelijkspel tegen Paris Saint- Germain en twee dagen voor De Klassieker over de rol van de RvC en zijn visie op het voetbal van toen en nu. Je zit nu tweeënhalf jaar in de RvC. Hoe heb je die tijd tot nog toe ervaren? 'Nou, daar kan ik heel eerlijk over zijn: er is hier veel rust. Je wordt een paar keer achter elkaar kampioen, je speelt Champions League. Dat soort dingen telt enorm. Ajax is immers toch een voetbalbedrijf en daarin spelen altijd emoties mee. In het bedrijfs leven kun je ook mindere perio des hebben, maar dat komt meestal niet naar buiten. Ajax is ook een bedrijf, maar het gaat uit eindelijk wel om voetbal. Het is daarom heel fijn dat het op dit moment zo rustig is.' Hoe vaak komt de RvC bij elkaar? 'Maximaal 6 a 7 keer op jaarbasis. Daarnaast zie je elkaar natuurlijk op veel informele momenten, bij de thuiswedstrijden bijvoorbeeld. Dan is er bijvoorbeeld ook con tact met de directie. Zelf pro beer ik ook één a twee keer per week op de Toekomst te zijn.' Je hebt ook een tijd in de ledenraad gezeten. In 2010 ben je daarmee gestopt. Wat was jouw voornaamste motivatie in 2012 om een rol in de RvC te accepteren? 'In 2010 liep mijn termijn in de ledenraad af. Ik heb toen beslo ten mij niet meer beschikbaar te stellen. Ik heb een heel uitge sproken mening over voetbal. Ik heb destijds duidelijk uiteengezet hoe ik denk over voetbal, het lei den van een organisatie en het aankoopbeleid. Bij de visie van de bestuursraad in 2012 voelde ik mij heel plezierig. Daarom heb ik toen besloten mij weer beschik baar te stellen.' Kun je mij meer vertellen over jouw voetbalvisie? 'Ajax heeft in de afgelopen 30 a 40 jaar altijd jeugdspelers voor Ajax 1 kunnen opleiden. Dat moet het doel ook zijn: dat die jongens het eerste elftal halen en aan de overkant in de Arena staan. Je ziet dat heel veel gekochte spelers het in het ver leden vaak niet gered hebben. Ik denk dat een zeer groot gedeelte van de betaald voetballers in de wereld - dus niet alleen in Nederland, maar internationaal gezien - individueel vervangbaar is. Er zijn maar een paar extre men die ik graag bij Ajax zou wil len hebben. Een handjevol spelers dat andere spelers daadwerkelijk beter maakt. Die willen alleen vaak niet in Nederland voetbal len. Daar zijn we een te klein land voor - los van het feit dat we het niet kunnen betalen. Je ziet de laatste jaren de meest belache lijke bedragen over de toonbank gaan. Het leven is vraag en aan bod, dat klopt - als jij het wilt betalen, moet je het ook lekker betalen. Het is echter niet meer van deze wereld, denk ik. Wat dat betreft hebben we de mazzel dat we hier een coach hebben die niet elke week een andere speler O O f -j

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 2