'Gevoel en tradities maken Ajax Algemeen directeur Michael Kinsbergen: ^UWDSKAMPJOfm Bij het ArenaPark stonden duizenden supporters te wachten op hun helden. Er werd gehost en gedanst door jong en oud. Frank de Boer werd onder scheiden door burgemeester Van der Laan. Iedereen wilde de schaal even vasthouden en aan alle fans tonen zoals Jasper Cillessen en Kenneth Vermeer. AJAX CLUBNIEUWS 11e Jaargang nummer 4 Mei 2014 INHOUD 2 Michael Kinsbergen: 'Gevoel en tradities maken Ajax heel bijzonder' 3 Van de voorzitter 4 Jong Ajax Wie is wie? 5 De Talentenfabriek Column Menno Pot 6 Kampioenen 7 Erelijst Gedicht 8 Ajax Vrouwen 9 Ajax Foundation 10 Zaterdag-seniorenvoetbal 11 Verenigingsleven 12 Erfgoed Column David Endt COLOFON Eindredactie:Tijn Middendorp Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Evert Vermeer Redactieadres:Ajax Clubnieuws p/a Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste medewerkers: Tom 'Bigt', David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Ruben Jongkind, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Hennie Schuurman, Rob Stol, Kung Tang, Rob van Vliet, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst Gerard van Hees, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Henk Buhre Layout: Rolf Leeser Druk: SDA Print Media Ron Buur Lees voor verdere informatie ook Kick Off Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl facebook.com/afcajax twitter.com/afcajax plus.google.com/+afcajax Sinds het najaar van 2012 staat Michael Kinsbergen (56) aan het roer van Ajax als algemeen directeur. Samen met Jeroen Slop, Marc Over- mars en Edwin van der Sar vormt hij het directieteam. Van deze vier is hij wellicht voor de meeste leden relatief de meest onbekende. Genoeg reden om hem op de burelen van de Amsterdam ArenA op te zoeken voor een nadere kennismaking. Wat is uw achtergrond? 'Ik ben opgegroeid in Buitenvel- dert. Op mijn 18e ben ik naar de Verenigde Staten vertrokken om te gaan studeren. Eerst heb ik mijn bachelor economie gehaald aan de UCLA (University of California, Los Angeles) en daarna mijn Master of Business Administration aan de Wharton School in Philadelphia. In totaal heb ik zeven jaar in Amerika gewoond. De eerste tien jaar daarna heb ik in Nederland in het bankwezen gewerkt en als zelfstandige. In 1999 ben ik betrokken geraakt als investeer der bij het internetbedrijf Ned- stat. Na een aantal maanden werd ik gevraagd om de dage lijkse leiding op me te nemen. Dat heb ik tien jaar gedaan. Tot dat in 2010 Nedstat werd over genomen door het Amerikaanse Comscore. Ik ben toen zelf teruggetreden, maar wel als adviseur aangebleven.' Hoe bent u met Ajax in contact gekomen 'Anderhalf jaar later werd ik benaderd door een searchbureau voor de functie van algemeen directeur bij Ajax. Zo is het eer ste contact gelegd. Ik ben suppor ter van jongs af aan. Sinds ik bij Ajax werk, zit ik met een ander gevoel op de tribune.Vanwege mijn eindverantwoordelijkheid als algemeen directeur let ik natuur lijk ook op allerlei andere zaken rondom de wedstrijd. Dat maakt een wezenlijk verschil. Maar ik zal altijd supporter blijven.' U bent in verschillende bedrijfssec toren werkzaam geweest. Wat is het verschil tussen werken in de voetbal wereld en in het 'normale' bedrijfs leven? 'In het 'normale' bedrijfsleven zit ten ook verschillen tussen de diverse bedrijfssectoren. Ik kom zelf uit de internetsector. Dat is een hele dynamische wereld, waarbij je snel moet schakelen en er weinig tijd is om ellenlange vergaderingen te voeren. Die dynamiek en die snelheid zie ik ook terug bij werken in de voet balwereld. Als ik 's ochtens opsta, weet ik vaak niet wat de dag zal gaan brengen. Ik heb wel een agenda, maar die kan tijdens de dag zomaar veranderen.' Bij uw aanstelling zei u dat u veel mensen binnen de club wil spreken om een zo goed mogelijk beeld te kunnen krijgen van wat er binnen Ajax speelt. Hebt u inmiddels een goed beeld gekregen?' 'Zeker. In eerste instantie lag bij mij de focus op de commerciële afdeling. Nu begin ik ook de rest van de club steeds meer te ken nen. Ajax heeft een enorme traditie en historie en waarbij zoveel mensen betrokken zijn. Anderhalf jaar is dan ook te kort om al het reilen en zeilen te weten te komen." Hoe kijkt u aan tegen de huidige verstandhouding tussen de Ajax NV en de vereniging Ajax? 'Die verstandhouding ervaar ik als heel positief. Zeker nu het convenant met de vereniging is getekend (vastlegging van verant woordelijkheden van de NV en de vereniging red.). Een belang rijke mijlpaal voor zowel de vereniging als de NV. Vooral ook omdat hierin elkaars verwachtin gen zijn vastgelegd. Tijdens de gesprekken over dit convenant leer je elkaar in de discussie ook steeds beter kennen. Dat heb ik als positief ervaren.' Hoe ziet u de rol van de vereniging en de vrijwilligers binnen de club? 'Eén van de mooie dingen van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 2