Zaterdag 1 Zaterdag 3 Zaterdag 2 Zaterdag Veteranen Zaterdag-seniorenvoetbal 10 De Zaterdag 3 vertrok voor een trainingsweekend eind maart naar Hongarije. Onder zomerse omstandigheden genoot de selectie van al het moois dat de Hongaarse hoofdstad te bieden had. In het stadspark werd thermaalbad Széchenyi Ferd bezocht, het grootste medicinale kuuroord van Europa. De laatste competitiewedstrijd van ons prachtige seizoen ging op 10 mei jl. tegen de kersverse kampioen Sparta Nijkerk en eindigde in 1-1. Overigens waren we al zeker van de tweede plaats op de ranglijst en zijn we met overmacht winnaar geworden van de derde periode. Een mooi resultaat met als belo ning deelname aan de nacompe- titie voor een plaats in de Top klasse van het zaterdagvoetbal. Een nog lange en zware opgave omdat eerst op 20 mei afgere kend moest worden, thuis met DVS '33. Die hindernis werd met 5-2 prima genomen. Nu op 24 mei Quick Boys nog en dan staat ons een heuse halve finale (uit en thuis) tegen nummer dertien uit de Top klasse: Noordwijk te wachten. Uiteindelijk volgt de finale op neutraal terrein tegen een club uit de Hoofdklasse regio B of C. Bij het berei ken van de Topklasse schrijft Ajax, als eerste BVO, historie! Dat de goede resultaten en vooral het aantrekkelijke voetbal niet onopgemerkt is gebleven, is af te leiden uit het feit dat voor volgend seizoen twee en wellicht drie ex-jeugdspelers uit de Ajax-opleiding aan de selectie zullen worden toegevoegd. Een goede ontwikkeling die, als het aan de staf van de Zaterdag I ligt, uitgebouwd dient te worden. Zo kan het hoogste Ajax-seniorenelftal voor veelbelovende jonge spelers een mooie springplak zijn naar een zo hoog mogelijk niveau in het voetbal. Dick Goossens Het wisselvallige spel van de Zaterdag 2 heeft zich helaas voortgezet. Tegen Z.O.B. werd er nog lustig op los gescoord. Er werden maar liefst zes doelpunten gescoord, waardoor er geen vuiltje aan de lucht leek. Echter, er werden wel vijf gele kaarten gepakt. Helaas kon er aan de prestatie tegen Z.O.B. geen vervolg worden gegeven en gingen de wedstrijden tegen Swift, WV-HEDW en Montfoort verloren. Door niet zelf te scoren terwijl er wel vele kansen worden gecreëerd, waren er de oorzaak van dat dit seizoen als een nachtkaars uitging. Onnodig, gezien de kwaliteit waarover het team beschikt. De Zaterdag 2 is afgezakt naar de zesde plaats op de ranglijst, met een achterstand van twaalf punten op de twee koplopers Odin '59 en WV-HEDW. Het is uithuilen en weer opnieuw beginnen in het volgende seizoen. Dolf van Zoest De Zaterdag 3 heeft de competitie na het jaarlijkse trainingskamp uitstekend hervat. De trip ging naar Boedapest, alwaar naast een dosis trainingsarbeid ook aan de teambuilding werd gewerkt. Er stond onder andere een wedstrijd tegen het nationale journalistenelftal op het programma. Ook werd een competitiewedstrijd van Ferencvaros bezocht, waar oud-Ajacied Leonardo tegenwoordig onder contract staat. Dat de reis zijn nut weer bewezen heeft, blijkt wel uit de goede reeks die na terugkomst is neergezet. Er ging geen duel meer verloren en de koppositie in de reserve Ie klasse A werd herpakt. Voor de routiniers stond op de laatste speeldag een beslissende wedstrijd tegen achter volgers Huizen 2 op het programma. Dit titelduel eindigde in een 4-2 overwinning voor de Zaterdag 3 waarmee het derde kampioen schap op rij werd gerealiseerd. Het was alweer de vijfde titel in de afgelopen zes seizoenen, waardoor de traditionele boottocht door de grachten van Amsterdam weer kon worden gepland. Arjan Duijnker Met als thema 'the final six' begonnen we aan het laatste gedeelte van de competitie. Als we alle zes wedstrijden zouden winnen, dan... Met die wetenschap stond Purmerend als eerste wedstrijd op het programma. We begonnen slecht en mochten blij zijn dat we niet binnen een kwartier op een grote achterstand kwamen. Gelukkig viel het doelpunt aan de andere kant. Nadat we snel nog een paar doel punten scoorden, liet de tegenpartij de koppies hangen en stond I-9 op het scorebord. De volgende tegenstander was het aloude SDW De kansen waren niet aan ons besteed. Toch kwamen we op I-0 na een mooie door loopactie van Johan Hogenhout. Diep in de tweede heft kregen we een penalty toegewezen die door ons niet werd benut. Wat al een hele tijd in de lucht hing, gebeurde: vlak voor tijd scoorde SDW de gelijkmaker. Daarmee vervlogen onze kansen op het kampioenschap, dachten we. Maar, tot onze niet geringe verrassing speelde Zwanen burg gelijk tegen Hercules Zaandam en staan we virtueel weer gelijk. Met dien verstande dat Zwanenburg klaar is en wij de resterende drie wedstrijden moeten winnen om een beslissingswedstrijd af te dwingen om het kampioenschap. Er is dus nog hoop! Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2014 | | pagina 10