DAVID Reünie 1969-1' Oproep 12 Diagonaal perspectief Als sluitstuk van het seizoen vertrok de Ajax-selectie op 8 mei voor een week richting Indonesië om in Jakarta twee vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Ertussendoor worden er voetbalclinics en aan andere zaken aandacht gegeven. Zelfs op 6800 km afstand van Amsterdam kent Ajax vele fans en supporters. Er is een leuk initiatief ontstaan om een reünie te organiseren voor alle jeugdspelers die actief waren in de periode 1969-1974. De periode is volstrekt willekeu rig gekozen, maar nauw verbon den aan de initiatiefnemers Erik van Aken, Joop Leeuwendaal, Alex Waterman, Martin Matteman en Rob van Trappen die samen de commissie Ouwe jongens krenten brood vormen. De bestuursraad ondersteunt dit initiatief van harte op alle mogelijke manieren. Via de eve nementencommissie worden de initiatiefnemers met raad en daad geholpen. De reünie wordt in principe op zaterdagavond 4 oktober 2014 gehouden op de Toekomst. De datum is nog afhankelijk van het competitie programma 2014-2015. Eventueel wordt het een week eerder. De commissieleden hebben eerst verkend in ieders eigen netwerk. Daarna is een speciale pagina op Facebook in het leven geroepen. Ga op Facebook naar 4-10-14 Ajax Jeugdvoetbal. Het is erg leuk die pagina te bekijken. Elftalfoto's, diploma's, weekberichten, club nieuwsbladen uit die tijd, voor de liefhebbers is het likkebaarden erfgoed pur sang. De commissie schat dat de totale groep zou kunnen bestaan uit circa 300 oud-spelers. Intussen hebben zich ruim 130 oud-spe lers uit die periode aangemeld. Dat op zich is al een fantastisch resultaat, maar we willen meer. Hoe verder we komen, hoe min der makkelijk het wordt om nog jongens uit die tijd te traceren. Vandaar deze oproep. Ken je jongens uit die periode die in de jeugd speelden en/of heb je contactgegevens, dan houden we ons aanbevolen. Stuur een mail naar jan@sparklinggroup.nl en de informatie wordt doorgespeeld naar de commissie. Jan Buskermolen Het was een eigen keuze: dit seizoen zag ik Ajax voetballen vanuit diagonaal perspectief, linkerkant vak 129, op Zuid. Ik stond in de rij tussen de dranghekken, beleefde hoe barbaars het daar soms toe gaat. Ik ervoer de wedstrijden emotioneler dan ooit. Zoals de mensen om mij heen, zeer intens. Constant hoge hartslag. Vloeken om slecht spel ging mij slecht af, ik stond nog te dicht bij 'mijn jon gens'. Juichen met bruisende grimmigheid lukte echter uitstekend. Of je hem kent of niet, in de armen van je buurman brul je het uit. Zelfs bij een eigen doelpunt van een Eagle-speler is de winstwens zo sterk dat je juicht alsof De Jong de bal van dertig meter in de bovenhoek heeft gepoeierd. Mooi om voor de wedstrijd de trappen te beklimmen en aange komen op je plek de handen te schudden van de mensen die je zo langzamerhand herkent en die in al hun diversiteit kameraden worden omdat ze ook Ajacied zijn. Na afloop massaal de trappen weer af, high fives delend, brede lach op de gezichten want we hebben gewonnen, even naar de noordzijde om een patatje te scoren. Gedeelde opluchting na taaie zeges, woede om het kreng Balotelli, verontwaardiging om een niet gegeven penalty, het genot Davy Klaassen te zien ontbolsteren en mijn persoonlijke verbazing over de ommekeer van supportersdenken over Daley Blind. Een paar jaar geleden een verketterd jongetje, nu man, vereerd en geprezen als een echte Ajacied. Er waren gelukkige momenten en momenten van bittere reflectie. Een soort heimwee. Hoe ik probeerde, er was niet aan te ontsnap pen en het maakte dat ik soms niet ging. Totaal schokkend was het contrast waarmee wij op Zuid werden geconfronteerd tijdens Ajax - Barcelona. Opeens werden onze blikken naar rechts gezo gen, naar een mens dat in de gracht voor de tribune op het beton lag. Vormeloos maar mens want bloed stroomde. Paniek sloeg om de harten, radeloosheid. De mens lag daar en Ajax scoorde. Weini gen konden juichen, de vrees dat iets verderop iemand zou kunnen sterven bevroor de vreugde en zorgde voor leegte in het anders zo met hartstocht gevulde hart. Ik was niet de enige die toen als verdoofd huiswaarts keerde.Van het hele seizoen staat dat mij het meest bij. De trotse juichkreet om het kampioenschap, de schaamte om de waanzin van de bekerfinale, het hele mozaïek waaruit een voetbalseizoen bestaat, vanuit mijn diagonale perspectief. Sterker dan die emotiebundeling is de hoop dat het met die tijdens Ajax-Barcelona op het beton gevallen man goed gaat.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 12