WIE IS WIE? Jong Ajax In mineur De kans op een periodetitel voor Jong Ajax verdween volledig na de nederlaag bij Excelsior. De laatste thuiswedstrijd, op 21 april tegen Helmond Sport, werd wel gewonnen (4-0). Helaas voor de afscheid nemende Alfons Groenendijk werd de laatste wedstrijd van het seizoen, uit tegen De Graafschap, verloren (2-0). Jong Ajax sluit het eerste seizoen in het betaald voetbal af op de veertiende plaats en nam afscheid van trainer Alfons Groenendijk. Yuri van Eijden Na de oorwassing tegen Willem II (7-1 nederlaag) stond de thuis wedstrijd tegen FC Eindhoven op het programma. Helaas kon de nare smaak van het verlies niet worden weggespoeld. Op de Toekomst werd met 1-2 verloren van de Eindhovenaren. In de strijd om de vierde periode- titel stonden de beloften er toch nog altijd goed voor. Met vijftien punten uit zeven wedstrijden nam Jong Ajax de tweede plaats in. Koploper FC Den Bosch had ook vijftien punten, maar kende een beter doelsaldo. Willem II had veertien punten, maar een wedstrijd minder gespeeld. Om in het spoor van de concur renten te blijven moest er in en tegen Volendam gewonnen wor den van de plaatselijke FC. Door een goal van Robert Mühren zat dit er echter niet in. Resultaat moest er dan geboekt worden in de thuiswedstrijd op Goede Vrijdag tegen Excelsior. De erva ren Rotterdammers waren echter Jong Ajax de baas en namen door een 0-2 overwinning de drie pun ten mee naar de Maasstad. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen kon het geschonden blazoen enigszins worden opge poetst door een klinkende 4-0 overwinning op Helmond Sport. Grote man aan Ajax-zijde was Dejan Meleg met een onvervalste hattrick. De laatste wedstrijd bij De Graaf schap eindigde ook in mineur. Door twee goals van oud- Ajacied Vincent Vermeij werd verloren. Naam: Peter Nederlof Leeftijd: 41 Beroep: Accountmanager Bij Ajax: Vanaf begin jaren '80 Je bent als vrijwilliger zeer actief voor de club. Wat doe je allemaal? 'Bij de wedstrijden van het eerste elftal, Jong Ajax en de Ajax Vrouwen help ik de persafdeling. Verder verricht ik hand-en-span diensten bij de jaarlijkse Open Dag en de Aegon Future Cup.' Hoe ben je met Ajax in contact gekomen'Op jonge leedtijd ging ik met mijn vader mee naar De Meer. Mijn eerste wedstrijd was in 1980 tegen Go Ahead Eagles. Die dag was ik niet meer te houden. In plaats van Artis, de dierentuin aan de Plantage Middenlaan, werd het de Middenweg.' Je bent ook actief met het organiseren van busreizen naar uitwedstrijden namens de Supportersvereniging Ajax. 'Ja, de SVA regelt de bus en de passagierslijsten. De catering in de bus wordt door ons geregeld. Ik vind dat het bezoek aan een uitwedstrijd een gezellige dag behoort te zijn. Daar horen eten en drinken bij.' Was je ook met de bus mee naar de bekerfinale in Rotterdam? 'Nee, dat kon niet vanwege de Aegon Future Cup.' Waar verheug je je het meeste op? 'Het bezoeken van Europese uit wedstrijden. Dat zijn ook mijn vakanties. De meest bizarre? Uit tegen Dynamo Zagreb in 2009 zonder publiek. Ajax regelde dat er toch 160 supporters bij konden zijn. Heel apart! En verder op de Toekomst lekker slap kletsen en relaxt naar wedstrijden kijken.' Hoe zou jij je Ajax-gevoel willen omschrijven? 'Als een gevoel van saam horigheid, gezelligheid, emotie en positiviteit. Dit gevoel loopt als een rode draad door mijn leven.' Wat zou je graag nog een keer willen meemaken? 'Dat er weer suppor ters naar ADO Den Haag en De Kuip mogen. Uitsupporters horen erbij. En dat we nog een keer de Champions League winnen.' Wat is goed om te weten? 'Er zijn voor de wedstrijd altijd voldoende opstellingen om uit te delen aan de leden in de Amsterdam Zaal. Soms zijn we daarmee wat aan de late kant. Dat komt omdat de tegenstander dan wat laat arriveert.' Waar komt je liefde voor de club vandaan? 'Je wordt ermee geboren. Iets anders kan ik niet bedenken.' Tijn Middendorp Ik i

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 4