Zaterdag 1 ECrON f* Zaterdag-seniorenvoetbal (t/m 3 oktober) Zaterdag 2, 3 en Veteranen 1 i. Naast goede prestaties als debutant in de Topklasse maakte de Zaterdag 1 ook furore in het bekertoernooi. Na eerst De Valk te hebben geëlimineerd kwam in de 2e ronde NEC op bezoek. Ons team maakte het de club uit de Jupiler League flink lastig. Na 2-2 ging via penalty's de winst uiteindelijk naar Nijmegen. Het voetbaljaar 2014-2015 gaat de boeken in als uniek seizoen. De Zaterdag 1 kwalificeerde zich in het vorig sei zoen voor de Topklasse waardoor Ajax was vertegenwoor digd op alle hoogste niveaus van het Nederlandse voetbal. Aan het begin van het seizoen liet trainer Bart Logchies weten niet van plan te zijn om zijn systeem om te gooien. 'Wij beseffen bij Ajax heel goed dat we op een niveau hoger gaan voetballen. Het zal ongetwijfeld een stuk lastiger gaan worden. Maar ik verwacht dat we kunnen gaan spelen zoals we dat bij Ajax graag willen. We staan voor dominant voetbal, op de helft van de tegenstander. Het verschil tussen de clubs in de Topklasse is erg klein. Voor ons gaat het er om, uit de gevarenzone te blijven en steeds naar boven te kunnen kijken.' Start competitie Zaterdag 23 augustus was de eerste wedstrijd van de Zaterdag I in de Topklasse. In en tegen Barendrecht beleefden de mannen van Bart Logchies hun vuurdoop. Dat de wedstrijden op het hoogste amateur niveau andere wetten met zich meebrengen, werd de Ajacieden al snel duidelijk gemaakt. Barendrecht bleef in een hoog tempo spelen en zette Ajax continu onder druk. De rust werd ingegaan met een 1-0 achterstand. Echter, in de tweede helft bleek Ajax op dit niveau beter mee te kunnen komen. Uiteindelijk werd de wedstrijd afgesloten met een 2-0 nederlaag. Ook de Zaterdag 2 en 3 zijn weer aan hun competities begonnen. De Zaterdag 2 is de competitie begonnen met vier zeges, op respectievelijk Zuidvogels (1-2), Volendam (1-0), GVVV (1-2) en Huizen (2-0). Ook de Zaterdag 3 begon goed aan de competitie. De eerste wedstrijden werden gewonnen van stadgenoot WVHEDW (3-1) en bij Argon (2-4). Helaas werden er in de punten gemorst in de uitwedstrijd in en tegen Amstelveen (0-0) en AFC 2 (1-0). De Veteranen denderden in de eerste thuiswedstrijd langs VVGA (13-1), maar een week later, uit tegen Alliance '22, leverde 'maar' een gelijkspel op (2-2). De eerste thuiswedstrijd werd ook met een verlies afgesloten. Het roemruchte Spakenburg kwam op de Toekomst op bezoek. Spaken burg kwam in de tweede helft op voorsprong waarna Ajax al snel gelijk maakte. Het eerste winstpunt hing in de lucht, maar in de 83e minuut werd het winnende doelpunt toch door Spakenburg gemaakt. Na deze twee verliespartijen werd echter de lijn naar boven ingezet. Het begon in en tegen Scheveningen. Ons team kwam zelfs op voor sprong. Achteraf heerste er echter tevredenheid met het I-I gelijke spel en het eerste winstpunt. In de thuiswedstrijd tegen Sparta Nijkerk werd de eerste overwinning behaald. De spelers van Bart Logchies behaalden een dik verdiende 2-I overwinning op de Nijkerkers. De zegetocht werd doorgezet bij FC Lisse. In het Zuid-Hollandse dorp werd uitgehaald met maar liefst I-4 en de winst (I-0) tegen Genemuiden op de Toekomst (I-0) op 27 september, de 3e zege op rij en een 5e plaats op de ranglijst. KNVB beker Vervolgens volgde de confrontatie in de KNVB Beker tegen NEC uit Nijmegen, een club uit de Jupiler League. De gasten uit Nijmegen start ten de wedstrijd door wat speldenprikjes uit te delen, maar Ajax, dat prima georganiseerd voetbalde, bleef in het eerste kwart relatief een voudig op de been. NEC kwam wel op voorsprong via Sjoerd Ars maar Ajax rechtte zijn rug en vocht zich weer in de wedstrijd wat de gelijkmaker door Mimoun Eloisghiri opleverde. Na de pauze bleef Ajax lang eenvoudig overeind tegen een onmachtig NEC, dat natuurlijk wel langdurig aan de bal was, maar niet de ruimte kon vinden om de Ajacieden te verontrusten. De stand bleef in de tweede helft onveranderd met een verlenging tot gevolg. Daarin kwam Ajax op voorsprong door Thomas Metzemaekers. Een sensatie hing in de lucht. Echter, twee minuten later maakte NEC alweer gelijk. Straf schoppen moesten de beslissing brengen. Helaas delfde Ajax hierin het onderspit. NEC won de strafschoppenserie met 5-3. De Ajacieden konden echter met opgeheven hoofd het bekertoernooi verlaten. Yuri van Eijden I0 mmiürtij Fumrar&j umu llw/fajUWKW Bank bij eerste wedstrijd tegen Barendrecht.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 11